Strona głównaZdrowiePoznaj 6 najlepszych produktów, które utrzymają zdrowe serce

Poznaj 6 najlepszych produktów, które utrzymają zdrowe serce


Choroby serca nadal pozostają główną przyczyną śmierci u kobiet i mężczyzn. Jest kilka pokarmów, których należy spożywać najlepiej każdego dnia, aby uniknąć zawału serca. Jednak jedzenie nie jest jedynym sposobem na uniknięcie tego poważnego stanu.

Wraz ze spożywaniem zdrowej żywności, bogatej w zdrowe dla serca składniki powinieneś ćwiczyć regularnie.

Jeśli chodzi o jedzenie, oto lista składników, które powinieneś uwzględnić w swojej zdrowej dla serca diecie:

1. Łosoś

Łosoś oferuje wiele składników odżywczych i jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i wiele innych zdrowych tłuszczów. Ta wysoka zawartość omega-3 zmniejsza ryzyko arytmii i miażdżycy.

2. Płatki owsiane


Owsianka jest celebrowana ze względu na niezliczone korzyści dla zdrowia serca. Jest bogata w błonnik rozpuszczalny, ważny rodzaj błonnika, który obniża poziom cholesterolu. Włókno to działa jak gąbka w przewodzie pokarmowym, ponieważ wchłania cholesterol, gdy ten wchodzi do żołądka. W ten sposób płatki owsiane zapobiegają wchłanianiu cholesterolu do krwioobiegu.Pamiętaj jednak, aby nie jeść błyskawicznych płatków owsianych, ponieważ są one bogate w cukier.

3. Arbuz

Ten pyszny owoc ma niską kaloryczność i dłużej będzie Cię nasycał. Jest wypełniony błonnikiem i ważnymi przeciwutleniaczami, które chronią twoje serce. Ponadto likopen w arbuzie, który nadaje mu czerwony kolor obniża ryzyko chorób serca i raka.

Sprawdź To!  Pij to rano, aby zwalczyć wysokie ciśnienie krwi

4. Jagody

Borówka to kolejny owoc, który należy włączyć do swojej zdrowej dla serca diety. Inne jagody również zapewniają wiele korzyści dla twojego serca. Ostatnie badanie wykazało, że kobiety w wieku od 25 do 42 lat powinny spożywać co najmniej trzy porcje jagód tygodniowo, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca o 32%.

Sprawdź To!  5 porannych rytuałów, które pozytywnie wpłyną na metabolizm!

5. Awokado

Awokado obfituje w jednonienasycone tłuszcze i potas. Jednonienasycone tłuszcze i ten konkretny minerał są ważne dla kontrolowanego ciśnienia krwi. Dlatego wzbogacaj swoją dietę o awokado, ponieważ jest ono wypełnione witaminą C, błonnikiem i karotenoidami. Wszystkie te składniki odżywcze odgrywają ważną rolę w zmniejszaniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

6. Jogurt

Upewnij się, że nie jest to tylko zwykły jogurt, ale ten niskotłuszczowy, który chroni twoje serce i nie zatyka tętnic. Jogurt chroni również dziąsła, które mogą odgrywać znaczącą rolę w ryzyku chorób serca.

Jeśli zastosujesz dietę zdrową dla serca, zapobiegniesz wielu rodzajom chorób. Ponadto zmniejszysz śmiertelność z powodu udaru i zawału serca.
loading...
loading...
>