Poznaj 6 naturalnych środków na szybkie obniżenie ciśnienia krwi

Mimo że zwykle nie ma objawów, wysokie ciśnienie krwi może mieć śmiertelne konsekwencje zdrowotne, jeśli nie zostanie szybko wykryte i leczone. Według najnowszych badań przeprowadzonych w Kalifornii, jeśli nadciśnienie nie zostanie leczone może ono, nawet w łagodnej postaci powodować przedwczesne starzenie się i uszkodzenie mózgu.

Tradycyjna medycyna leczy tę chorobę sercowo-naczyniową lekami na ciśnienie krwi, takimi jak blokery receptora angiotensyny, które z drugiej strony są związane z rakiem i innymi poważnymi problemami zdrowotnymi.

Na szczęście medycyna alternatywna sprowadza się do jedzenia większej ilości pokarmów i ziół, które naturalnie obniżają ciśnienie krwi, nie wywołując żadnych szkodliwych skutków ubocznych.

Te sześć naturalnych środków pomoże ci utrzymać stabilne ciśnienie krwi, zapobiegając w ten sposób długotrwałym niekorzystnym skutkom nadciśnienia.

Sześć naturalnych sposobów szybkiego obniżenia ciśnienia krwi

1. Czosnek

Według australijskiego badania z 2010 r. czosnek jest potężnym lekarstwem, które naturalnie obniża poziom cholesterolu i obniża ciśnienie krwi.

Ponadto regularne przyjmowanie suplementów czosnkowych jest doskonałym sposobem na spożycie tego warzywa w wystarczających ilościach, aby uzyskać znaczące korzyści zdrowotne.

2. Kurkuma

Zawarta w niej kurkumina ma naukowo udowodnione korzyści zdrowotne, między innymi znaczne zmniejszenie stanu zapalnego w ciele, który jest główną przyczyną wysokiego poziomu cholesterolu, a nawet wysokiego ciśnienia krwi.

Kurkuma poprawia czynność układu sercowo-naczyniowego i utrzymuje zdrowy przepływ krwi poprzez aktywne zmniejszenie stanu zapalnego.

Jeśli kurkuma zostanie połączona z czarnym pieprzem, którego głównym składnikiem aktywnym jest piperyna, kurkuma skutecznie rozluźnia naczynia krwionośne, które generalnie powodują wysokie ciśnienie krwi.

3. Pieprz Cayenne

Jest silnym środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne, co oznacza, że ​​może zwiększyć przepływ krwi. Efekt ten naturalnie obniża poziomy ciśnienia krwi poprzez zwiększenie prędkości, z jaką krew przepływa przez naczynia krwionośne, co z kolei zmniejsza nacisk na ściany tętnic.

Nadciśnienie można skutecznie leczyć, mieszając 1-2 łyżeczki pieprzu cayenne w ciepłej wodzie lub herbacie w połączeniu z miodem i aloesem. Jeśli jest to zbyt ostre jak na twój gust, możesz wybrać suplementy pieprzu cayenne jako kolejną skuteczną opcję obniżenia ciśnienia krwi w naturalny sposób.

4. Migdały

Tylko garść migdałów dziennie może być niezwykle skuteczna w utrzymaniu stabilnego ciśnienia krwi. Po pierwsze, migdały są bogate w jednonienasycone tłuszcze, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, zmniejszyć zapalenie tętnic, a na koniec zrównoważyć poziomy ciśnienia krwi.

Z drugiej strony mimo dużej zawartości tłuszczu i kalorii, migdały stymulują utratę masy ciała i przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej, co oznacza, że ​​stymulują zdrowe krążenie. W połączeniu z innymi orzechami, na przykład orzechami włoskimi, migdały stanowią jedną z najsilniejszych rozwiązań dla zdrowia układu krążenia.

5. Woda kokosowa

Bogata w potas, elektrolity i inne ważne składniki odżywcze woda kokosowa wykazała niesamowity wpływ na obniżenie poziomu ciśnienia krwi u większości osób.

Według najnowszych badań opublikowanych w West Indian Medical Journal, picie wody kokosowej znacznie obniżyło ciśnienie skurczowe u 71% uczestników badania, a ciśnienie rozkurczowe u 29% uczestników.

6. Kakao

Dzięki wysokiej zawartości flawonoidów i innych przeciwzapalnych składników odżywczych kakao jest kolejnym potężnym narzędziem przeciw nadciśnieniu. Flawonoidy zawarte w kakao działają jako adaptogeny, które pomagają ciału skutecznie radzić sobie ze stresem, częstą przyczyną nadciśnienia.

Ponadto pomagają normalizować poziom hormonu stresu w organizmie, co ma znaczący wpływ na regulację ciśnienia krwi. Z gruntownych badań wynika również, że flawonoidy z kakao skutecznie obniżają poziom ciśnienia krwi zaraz po spożyciu. Ponadto chronią organizm przed udarem i chorobami serca, które są powszechnie związane z nadciśnieniem.