Strona główna Zdrowie To jest powód, dla którego codziennie powinno jeść się papaje

To jest powód, dla którego codziennie powinno jeść się papaje

Papaja, naukowo znana jako Carica Papaya to słodki i pyszny owoc tropikalny. Jest to jeden z najbardziej pożywnych i najzdrowszych składników spożywczych na świecie.

Poniżej znajdziecie powody, dla których powinniśmy codziennie spożywać ten owoc:

JEST BOGATA W WITAMINĘ C

Papaja zawiera około 144% dziennego zapotrzebowania na witaminę C (zalecanego dziennego spożycia). Dlatego jest to broń przeciwko infekcjom, a także walczy, usuwa wolne rodniki. Ta witamina ma także bardzo silne właściwości przeciwutleniające.

JEST PEŁNA WITAMINY A

Papaja jest również bogata w witaminę A, która jest korzystna dla naszego zdrowia skóry, jak również dla naszych błon śluzowych. Jest wysoce korzystna w utrzymaniu zdrowia wzroku i  szczególnie skuteczna w zwalczaniu zwyrodnienia plamki żółtej.

INNE SKŁADNIKI ODŻYWCZE

Papaja jest również bogata w błonnik i potas, który są niezwykle skuteczne w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi. W związku z tym potas pomaga utrzymać dobre tętno, a nawet minimalizuje ryzyko udaru mózgu.

Słodkie owoce tropikalne są również wypełnione kompleksem witamin B, w tym tiaminą, ryboflawiną i pirydoksyną. Te witaminy są bardzo ważne dla naszego organizmu, ponieważ nasz organizm nie może ich naturalnie wytwarzać.

UŻYJ PAPAI JAKO NATURALNEGO LEKARSTWA

Zdrowe składniki odżywcze w papai mogą pomóc w walce z różnymi chorobami, takimi jak powikłania sercowe, miażdżyca i reumatoidalne zapalenie stawów. Ten owoc jest również korzystny dla wzmocnienia twojego systemu odpornościowego.

Papaja ma flawonoidy, takie jak beta-karoten, luteina, zeaksantyna i kryptoksantyna. Liczne badania potwierdziły również, że beta-karoten jest skuteczny w zwalczaniu i zapobieganiu wzrostowi raka, zwłaszcza raka płuc i jamy ustnej.

Flawonoidy mają silne związki przeciwutleniające, które są bardzo użyteczne w usuwaniu wolnych rodników, a także zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i chorobom zwyrodnieniowym.

 Teraz masz wszelkie powody, aby włączyć papaje do codziennej diety!

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

Jak powiększyłam piersi o 2 rozmiary naturalną metodą w 1 miesiąc

A dodatkowo tą metodą uzyskałam naturalny efekt push-up. Coś jak implant, ale taki naturalny.

POPULARNE ARTYKUŁY