Strona główna Zdrowie Poznaj 6 najlepszych produktów, które utrzymają zdrowe serce

Poznaj 6 najlepszych produktów, które utrzymają zdrowe serce

Choroby serca nadal pozostają główną przyczyną śmierci u kobiet i mężczyzn. Jest kilka pokarmów, których należy spożywać najlepiej każdego dnia, aby uniknąć zawału serca. Jednak jedzenie nie jest jedynym sposobem na uniknięcie tego poważnego stanu.

Wraz ze spożywaniem zdrowej żywności, bogatej w zdrowe dla serca składniki powinieneś ćwiczyć regularnie.

Jeśli chodzi o jedzenie, oto lista składników, które powinieneś uwzględnić w swojej zdrowej dla serca diecie:

1. Łosoś

Łosoś oferuje wiele składników odżywczych i jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i wiele innych zdrowych tłuszczów. Ta wysoka zawartość omega-3 zmniejsza ryzyko arytmii i miażdżycy.

2. Płatki owsiane

Owsianka jest celebrowana ze względu na niezliczone korzyści dla zdrowia serca. Jest bogata w błonnik rozpuszczalny, ważny rodzaj błonnika, który obniża poziom cholesterolu. Włókno to działa jak gąbka w przewodzie pokarmowym, ponieważ wchłania cholesterol, gdy ten wchodzi do żołądka. W ten sposób płatki owsiane zapobiegają wchłanianiu cholesterolu do krwioobiegu.

Pamiętaj jednak, aby nie jeść błyskawicznych płatków owsianych, ponieważ są one bogate w cukier.

3. Arbuz

Ten pyszny owoc ma niską kaloryczność i dłużej będzie Cię nasycał. Jest wypełniony błonnikiem i ważnymi przeciwutleniaczami, które chronią twoje serce. Ponadto likopen w arbuzie, który nadaje mu czerwony kolor obniża ryzyko chorób serca i raka.

4. Jagody

Borówka to kolejny owoc, który należy włączyć do swojej zdrowej dla serca diety. Inne jagody również zapewniają wiele korzyści dla twojego serca. Ostatnie badanie wykazało, że kobiety w wieku od 25 do 42 lat powinny spożywać co najmniej trzy porcje jagód tygodniowo, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca o 32%.

5. Awokado

Awokado obfituje w jednonienasycone tłuszcze i potas. Jednonienasycone tłuszcze i ten konkretny minerał są ważne dla kontrolowanego ciśnienia krwi. Dlatego wzbogacaj swoją dietę o awokado, ponieważ jest ono wypełnione witaminą C, błonnikiem i karotenoidami. Wszystkie te składniki odżywcze odgrywają ważną rolę w zmniejszaniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

6. Jogurt

Upewnij się, że nie jest to tylko zwykły jogurt, ale ten niskotłuszczowy, który chroni twoje serce i nie zatyka tętnic. Jogurt chroni również dziąsła, które mogą odgrywać znaczącą rolę w ryzyku chorób serca.

Jeśli zastosujesz dietę zdrową dla serca, zapobiegniesz wielu rodzajom chorób. Ponadto zmniejszysz śmiertelność z powodu udaru i zawału serca.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy wiecie, że domowe środki na kaszel nie tylko leczą objawy choroby, ale są również bardzo skuteczne w ich zapobieganiu. Korzyści zdrowotne domowych środków zaradczych...
Twórcą tej słynnej receptury jest zakonnica Hildegard von Bingen, która żyła 800 lat temu i zmarła w wieku 81 lat. Później jej recepta na problemy...
Jeśli poszukujesz najzdrowszej żywności na świecie, która zapewnia wiele korzyści zdrowotnych to warto zainteresować się daktylami.  Daktyle są bardzo korzystne dla naszego organizmu, jeśli chodzi o rozwiązywanie...
Szacuje się, że od 16 do 30% osób cierpi regularnie na wzdęcia brzucha i zwykle mają one coś wspólnego: prawie zawsze jedzą za dużo. Wzdęcie lub...
Ten środek stworzony przez kardiologów ma na celu poprawę stanu serca i zapobieganiu ataku serca, jest tak silny, że może być stosowany w profilaktyce różnych...