Strona główna Zdrowie Połowa łyżki tej przyprawy dziennie ochroni organizm od wielu chorób

Połowa łyżki tej przyprawy dziennie ochroni organizm od wielu chorób

Czy wiesz, że możesz być kreatywny i jeszcze bardziej zmniejszyć ilość spożywanych kalorii? Na przykład można zaoszczędzić do 70 kalorii pijąc kawę, jeśli po prostu zastąpisz śmietanę i cukier łyżką cynamonu, ponadto wiele badań potwierdziło korzyści zdrowotne płynące ze spożywania cynamonu.

W jednym z badań wykazano, że tylko ½ łyżeczki cynamonu dziennie może znacznie obniżyć poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu u osób z cukrzycą typu 2. Jednak dla tych, którzy nie mają problemu z poziomem insuliny, cynamon ma o wiele więcej korzyści dla zdrowia.

Cynamon może zmniejszyć apetyt na słodycze pomagając w kontroli nagłych spadków cukru we krwi i co najważniejsze naturalnie go podnosi do odpowiedniego poziomu.

Cynamon może wzmocnić układ odpornościowy i poprawić działanie przeciwutleniaczy zawartych w innych pokarmach, które pomagają organizmowi się bronić.

Wykazano, że cynamon poprawia zdrowie układu pokarmowego, pobudza mózgu, zmniejsza sztywność mięśni i stawów,  zapobiega stanom zapalnym i uspokaja krążenie krwi.

Dodaj cynamon do swojej diety

W jednym z badania wykazano, że spożywając jedną łyżeczkę dziennie, w dłuższym okresie czasu zabezpieczamy się przed chorobą Alzheimera, blokując wytwarzanie białek w mózgu, które doprowadzają do rozwoju tej choroby.

Jednym z najlepszych sposobów na spożywanie cynamonu każdego dnia jest zamiast cukru dodać go do swojej ulubionej kawy, jeśli oczywiście lubisz ten napój i pijesz go codziennie.

Może twoja kawa nie będzie tak smaczna jak ze śmietaną i cukrem, ale uwierz nam z czasem się przyzwyczaisz, a smak przypadnie Ci do gustu. Nie będziesz rozczarowany!

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Słabe krążenie jest częstym problemem zdrowotnym, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Chociaż stan ten może być bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, większość...
Ogólnie tłuszcz pod skórą nie jest wielkim problemem, największe problemy powoduje tłuszcz znajdujący się w okolicach jamy brzusznej. W tym artykule przedstawimy Wam potężny i sprawdzony środek,...
Dorośli mogą mieć pasożyty w jelitach i jest to duży problem, który może spowodować poważne konsekwencje, jeśli nie będzie on leczony. Zwykle lekarze przypisują leki, aby wyeliminować...
Bóle kolan i stawów mogą pojawiać się z wielu powodów. Częściej u kobiet z powodu niewłaściwego wykorzystania obuwia, jednak są też inne przypadki występują one po prostu...
Kurkuma jest jedną z najpopularniejszych przypraw dodawanych do potraw południowoazjatyckich, a jej popularność stale rośnie na całym świecie ze względu na wiele właściwości pobudzających...