Poznaj 6 naturalnych środków na szybkie obniżenie ciśnienia krwi

Mimo że zwykle nie ma objawów, wysokie ciśnienie krwi może mieć śmiertelne konsekwencje zdrowotne, jeśli nie zostanie szybko wykryte i leczone. Według najnowszych badań przeprowadzonych w Kalifornii, jeśli nadciśnienie nie zostanie leczone może ono, nawet w łagodnej postaci powodować przedwczesne starzenie się i uszkodzenie mózgu.

Tradycyjna medycyna leczy tę chorobę sercowo-naczyniową lekami na ciśnienie krwi, takimi jak blokery receptora angiotensyny, które z drugiej strony są związane z rakiem i innymi poważnymi problemami zdrowotnymi.

Na szczęście medycyna alternatywna sprowadza się do jedzenia większej ilości pokarmów i ziół, które naturalnie obniżają ciśnienie krwi, nie wywołując żadnych szkodliwych skutków ubocznych.

Te sześć naturalnych środków pomoże ci utrzymać stabilne ciśnienie krwi, zapobiegając w ten sposób długotrwałym niekorzystnym skutkom nadciśnienia.

Sześć naturalnych sposobów szybkiego obniżenia ciśnienia krwi


1. Czosnek

Według australijskiego badania z 2010 r. czosnek jest potężnym lekarstwem, które naturalnie obniża poziom cholesterolu i obniża ciśnienie krwi.

Ponadto regularne przyjmowanie suplementów czosnkowych jest doskonałym sposobem na spożycie tego warzywa w wystarczających ilościach, aby uzyskać znaczące korzyści zdrowotne.

2. KurkumaZawarta w niej kurkumina ma naukowo udowodnione korzyści zdrowotne, między innymi znaczne zmniejszenie stanu zapalnego w ciele, który jest główną przyczyną wysokiego poziomu cholesterolu, a nawet wysokiego ciśnienia krwi.

Czytaj także:  Pozbądź się zatrzymanych płynów za pomocą ananasa, ogórka

Kurkuma poprawia czynność układu sercowo-naczyniowego i utrzymuje zdrowy przepływ krwi poprzez aktywne zmniejszenie stanu zapalnego.Jeśli kurkuma zostanie połączona z czarnym pieprzem, którego głównym składnikiem aktywnym jest piperyna, kurkuma skutecznie rozluźnia naczynia krwionośne, które generalnie powodują wysokie ciśnienie krwi.3. Pieprz Cayenne

Jest silnym środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne, co oznacza, że ​​może zwiększyć przepływ krwi. Efekt ten naturalnie obniża poziomy ciśnienia krwi poprzez zwiększenie prędkości, z jaką krew przepływa przez naczynia krwionośne, co z kolei zmniejsza nacisk na ściany tętnic.

Nadciśnienie można skutecznie leczyć, mieszając 1-2 łyżeczki pieprzu cayenne w ciepłej wodzie lub herbacie w połączeniu z miodem i aloesem. Jeśli jest to zbyt ostre jak na twój gust, możesz wybrać suplementy pieprzu cayenne jako kolejną skuteczną opcję obniżenia ciśnienia krwi w naturalny sposób.

4. Migdały

Tylko garść migdałów dziennie może być niezwykle skuteczna w utrzymaniu stabilnego ciśnienia krwi. Po pierwsze, migdały są bogate w jednonienasycone tłuszcze, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, zmniejszyć zapalenie tętnic, a na koniec zrównoważyć poziomy ciśnienia krwi.

Czytaj także:  Krztusiec (koklusz): przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Z drugiej strony mimo dużej zawartości tłuszczu i kalorii, migdały stymulują utratę masy ciała i przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej, co oznacza, że ​​stymulują zdrowe krążenie. W połączeniu z innymi orzechami, na przykład orzechami włoskimi, migdały stanowią jedną z najsilniejszych rozwiązań dla zdrowia układu krążenia.

5. Woda kokosowa

Bogata w potas, elektrolity i inne ważne składniki odżywcze woda kokosowa wykazała niesamowity wpływ na obniżenie poziomu ciśnienia krwi u większości osób.


Według najnowszych badań opublikowanych w West Indian Medical Journal, picie wody kokosowej znacznie obniżyło ciśnienie skurczowe u 71% uczestników badania, a ciśnienie rozkurczowe u 29% uczestników.

6. Kakao

Dzięki wysokiej zawartości flawonoidów i innych przeciwzapalnych składników odżywczych kakao jest kolejnym potężnym narzędziem przeciw nadciśnieniu. Flawonoidy zawarte w kakao działają jako adaptogeny, które pomagają ciału skutecznie radzić sobie ze stresem, częstą przyczyną nadciśnienia.

Ponadto pomagają normalizować poziom hormonu stresu w organizmie, co ma znaczący wpływ na regulację ciśnienia krwi. Z gruntownych badań wynika również, że flawonoidy z kakao skutecznie obniżają poziom ciśnienia krwi zaraz po spożyciu. Ponadto chronią organizm przed udarem i chorobami serca, które są powszechnie związane z nadciśnieniem.


POPULARNE

podobne artykuły