Strona głównaZdrowieCzy powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zrównoważyć pH ciała i zmniejszyć ryzyko...

Czy powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zrównoważyć pH ciała i zmniejszyć ryzyko raka?

Nie ma innej straszniejszej choroby o tak silnej naturze zabijania jak rak. Nawet po wczesnym zdiagnozowaniu ma wielką moc zabijania ludzi. Prawdopodobnie słyszałeś jednak, że komórki rakowe nie mogą się dobrze rozwijać w środowisku alkalicznym.

Czy zatem powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zrównoważyć pH organizmu i zmniejszyć ryzyko raka?

Jeśli chodzi o pH organizmu, woda alkaliczna to prawdziwy naturalny cud. Ale czy powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zmniejszyć ryzyko raka?

Zanim porozmawiamy o zapobieganiu rakowi, najpierw wyjaśnijmy, co oznacza pH? PH oznacza potencjalny wodór lub stężenie wodoru w organizmie. Zakres pH wynosi od 0 do 14, a 7 jest neutralnym środkiem.

Dlaczego zasadowość jest ważna?

Wszystko poniżej 7,0 jest kwaśne, a wszystko powyżej jest zasadowe. Im niższe pH, tym bardziej kwaśny jest płyn, a im wyższe pH, tym bardziej alkaliczny.

Zdrowe ciało ma nieco zasadowe środowisko o przybliżonej wartości pH 7,4.

Czy powinieneś pić wodę alkaliczną częściej niż wodę z kranu?

Na przykład woda z kranu to połączenie chloru, antybiotyków i innych metali, które trafiają do układu po wypiciu. W ten sposób układ odpornościowy jest osłabiony i jest bardziej podatny na różne choroby.

Kiedy twoje ciało staje się zbyt kwaśne, doświadczasz zmęczenia, niskiego poziomu energii, przyrostu masy ciała, problemów trawiennych i innych negatywnych skutków.

Jeśli spożywasz świeże, organiczne owoce i warzywa, czystą wodę, zapewnisz równowagę kwasowo-zasadową w systemie i w ten sposób unikniesz wszystkich negatywnych skutków.

Powszechnie wiadomo, że poziom pH w organizmie zależy głównie od spożywanej przez nas żywności.

Czy powinieneś pić wodę alkaliczną, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka?

Według dr Otto Warburga z Niemiec, laureata Nagrody Nobla w 1931 r., prawie 95% przypadków raka jest spowodowanych kwaśnym środowiskiem w organizmie.

Stwierdził również, że nowotwory nie mogą się rozwijać w środowisku alkalicznym lub jeśli poziom pH jest wyższy niż 7,36.

Odkrył, że kwasica nie tylko może rozwinąć raka, ale może również prowadzić do wielu innych chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, osteoporoza i wiele innych chorób przewlekłych.

Ten słynny emerytowany lekarz zdecydowanie zaleca tę alkaliczną wodę, która zrównoważy pH twojego organizmu i zapobiegnie wielu innym chorobom zdrowotnym.

Przepis na wodę alkaliczną

Potrzebujesz następujących składników:

½ szklankę liści mięty
2 cm imbiru
½ ogórka
1 cytryna

Sposób przygotowania:

Najpierw obierz, a następnie pokrój imbir. Następnie pokrój wszystkie składniki na kawałki. Dobrze je wymieszaj i zalej wodą. Przez następne 3 dni dodawaj wodę do tych samych składników.

Korzyści z tej alkalicznej wody

Upewnij się, że pijesz tę wodę każdego ranka. Ze względu na silne właściwości dezynfekujące i przeciwbakteryjne wszystkich składników, zapewnią one wiele korzyści zdrowotnych dla twojego organizmu.

Wśród składników cytryna jest najsilniejszym środkiem przeciwnowotworowym o ponad 22 właściwościach przeciwnowotworowych.

Tak więc, jeśli chodzi o pytanie, które odkryliśmy do tej pory, czy powinieneś pić wodę alkaliczną, odpowiedź jest zdecydowanie tak! Nie tylko zrównoważy twój poziom pH, ale zapobiega rakowi i ochroni twoje ogólne zdrowie.

Zobacz Też: