Strona główna Zdrowie To jest powód dlaczego nie należy używać myjek do ciała pod prysznicem

To jest powód dlaczego nie należy używać myjek do ciała pod prysznicem

W ostatnich czasach coraz bardziej popularne stają się myjki do ciała. Podobne są one do gąbki, ale trochę bardziej szorstkie dzięki czemu za ich pomocą można złuszczyć skórę myjąc ciało!

Akcesoria, których używasz pod prysznicem muszą być nieskazitelne czyste. Po przeczytaniu tego artykułu prawdopodobnie będziesz chciał wyrzucić myjkę, która obecnie używasz pod prysznicem.

Myjki do ciała wykonane są z delikatnej siateczki, dzięki czemu w łatwy sposób podczas mycia można usunąć martwy naskórek, wykonać peeling ciała.

Jednak ostatnio przeprowadzone badania przez dermatologów wykazały, że nie powinno używać się myjek podczas kąpieli pod prysznicem, ponieważ są one pożywką dla bakterii.

Podczas, gdy myjka pomaga złuszczać skórę,  martwy naskórek i bakterie  zostaje uwięzione pomiędzy siatką. Ale to nie jest najgorsze!

Podczas ponownego użycia myjki, kiedy to myjesz ciało pozostały tam naskórek i bakterie ponownie wracają na Twoją skórę! Nawet jeśli dokładnie wypłuczesz myjkę pod prysznicem, nie jesteś w stanie usunąć z niej bakterii, a kolejna dawka wilgoci i ciepło znajdujące się w łazience to idealne miejsce dla rozwoju kolejnych bakterii.

Jeśli jednak jesteś przywiązany do swojej myjki i nie chcesz jej wyrzucać, dermatolodzy zalecają ją wyprać co kilka dni i co najważniejsze dokładnie wysuszyć najlepiej na słońcu. Pamiętaj także, że należy swoją myjkę wymieniać maksymalnie co 2 miesiące.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Dziewanna jest rośliną, która jest używana od wieków w medycynie do leczenia różnych chorób i dolegliwości związanych z układem oddechowym, takich jak przeziębienie, zatory płucne. Dziewanna zawiera związki organiczne,...
Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która występuje, gdy organizm nie jest w stanie regulować poziomu cukru we krwi. Choroba ta może być wywołana przez wiele przyczyn,...
Szkorbut znany jest od czasów starożytnych Grecji i Egiptu, nazywana często jako szkorbut choroba żeglarzy. Współczesne przypadki szkorbutu są rzadkie, ale wciąż mogą dotyczyć osób, które nie...
Czym są hemoroidy Hemoroidy (żylaki odbytu) to spuchnięte żyły w okolicach odbytu podobne do żylaków. Mogą one wynikać z wysiłku podczas ruchów jelit lub zwiększonego...
Niedobór żelaza występuje, gdy organizm nie ma wystarczającej ilości żelaza mineralnego. Prowadzi to do nienormalnie niskiego poziomu czerwonych krwinek. Dzieje się tak, ponieważ żelazo potrzebne jest...