Strona głównaZdrowiePożegnaj kamienie nerkowe, wystarczy kolendra

Pożegnaj kamienie nerkowe, wystarczy kolendra

Codziennie przez nerki przepływa 120-150 litrów krwi. Odfiltrowane szkodliwe substancje opuszczają organizm z moczem, który tworzy się w 1-2 litrach. Oprócz funkcji detoksykacyjnej nerki pomagają regulować i stabilizować poziom elektrolitów, wpływając w ten sposób na ciśnienie krwi.

Nerki wytwarzają również hormony potrzebne organizmowi do wzmacniania kości i wytwarzania czerwonych krwinek. Aby nerki mogły prawidłowo funkcjonować, należy przestrzegać zasad picia i odżywiać się w miarę zdrowo. W przeciwnym razie istnieje ryzyko powstania kamieni nerkowych.

Co to są kamienie nerkowe

Kamienie nerkowe to maleńkie złogi, które mogą być małe (jak ziarnko piasku), ale także tak duże, że nie mogą w sposób naturalny wydostać się z organizmu. Przemieszczanie się tych twardych kawałków przez drogi moczowe jest niezwykle bolesne.

Ten stan nazywa się kolką nerkową i jest jednym z najbardziej rozdzierających bólów. Jeśli kamienie urosną do dużych rozmiarów, pomoże jedynie operacja lub rozbicie ich ultradźwiękami na mniejsze kawałki. O tym, jak objawiają się kamienie nerkowe możesz dowiedzieć się w naszym starszym artykule.

Ludowe leczenie kamieni nerkowych

Możesz w naturalny sposób pozbyć się drobnych kamieni z organizmu. Wystarczy wesprzeć nerki w ich funkcjonowaniu i produkcji moczu. Medycyna ludowa myśli także o wypłukiwaniu kamieni nerkowych.

Czego będziesz potrzebować?

  • Garść natki pietruszki
  • garść liści kolendry
  • 1 litr wody.

Procedura przygotowania przepisu:

  1. Dobrze umyj pietruszkę i kolendrę.
  2. Drobno posiekaj liście i włóż je do garnka.
  3. Zalać wodą i pozostawić do zagotowania na 10 minut.
  4. Po ugotowaniu odstawić do ostygnięcia, odcedzić i włożyć do lodówki.

Zastosowanie i dawkowanie:

Zaleca się przyjmowanie 1-2 szklanek dziennie. Herbata ta wspiera prawidłową pracę nerek, dlatego wspieraj ją pijąc odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Spodziewaj się także częstszego oddawania moczu.

Pietruszka i kolendra na drogi moczowe

Według Healthline pietruszka jest naturalnym środkiem moczopędnym. Oznacza to, że sprzyja tworzeniu i wydalaniu moczu. Pomaga to wypłukać kamienie nerkowe. Kolendra ma również podobne działanie.

Ponadto, jak mówi pielęgniarka i dietetyczka Adda Bjarnadottir , kolendra chroni przed infekcjami, reguluje ciśnienie krwi i dostarcza organizmowi wystarczającej ilości przeciwutleniaczy. Do innych składników pomagających w walce z kamieniami nerkowymi można zaliczyć także oliwę z oliwek.

Zobacz Też: