Strona główna Zdrowie Czy powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zrównoważyć pH ciała i zmniejszyć ryzyko...

Czy powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zrównoważyć pH ciała i zmniejszyć ryzyko raka?

Nie ma innej straszniejszej choroby o tak silnej naturze zabijania jak rak. Nawet po wczesnym zdiagnozowaniu ma wielką moc zabijania ludzi. Prawdopodobnie słyszałeś jednak, że komórki rakowe nie mogą się dobrze rozwijać w środowisku alkalicznym.

Czy zatem powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zrównoważyć pH organizmu i zmniejszyć ryzyko raka?

Jeśli chodzi o pH organizmu, woda alkaliczna to prawdziwy naturalny cud. Ale czy powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zmniejszyć ryzyko raka?

Zanim porozmawiamy o zapobieganiu rakowi, najpierw wyjaśnijmy, co oznacza pH? PH oznacza potencjalny wodór lub stężenie wodoru w organizmie. Zakres pH wynosi od 0 do 14, a 7 jest neutralnym środkiem.

Dlaczego zasadowość jest ważna?

Wszystko poniżej 7,0 jest kwaśne, a wszystko powyżej jest zasadowe. Im niższe pH, tym bardziej kwaśny jest płyn, a im wyższe pH, tym bardziej alkaliczny.

Zdrowe ciało ma nieco zasadowe środowisko o przybliżonej wartości pH 7,4.

Czy powinieneś pić wodę alkaliczną częściej niż wodę z kranu?

Na przykład woda z kranu to połączenie chloru, antybiotyków i innych metali, które trafiają do układu po wypiciu. W ten sposób układ odpornościowy jest osłabiony i jest bardziej podatny na różne choroby.

Kiedy twoje ciało staje się zbyt kwaśne, doświadczasz zmęczenia, niskiego poziomu energii, przyrostu masy ciała, problemów trawiennych i innych negatywnych skutków.

Jeśli spożywasz świeże, organiczne owoce i warzywa, czystą wodę, zapewnisz równowagę kwasowo-zasadową w systemie i w ten sposób unikniesz wszystkich negatywnych skutków.

Powszechnie wiadomo, że poziom pH w organizmie zależy głównie od spożywanej przez nas żywności.

Czy powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka?

Według dr Otto Warburga z Niemiec, laureata Nagrody Nobla w 1931 r., prawie 95% przypadków raka jest spowodowanych kwaśnym środowiskiem w organizmie.

Stwierdził również, że nowotwory nie mogą się rozwijać w środowisku alkalicznym lub jeśli poziom pH jest wyższy niż 7,36.

Odkrył, że kwasica nie tylko może rozwinąć raka, ale może również prowadzić do wielu innych chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, osteoporoza i wiele innych chorób przewlekłych.

Ten słynny emerytowany lekarz zdecydowanie zaleca tę alkaliczną wodę, która zrównoważy pH twojego organizmu i zapobiegnie wielu innym chorobom zdrowotnym.

Przepis na wodę alkaliczną

Potrzebujesz następujących składników:

½ szklankę liści mięty
2 cm imbiru
½ ogórka
1 cytryna

Sposób przygotowania:

Najpierw obierz, a następnie pokrój imbir. Następnie pokrój wszystkie składniki na kawałki. Dobrze je wymieszaj i zalej wodą. Przez następne 3 dni dodawaj wodę do tych samych składników.

Korzyści z tej alkalicznej wody

Upewnij się, że pijesz tę wodę każdego ranka. Ze względu na silne właściwości dezynfekujące i przeciwbakteryjne wszystkich składników, zapewnią one wiele korzyści zdrowotnych dla twojego organizmu.

Wśród składników cytryna jest najsilniejszym środkiem przeciwnowotworowym o ponad 22 właściwościach przeciwnowotworowych.

Tak więc, jeśli chodzi o pytanie, które odkryliśmy do tej pory, czy powinieneś pić wodę alkaliczną, odpowiedź jest zdecydowanie tak! Nie tylko zrównoważy twój poziom pH, ale zapobiega rakowi i ochroni twoje ogólne zdrowie.

zobacz także

Przestań używać tych leków, ponieważ powodują utratę pamięci

Każdego roku leki na receptę są odpowiedzialne za ponad 100 000 zgonów i prowadzą do ponad 1,5 miliona przypadków hospitalizowanych osób, które doświadczyły poważnych...

6 powodów, dla których kurkuma jest dobra na odchudzanie

Ci, którzy nadążają za modą na odchudzanie mogą wiedzieć, że kurkuma jest powszechnym składnikiem produktów odchudzających i że herbata z kurkumy jest ulubionym produktem...

Rewolucja: pozbądź się bólu w stawach i nogach w zaledwie tydzień!

Czy kiedykolwiek chciałeś pozbyć się strasznego bólu stawów i nóg? Jeśli tak jesteś we właściwym miejscu. Ten przepis jest od bardzo znanego lekarza wojskowego i jest...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Dobry sen trwający 7 do 8 godzin dziennie bez przerw jest jedną z czynności biologicznych, których potrzebują wszyscy ludzie. Pomaga to utrzymać zdrowie fizyczne i psychiczne w...
Bóle stawów są bardziej powszechne u sportowców, udowodniono również, że mogą one być spowodowane urazami, schorzeniami genetycznymi i siedzącym trybem życia.Osoby, które mają do...
Bez wątpienia czosnek jest jednym z najkorzystniejszych warzyw na świecie. To znacznie więcej niż przyprawa, która poprawia smak Twoich potraw, to medycyna. W rzeczywistości czosnek jest...
Słaba cyrkulacja jest powszechnym problemem zdrowotnym dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Chociaż może to być dość niebezpieczne, większość ludzi ignoruje problem jako coś nieistotnego. Nieleczone,...
Czasami czujemy się wyczerpani z powodu dużego obciążenia pracą, stresu, problemów emocjonalnych lub braku odpoczynku w nocy. Jednak wyczerpanie jest czasami niewytłumaczalne i może być...