Strona główna Zdrowie To jest powód, dla którego powinno pić się 4 filiżanki kawy dziennie...

To jest powód, dla którego powinno pić się 4 filiżanki kawy dziennie (nr 2 jest moim ulubionym!)

Mimo że kawa nie jest powszechnie uważana za zdrowy napój, kawa zawiera kilka ważnych związków organicznych i składników odżywczych, w tym witaminy z grupy B, takie jak ryboflawina, kwas pantotenowy i niacyna, a także niektóre ważne minerały, takie jak potas, mangan i magnez.

Jednym z jego najważniejszych składników jest kofeina, która spożywana umiarkowanie może mieć szerokie spektrum korzyści zdrowotnych.

Ostatnio wzrasta liczba dowodów sugerujących, że ten ciemny napój może poprawić zdrowie na wielu poziomach, od pomocy w zapobieganiu cukrzycy po obniżenie ryzyka chorób wątroby.

Korzyści zdrowotne picia 4 filiżanek dziennie

1 Kawa zmniejsza ryzyko cukrzycy typu II

Szereg badań potwierdza, że ​​picie umiarkowanej ilości kawy (od 3 do 5 filiżanek dziennie) może znacznie zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2, która dotyka obecnie prawie 300 milionów ludzi na świecie.

Kompleksowy przegląd danych z 18 badań sugeruje, że nawet pojedyncza filiżanka kawy dziennie stanowi 7% niższe ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

2 Kawa zmniejsza ryzyko niektórych rodzajów raka

Według badań kawa może być bardzo korzystna, jeśli chodzi o raka wątroby i jelita grubego. W rzeczywistości ludzie, którzy piją kawę mają 40% niższe ryzyko zachorowania na raka wątroby, 3-cią główną przyczyną zgonów na świecie. Ponadto odrębne badania potwierdzają, że ci, którzy piją 4-5 filiżanki kawy dziennie mają o 15% mniejsze ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, 4-tą wiodącą przyczynę zgonów na świecie.

3 Kawa może promować zdrowie serca

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Beth Israel Deaconess Medical Center (BIDMC) i Harvard School of Public Health, picie kawy z umiarem może zmniejszyć ryzyko niewydolności serca. W rzeczywistości naukowcy odkryli, że ci, którzy pili 4 filiżanki kawy każdego dnia mieli o 11% mniejsze ryzyko niewydolności serca w porównaniu z tymi, którzy tego nie robili.

4 Kawa może chronić przed chorobą Alzheimera i demencją

Szereg badań sugeruje, że ludzie pijący kawę mają do 65% niższe ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera, najczęstszą chorobę neurodegeneracyjną i główną przyczynę otępienia na świecie. Chociaż nie znaleziono jeszcze lekarstwa na tę chorobę, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec jej wystąpieniu, w tym zrównoważona dieta, regularny trening i picie kawy.

5 Kawa może znacząco zmniejszyć depresję

Badanie z Harvardu z 2011 r. wykazało, że kobiety, które piły 4-5 filiżanek kawy dziennie, miały o 20% niższe ryzyko zachorowania na depresję, poważne zaburzenie psychiczne, które znacząco obniża jakość życia.

6 Kawa może stymulować spalanie tłuszczu

Udowodniono naukowo, że kofeina może zwiększyć proces spalania tłuszczu w organizmie nawet o 10% u osób otyłych i o 29% u osób szczupłych oraz zwiększyć tempo przemiany materii o 3-11%. W rzeczywistości kofeina występuje w prawie każdym komercyjnym produkcie do odchudzania.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Uniknięcie choroby w środowisku pełnym zanieczyszczeń i przetworzonej żywności może stanowić wyzwanie. Co więcej stresujący styl życia, który pozostawia niewiele czasu na sen, nie...
Limfocyty są rodzajem białych krwinek, które są komórkami, są ważną częścią układu odpornościowego. Białe krwinki pomagają organizmowi zwalczać bakterie, wirusy i inne toksyny, które...
Czy masz taki problem z piętami, że ból przeszkadza w codziennych czynnościach? Ten wyniszczający ból pięty może wystąpić z powodu stanu zapalnego elastycznego pasma...
Nadmierna utrata włosów jest jednym z najczęstszych problemów kosmetycznych zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet na całym świecie. Dzieje się tak, gdy zmiany zachodzą w skórze...
Według wielu dietetyków odpowiednie śniadanie może przyczynić się do szybszej utraty wagi.   Co więcej jeżeli zawiera mnóstwo witamin i minerałów może poprawić wygląd włosów i skóry,...