Poznaj efekty chodzenia boso przez 5 minut każdego dnia

Przed wiekami człowiek musiał chodzić boso, nie było butów ani innych ochraniaczy na nasze stopy. Nawet dzisiaj wiele osób mieszkających na wsi ma zdrowy nawyk chodzenia boso po trawie. Chodząc boso dajemy naszym stopom szansę na odczucie dotyku i kontakt z naturą.

Nasze kończyny mają różne punkty, które są podłączone do ważnych narządów w naszym ciele. Kiedy chodzimy boso punkty te są stymulowane, a pozytywna energia jest przekazywana do naszych narządów.

Chińska koncepcja „Chi”:

Wschodnia medycyna i filozofie mają tę koncepcję przepływu energii. Hindusi nazywają tę pozytywną energię „Prana”, podczas gdy Chińczycy nazywają ją „Chi”. Uważa się, że możemy pozytywnie wpływać na nasze zdrowie, stymulując określone punkty w naszym ciele.

Tak jak krew przepływa przez nasze całe ciało, podobnie energia przepływa przez układ południka. Stały przepływ energii zapewnia, że ​​nasze ciało jest ładowane dobrą energią. Jeśli w układzie południka jest jakiś punkt, który jest zablokowany podłączony do niego organ nie otrzyma energii i pojawiają się problemy zdrowotne.

Akupresura:

Zaleca się codzienne chodzenie boso. Jeśli nie możesz znaleźć na to czasu, powinieneś znaleźć inne sposoby stymulowania przepływu energii, takie jak masaż stóp. Codziennie rano masuj ręce i stopy. Wywieraj silny nacisk na dłonie i stopy, szczególnie w miejscach, w których odczuwasz ból.

Powszechną praktyką wśród Chińczyków jest masaż stóp. Jest tradycją, że dzieci masują stopy ojca, gdy wraca do domu po dniu pracy. Jest to uważane nie tylko za znak szacunku, ale także za sposób na stymulowanie pozytywnej energii.

Wiele osób uważa, że ​​masaż akupresurowy jest bardzo pomocny w różnych dolegliwościach. Często jest pomocny w trawieniu, chorobach serca, częstych infekcjach, napięciach, zatokach, a nawet braku energii.

Najważniejsze jest to, że powinieneś codziennie chodzić boso przez co najmniej 5 minut i powoli zwiększać czas. Wpłynie to znacznie na twoje zdrowie, poziom energii, nastrój i emocje.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: