Pożegnaj się z żylakami i bólem stawów za pomocą liścia laurowego

Liść laurowy to bardzo skuteczne zioło, które przynosi szereg pozytywnych korzyści dla zdrowia człowieka. Jednak okazał się szczególnie skuteczny w walce z bolesnymi stawami.

Liść laurowy to aromatyczne zioło o wyrazistym smaku, które większość osób stosuje jako składnik wybranych potraw.

Jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że jest to również bardzo silny lek naturalny, który ma szereg przydatnych korzyści zdrowotnych, takich jak wspomaganie krążenia, ochrona przed chorobami przewlekłymi, a także leczenie stawów lub żylaków.

Aby wydobyć z niego jak najwięcej, wystarczy przygotować odpowiednią mieszankę, a następnie zastosować ją w razie potrzeby. Poczujesz zmianę już po pierwszym użyciu.

Liść laurowy na bóle stawów i żylaki

Jeśli chodzi o bóle stawów i żylaki, liść laurowy zawiera kilka składników aktywnych, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Należą do nich np. olejki eteryczne, flawonoidy i garbniki, które łagodzą ból związany z problemami ze stawami, takimi jak stany zapalne, artretyzm czy reumatyzm.

Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie tego wyjątkowego zioła z basenu Morza Śródziemnego, a najskuteczniejszym z nich jest przygotowanie leczniczej maści.

Będziesz potrzebował następujących składników:

  • 30 suszonych liści laurowych
  • 50 mililitrów oliwy z oliwek
  • 4 warstwy gazy

Przygotowanie maści

Wystarczy zmielić liście laurowe w młynku, a następnie wymieszać je z oliwą z oliwek. Następnie umieść mieszaninę w garnku z niewielką ilością wody i gotować na bardzo małym ogniu przez kilka minut.

Następnie przefiltruj płyn przez 4 warstwy gazy, pozwól mu wystarczająco ostygnąć i przechowuj w zamkniętym pojemniku.

Gdy tylko dopadnie Cię ból stawów, po prostu aplikuj go raz dziennie bezpośrednio na dotknięty obszar – w przypadku żylaków rób to codziennie, aż problem zniknie.

Inne korzyści z liścia laurowego

Innym sposobem na wykorzystanie liścia laurowego jest zrobienie z niego wywaru lub dodanie go do ulubionych potraw.

Po prostu zagotuj kilka liści laurowych w wodzie przez kilka minut, odstaw wywar do ostygnięcia, a następnie wypij – jeśli smak jest zbyt mocny, można dodać miodu, co nada napojowi dodatkowych pozytywnych skutków zdrowotnych.

Istnieje jeszcze inny sposób wykorzystania go, a jest nim spalenie.

Palenie w pokoju liścia laurowego to doskonały sposób na zapewnienie dobrego samopoczucia psychicznego i pozbycie się nadmiernego stresu czy napięcia.

Jego aromat jest również często stosowany w medycynie tradycyjnej do pobudzenia krążenia i łagodzenia bólu mięśni.

Ponadto zioło to jest również wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, zwłaszcza w celu pobudzenia wzrostu włosów i zmniejszenia łupieżu.

Jednak wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem rodzinnym przed użyciem, aby sprawdzić czy jest dla Ciebie odpowiedni – zwłaszcza jeśli bierzesz leki lub cierpisz na chorobę przewlekłą.