Potężny naturalny antybiotyk z zaledwie dwóch składników

Antybiotyki są popularnym wyborem w nowoczesnej medycynie. Ich głównym celem jest zwalczanie setek różnych patogenów wywołujących infekcje i wiele innych chorób. 

Pracownicy służby zdrowia uważają tę klasę leków za niezbędną dla zdrowia, ponieważ jest to najbardziej skuteczny sposób radzenia sobie z niektórymi typami mikroorganizmów.

Niemniej jednak istnieją ostrzeżenia o niepożądanych konsekwencjach zbyt częstego polegania na antybiotykach. Mogą zmienić florę jelitową i wywołać alergie skórne i problemy trawienne, to tylko niektóre z typowych skutków ubocznych tych produktów.

Z tego powodu niektórzy ludzie zdecydowali się na listę tradycyjnych środków, których można użyć do zastąpienia tych leków bardzo dobrymi wynikami. Chociaż generalnie nie są tak silne są świetną alternatywą, ponieważ nie mają efektów ubocznych i zawsze możesz trzymać je pod ręką, kiedy ich potrzebujesz.

Chcemy skupić się na jednej bardzo interesującej opcji, która została stworzona z dwóch bardzo zdrowych składników i zawiera składniki odżywcze. Jest to połączenie kurkumy i miodu, z których oba są używane od wieków w celu zapobiegania i zwalczania różnych rodzajów chorób.

Jakie są zalety tego naturalnego antybiotyku?

Korzeń kurkumy i miód mają właściwości antybiotyczne i przeciwwirusowe, które pomagają wzmocnić układ odpornościowy. Te dwa w 100% naturalne składniki mogą być użyte osobno w walce z wirusami, bakteriami i innymi mikroorganizmami, które mogą wpływać na prawidłowe funkcjonowanie twojego organizmu.

Łącząc je zwiększasz ich zalety, aby uzyskać bardziej skuteczny środek. Aby nie mieć żadnych wątpliwości, podsumujemy właściwości każdego z nich.

Korzyści z kurkumy

Kurkuma ma ponad 150 zastosowań terapeutycznych, w tym zwalczanie stanu zapalnego, eliminowanie szkodliwych mikroorganizmów i działanie jako silny przeciwutleniacz.

Wiele jej zalet można powiązać z kurkuminą, aktywnym związkiem, który reguluje reakcję zapalną organizmu i niszczy szkodliwe cząsteczki. Może zabijać bakterie takie jak H. pylori, jedna z głównych przyczyn wrzodów żołądka i infekcji przewodu pokarmowego.

Korzyści z miodu

Znany ze swojej wysokiej zawartości witamin i niezbędnych aminokwasów, miód jest potężnym naturalnym antybiotykiem, który może służyć jako baza dla dziesiątek leków.

Zawiera przeciwutleniacze i środki przeciwzapalne, które zatrzymują uszkodzenia oksydacyjne spowodowane przez wolne rodniki i toksyny.

Bogate składniki odżywcze zostały wykorzystane do stłumienia objawów związanych z grypą, przeziębieniem i innymi chorobami układu oddechowego wywoływanymi przez mikroorganizmy.

Jest także przydatny w leczeniu ran i powierzchownych oparzeń, ponieważ sprzyja gojeniu i zapobiega infekcji.

Jak przygotować antybiotyk?

Można go spożywać jako metodę zapobiegawczą lub przy pierwszym objawie infekcji wirusowej lub choroby. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu i wymaga składników, które są łatwo dostępne w twoim sklepie spożywczym.

Zalecamy jednak, aby znaleźć miód w 100% organiczny i bez dodatku cukrów.

Składniki

  • 1/3 szklanki ekologicznego miodu (100 g)
  • 1 łyżkasproszkowanej kurkumy (10 g)
  • 1 szklany słoik z pokrywką

Przygotowanie

  • Połącz kurkumę z miodem w szklanym słoju.
  • Dobrze wymieszaj, zakręć i odstaw na noc.

Jak tego użyć

Jeśli masz objawy przeziębienia postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

  • Dzień 1: Spożywaj ½ łyżki stołowej (12,5 g) na godzinę.
  • Dzień 2: Spożywaj ½ łyżki stołowej co dwie godziny.
  • Dzień 3: spożywaj ½ łyżeczki trzy razy dziennie.

Trzymaj mieszankę miodu i kurkumy w ustach, aż się całkowicie rozpuści.

Jako środek zapobiegawczy:

  • 1 łyżeczkę (7,5 g) trzy razy w tygodniu.

Jak widać własnoręcznie wykonany antybiotyk jest łatwy do przygotowania i zdrowy.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Położyła miodowy okład na swojej piersi. Rezultat zmienił jej życie.

Od wieków wiadomo, że miód jest znany ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych. Ponadto był i jest stosowany w tradycyjnej medycynie przez wiele różnych kultur na całym świecie.Pomaga w...

Wypij ten napój zanim pójdziesz spać, a usuniesz wszystkie toksyny

Prezentujemy Wam domowy naturalny napój, który pozytywnie wpłynie na ogólny stan Twojego zdrowia. Pijąc go przyśpieszysz swój metabolizm, oczyścisz organizm z toksyn i pozbędziesz się tłuszcz z brzucha!Tkanka...

Kasza jaglana – fakty, korzyści zdrowotne i wartość odżywcza

Kasza jaglana to małe ziarna żółtego koloru, może poprawić ogólne samopoczucie, dostarczając składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia. To małe ziarno ma lekko orzechowy smak.Można...

Znaleziono coś, co pokonuje raka, nadzieja dla milionów ludzi!

Ta wiadomość uderza jak bomba i naje nadzieję milionom! Zdaje się, że naukowcy odnaleźli coś, co jest bardzo skutecznym środkiem przeciwnowotworowym i to przez...

Masz ból głowy? Im szybciej to zrobisz, tym szybciej ból zniknie!

Migrena jest stanem objawiającym się silnym bólem głowy, który może dopaść każdego człowieka. Ten problem nie jest tak prosty do wyleczenia, ponieważ powoduje nieznośny ból....

Wyeliminuj cienie i obrzęk spod oczu stosując ten prosty trik

Sok z ogórka to niesamowite lekarstwo. Uważa się, że to warzywo zmniejsza obrzęk wokół oczu i cienie pod oczami. Ogórek jest stosowany w różnych zabiegach...