Powody, dla których warto pić wodę z ogórkiem i cytryną

Próbowałeś już tego? Oto pięć powodów, dla których powinieneś pić wodę z ogórkiem i cytryną. W dodatku, jest ona również pyszna!

woda z cytryną i ogórkiem


Woda z ogórkiem i cytryną jest jednym z tych naturalnych i zdrowych napojów, które możemy przygotować i cieszyć się nimi w domu, kiedy tylko chcemy.

[quads id=8]

Latem jest ona szczególnie orzeźwiająca i pyszna. Jednak możemy się nią delektować również przez resztę roku, na przykład po sesji na siłowni.

Jedną z największych zalet tego napoju jest to, że błyskawicznie nawilża i odświeża. Jego składniki (sok z cytryny i ogórek) bardzo dobrze się ze sobą łączą.

Dlatego efekt jest bardzo przyjemny dla podniebienia i zazwyczaj nie musimy dodawać nic więcej.

[quads id=10]

Jednak w niektórych przypadkach niektórzy decydują się na dodanie odrobiny świeżej mięty, a także odrobiny miodu i imbiru.

Jeśli jeszcze nie próbowałeś wody z ogórkiem i cytryną, oto kilka powodów, dla których warto to zrobić!

Korzyści płynące z picia wody ogórkowo-cytrynowej w porównaniu z komercyjnymi wodami smakowymi


W ostatnich latach, wody smakowe, napary i ogólnie napoje bezalkoholowe domowej roboty stały się bardzo popularne. Z tego powodu, w sklepach można znaleźć wiele rodzajów wód smakowych z cytryną, pomarańczą, mieszanką owoców, warzyw itp.

[quads id=9]

Jednak te opcje nie są najlepsze dla codziennego życia, ponieważ zawierają one cukry i inne substancje, które nie są korzystne dla naszego zdrowia.

Oto kilka powodów, dla których powinniśmy ich unikać:

  • Woda smakowa w supermarkecie często zawiera sukralozę
  • Innym powszechnym składnikiem tych wód butelkowanych jest acesulfam potasu, kolejny rodzaj sztucznego słodzika.
  • Ponadto, często dodawane są barwniki, co sprawia, że napoje te są atrakcyjne, ale nie do końca zdrowe.

Dlaczego więc nie przygotować samemu pysznego soku? Z kilkoma ogórkami, sokiem z cytryny i litrem wody, mamy już idealną bazę dla naszego własnego, domowego, zdrowego orzeźwienia!

Oto kilka powodów, dla których warto zacząć pić wodę ogórkowo-cytrynową

Nawadnia, odświeża i ma antyoksydanty

[quads id=5]


Woda jest niezbędna do wszystkiego. Bez niej organizm nie byłby w stanie prawidłowo wykonywać wielu swoich funkcji. Dlatego konieczne jest spożywanie jej codziennie w odpowiedniej ilości. Przynajmniej 8 szklanek dziennie to aktualne zalecenie.

Dobrym sposobem na zwiększenie spożycia wody – w przypadku, gdy nie pijesz jej zbyt wiele – są naturalne napoje, takie jak woda z ogórkiem i cytryną.

Ten rodzaj napoju jest bogaty w wodę i nie tylko pomaga nawodnić organizm, ale także odświeża i gasi pragnienie.

Ogórek ma wiele polisacharydów, które mają aktywność przeciwutleniającą, zgodnie z badaniami opublikowanymi w International Journal of Biological Macromolecules.

Aktywność ta pomaga zmniejszyć stężenie w organizmie związków znanych jako wolne rodniki, co zmniejsza uszkodzenia komórek.

Może pomóc złagodzić uczucie głodu

[quads id=4]


Kolejną korzyścią płynącą ze spożywania wody z ogórkiem i cytryną jest to, że może pomóc uspokoić głód w czasach, gdy mamy niepokój związany z jedzeniem i mamy ochotę przekąsić cokolwiek.

To z kolei pomaga nam uniknąć wszystkiego co jest po prostu śmieciem dla organizmu i co może spowodować, że łatwo przybierzemy na wadze.

Są tacy, którzy nie tylko spożywają to naturalne orzeźwienie w chwilach emocjonalnego głodu, ale także wypijają szklankę przed głównym posiłkiem, aby uniknąć przejadania się.

Tak więc, woda z ogórkiem i cytryną może pomóc ludziom schudnąć. Ponadto, zmniejsza potrzebę picia napojów gazowanych lub innych napojów słodzonych, co może pomóc w przyspieszeniu procesu odchudzania.

Pomoże Ci zadbać o zdrowie Twojej skóry

[quads id=3]


Coś tak istotnego, jak bycie dobrze nawodniony na co dzień jest bardzo korzystne dla zdrowia skóry. Dlatego, jeśli chcemy, aby nasza skóra była piękna, zdrowa i świeża, powinniśmy unikać spożywania napojów przemysłowych, a zamiast tego zdecydować się na opcje takie jak woda z ogórka i cytryny.

Oto niektóre z korzyści płynących z tego napoju dla Twojej skóry:

  • Ogórki są dobrymi sprzymierzeńcami skóry, ponieważ zawierają dużą zawartość wody oraz pewną ilość witamin i minerałów.
  • Cytryna to nie tylko owoc bogaty w witaminę C, ale także w przeciwutleniacze, kolejny z największych sprzymierzeńców skóry.
  • Ponadto, mieszanka soku z cytryny i ogórka jest uważana za detoksykującą, więc jest często używana w różnych przepisach dotyczących pielęgnacji skóry.

Woda z ogórkiem i cytryną może pomóc w zwalczaniu retencji płynów

[quads id=7]

Ogórek i cytryna pomagają organizmowi się nawodnić, to również pomaga zwalczać zatrzymywanie płynów, co z kolei pomaga regulować ciśnienie krwi (coś, co wiele osób z nadciśnieniem może docenić).

Aby wzmocnić ten efekt, niektórzy ludzie dodają do napoju odrobinę imbiru, który również dodaje pikantny i aromatyczny akcent. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku tego korzenia, ponieważ w wielu przypadkach jest on przeciwwskazany.

Jak przygotować wodę z ogórków i cytryny w domu


Przygotowanie tego orzeźwiającego napoju jest bardzo proste i będziesz potrzebować tylko półtora litra wody pitnej, jeden średni ogórek i dwie cytryny.

Jeśli chcesz, możesz dodać do 10 listków mięty, łyżeczkę miodu i pół łyżeczki mielonego imbiru, aby poprawić smak.

Po pierwsze, musisz umyć i pokroić ogórka i cytryny w bardzo cienkie plasterki.
Następnie wszystko co musisz zrobić to dodać wszystkie składniki do wody i pozostawić mieszaninę przez co najmniej 8 godzin.

Niektórzy ludzie dodają inne składniki do mieszanki oprócz tych wymienionych. Jednak będzie to zależeć od Twojego konkretnego smaku i potrzeb.