Pożegnaj plamy starcze, po prostu użyj cebuli

Plamy starcze to irytujący problem skórny, z którym boryka się większość ludzi w starszym wieku. Jeśli i Tobie to przeszkadza, niekoniecznie musisz poddawać się inwazyjnym operacjom lub korzystać z komercyjnych produktów, które też są drogie i często nie działają dokładnie tak, jak powinny.

Nawet coś tak zwyczajnego jak cebula może pomóc Ci. Według doktor Amy Richter ma niezliczone korzyści zdrowotne i bardzo pozytywnie regeneruje skórę, jednocześnie pomagając ją oczyścić. Jeszcze lepiej działa w połączeniu z octem jabłkowym. 

Plamy starcze i zdrowie człowieka 

Jeśli masz plamy starcze na twarzy lub innych częściach ciała, masz do wyboru kilka opcji, aby sobie z nimi poradzić. Można je usunąć chirurgicznie, co może być kosztowne i bardzo bolesne, albo skorzystać z dostępnych na rynku produktów, aby je usunąć, ale mogą one również kosztować dużo pieniędzy i nie zawsze działać tak, jak powinny.

Najlepszą opcją jest zatem skorzystanie z odpowiednich naturalnych środków, ponieważ dzięki swoim składnikom działają one bardzo skutecznie, szybko i bez żadnych przeciwwskazań. 

Należy również zwrócić uwagę na typowe czynniki zwiększające ryzyko pojawienia się plam starczych, takie jak częsta ekspozycja na światło słoneczne. Może to powodować gromadzenie się melaniny w skórze, co prowadzi do łatwiejszego przyciemnienia niektórych partii skóry.

Mogą być również spowodowane zmianami hormonalnymi, predyspozycjami genetycznymi i oczywiście starzeniem się samej skóry, a także problemami środowiskowymi, takimi jak zwłaszcza mieszkanie w obszarach nadmiernie zanieczyszczonych lub regularne narażenie na działanie środków chemicznych (np. w pracy).  

Pomocna będzie mieszanka cebuli i octu jabłkowego 

Chociaż istnieje wiele komercyjnych produktów, które mogą pomóc w usunięciu plam starczych, połączenie cebuli i octu jabłkowego okazało się znacznie lepsze. Według strony internetowej Healthline oba składniki mają bardzo pozytywne działanie na ludzką skórę, a regularne stosowanie ich na dotknięte obszary może szybko usunąć przebarwienia.

Wystarczy więc poświęcić kilka minut, a wszystkie nieestetyczne ślady wkrótce znikną. Będziesz potrzebować następujących składników:

  • 2 cebule
  • ocet jabłkowy

Gdy już będziesz mieć potrzebne składniki, najpierw oczyść cebulę i pokrój ją na mniejsze kawałki. Następnie włóż je do robota kuchennego, dodaj ocet jabłkowy i dokładnie wymieszaj składniki. Na koniec powstałą mieszaninę wystarczy odcedzić i wlać do odpowiedniego pojemnika.

Aby kuracja była jak najbardziej skuteczna, należy nakładać ją wacikiem na wszystkie plamy starcze, najlepiej 2 do 4 razy dziennie, aż znikną. Po około miesiącu powinnaś zauważyć poprawę stanu skóry lub innych części ciała i zniknięcie nieestetycznych śladów.

Możesz także zjeść te składniki 

Zarówno cebula, jak i ocet jabłkowy oferują szereg innych korzyści zdrowotnych, zwłaszcza jeśli dodasz je do regularnej diety. W tym przypadku wspomoże Twój przewód pokarmowy, pracę układu odpornościowego, a także krążenie krwi, zmniejszając tym samym ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Między innymi oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn, co jest kolejną jego wielką zaletą.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: