Strona główna Zdrowie Poród w wodzie: poznaj zalety i wady rodzenia w wodzie

Poród w wodzie: poznaj zalety i wady rodzenia w wodzie

Obecnie dostępnych jest wiele opcji porodu. W zależności od Twoich preferencji i zdrowia Twojego i Twojego dziecka możesz zdecydować się na poród w szpitalu, w centrum porodowym lub w domu. Coraz więcej kobiet decyduje się na porody wodne.

Podczas porodu w wodzie zanurzysz się w wodzie, zwykle w nieruchomej lub nadmuchiwanej wannie, gdzie urodzisz swoje dziecko. To może być dobra opcja, jeśli chcesz czerpać korzyści z hydroterapii. Zapytaj swojego lekarza prowadzącego z wyprzedzeniem, czy szpital, w którym będziesz rodzić ma możliwość porodu w wodzie.

Jakie są zalety urodzenia w wodzie?

W ciągu ostatnich kilku dekad porody wodne stały się bardziej popularne. Według ACOG , zanurzenie w wodzie w pierwszym etapie porodu może pomóc skrócić czas porodu. Ćwiczenia w wodzie mogą również zmniejszyć zapotrzebowanie na znieczulenie zewnątrzoponowe lub inny ból kręgosłupa.

Jedno małe badanie wykazało, że kobiety, które rodzą w wodzie mogą mieć również mniejsze prawdopodobieństwo cięcia cesarskiego.

Kobiety rodzące w wodzie również zgłaszają większą satysfakcję z narodzin. Michelle O. urodziła córkę w stacjonarnej wannie z ciepłą wodą w ośrodku porodowym w 2012 roku. Mówi: „Ciepło wody, nieważkość, dało mi przyjemność z porodu i zmniejszony ból.”

Jakie są zagrożenia związane z porodem w wodzie?

Ogólnie rzecz biorąc, ACOG zaleca, aby poród w wodzie był oferowany kobietom w 37 do 41 tygodniu ciąży. Istnieją inne wytyczne, w tym ciąża niskiego ryzyka, czysty płyn owodniowy i dziecko w pozycji głową w dół. Porody w wodzie nie są zalecane dla kobiet, które są w trakcie porodu przedwczesnego lub miały dwa lub więcej cesarskich cięć.

Ponadto poród w wodzie może nie być zalecany, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących powikłań lub objawów:

  • infekcja krwi lub skóry matki
  • gorączka 38 ° C lub wyższa
  • nadmierne krwawienie z pochwy
  • trudności w śledzeniu bicia serca płodu lub potrzebę ciągłego śledzenia
  • historia dystocji barkowej
  • ciąża bliźniacza lub większa

Chociaż rzadko dzieci urodzone w wodzie mogą nabawić się infekcji lub innych chorób. Choroba legionistów jest spowodowana przez wdychanie (zasysanie) kropelek wody, które zawierają bakterie Legionella. Jest to poważna i niekiedy śmiertelna choroba, która powoduje między innymi gorączkę, kaszel i zapalenie płuc.

Inne rodzaje ryzyka obejmują:

  • kłopoty z regulacją temperatury ciała dziecka
  • szansa na uszkodzenie pępowiny
  • niewydolność oddechowa u dziecka
  • asfiksja i drgawki

Czy porody w wodzie są bezpieczne w przypadku bliźniąt?

Ciąże te mają zwiększone ryzyko przedwczesnego porodu i inne problemy, które mogą wymagać ściślejszego monitorowania podczas porodu. Poinformuj swojego lekarza o tym, że chcesz rodzić w wodzie, aby omówić indywidualne ryzyko i plan porodu.

Co dzieje się podczas porodu w wodzie?

Gdy jesteś w wannie możesz zobaczyć różnorodne kolory i tekstury, gdy zbliża się poród. Te widoki są prawdopodobnie normalne i obejmują takie rzeczy jak śluz, krew i kał. Twoja położna lub pomocnik wyczyści je za pomocą sieci.

Poród w wodzie więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat porodów wodnych, rozważ rozmowę z ginekologiem lub położną, aby dowiedzieć się, jakie są opcje w danym obszarze. Niektóre szpitale oferują porody wodne, podczas gdy inne nie maja takiej możliwości.

Możesz również skontaktować się z przyjaciółmi lub rodziną, którzy mieli doświadczenie jeżeli chodzi o poród w wodzie, aby dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniach. Najważniejsze jest wybranie planu porodu odpowiedniego dla Ciebie i Twojego dziecka.

Jeśli planujesz poród w wodzie, dobrze jest też wymyślić plan awaryjny na wypadek komplikacji w czasie ciąży lub porodu.

Zobacz także: Jak szybko zasnąć? 20 prostych wskazówek na bezsenność

zobacz także

Skuteczny babciny sok z cebulą i cukrem na przeziębienie i kaszel!

Przepis ten to naturalne lekarstwo na przeziębienie i grypę, który dzięki swoim właściwością zdrowotnym w szybkim czasie pozwoli pozbyć się tego problemu.Ze względu na...

Słabe krążenie krwi, zimne stopy i dłonie? Sprawdź jak rozwiązać ten problem!

Słabe krążenie może wpływać na osoby w każdym wieku i na ogół objawia się najpierw w kończynach. Chociaż wpływa na cały przepływ krwi jego...

Jak użyć sprasowanego czosnku do poprawy wzroku bez okularów lub chirurgii

Wiek powoduje wiele problemów zdrowotnych, a osłabiony wzrok to tylko jeden z nich. Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem jest bardzo częste, zwłaszcza wśród...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Chociaż na ogół unika się zimnych pryszniców jako nieprzyjemnych i niewygodnych mogą one w rzeczywistości zapewnić szereg korzyści zdrowotnych.Czytaj dalej i dowiedz się co...
Ten posiłek ma zdolność usuwania odpadów z kałem z jelit i pomaga schudnąć. Kolejną zaletą tej diety jest to, że równoważy ona kwasowość w żołądku.Ta...
Szkarlatyna zwana również płonicą jest infekcją, która charakteryzuje się jasnoczerwoną wysypką na ciele, zwykle towarzyszy jej wysoka gorączka i ból gardła. Te same bakterie,...
Prawda jest taka, że ​​kaszel może być naprawdę denerwujący i co najgorsze ciężko się go pozbyć oraz może trwać nawet kilkanaście dni. W tym przypadku należy...
Folia jest jednym z produktów, który znajduje się przeważnie w domu i jest powszechnie stosowana w kuchni. Co ciekawe nie jest to jedyne zastosowanie w jaki sposób można...