Strona głównaZdrowieTo jest powód, dla którego codziennie powinno jeść się papaje

To jest powód, dla którego codziennie powinno jeść się papaje

Papaja, naukowo znana jako Carica Papaya to słodki i pyszny owoc tropikalny. Jest to jeden z najbardziej pożywnych i najzdrowszych składników spożywczych na świecie.

Poniżej znajdziecie powody, dla których powinniśmy codziennie spożywać ten owoc:

JEST BOGATA W WITAMINĘ C

Papaja zawiera około 144% dziennego zapotrzebowania na witaminę C (zalecanego dziennego spożycia). Dlatego jest to broń przeciwko infekcjom, a także walczy, usuwa wolne rodniki. Ta witamina ma także bardzo silne właściwości przeciwutleniające.

JEST PEŁNA WITAMINY A

Papaja jest również bogata w witaminę A, która jest korzystna dla naszego zdrowia skóry, jak również dla naszych błon śluzowych. Jest wysoce korzystna w utrzymaniu zdrowia wzroku i  szczególnie skuteczna w zwalczaniu zwyrodnienia plamki żółtej.

INNE SKŁADNIKI ODŻYWCZE

Papaja jest również bogata w błonnik i potas, który są niezwykle skuteczne w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi. W związku z tym potas pomaga utrzymać dobre tętno, a nawet minimalizuje ryzyko udaru mózgu.

Słodkie owoce tropikalne są również wypełnione kompleksem witamin B, w tym tiaminą, ryboflawiną i pirydoksyną. Te witaminy są bardzo ważne dla naszego organizmu, ponieważ nasz organizm nie może ich naturalnie wytwarzać.

UŻYJ PAPAI JAKO NATURALNEGO LEKARSTWA

Zdrowe składniki odżywcze w papai mogą pomóc w walce z różnymi chorobami, takimi jak powikłania sercowe, miażdżyca i reumatoidalne zapalenie stawów. Ten owoc jest również korzystny dla wzmocnienia twojego systemu odpornościowego.

Papaja ma flawonoidy, takie jak beta-karoten, luteina, zeaksantyna i kryptoksantyna. Liczne badania potwierdziły również, że beta-karoten jest skuteczny w zwalczaniu i zapobieganiu wzrostowi raka, zwłaszcza raka płuc i jamy ustnej.

Flawonoidy mają silne związki przeciwutleniające, które są bardzo użyteczne w usuwaniu wolnych rodników, a także zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i chorobom zwyrodnieniowym.

 Teraz masz wszelkie powody, aby włączyć papaje do codziennej diety!

Zobacz Też: