Strona główna Zdrowie Poznaj efekty chodzenia boso przez 5 minut każdego dnia

Poznaj efekty chodzenia boso przez 5 minut każdego dnia

Przed wiekami człowiek musiał chodzić boso, nie było butów ani innych ochraniaczy na nasze stopy. Nawet dzisiaj wiele osób mieszkających na wsi ma zdrowy nawyk chodzenia boso po trawie. Chodząc boso dajemy naszym stopom szansę na odczucie dotyku i kontakt z naturą.

Nasze kończyny mają różne punkty, które są podłączone do ważnych narządów w naszym ciele. Kiedy chodzimy boso punkty te są stymulowane, a pozytywna energia jest przekazywana do naszych narządów.

Chińska koncepcja „Chi”:

Wschodnia medycyna i filozofie mają tę koncepcję przepływu energii. Hindusi nazywają tę pozytywną energię „Prana”, podczas gdy Chińczycy nazywają ją „Chi”. Uważa się, że możemy pozytywnie wpływać na nasze zdrowie, stymulując określone punkty w naszym ciele.

Tak jak krew przepływa przez nasze całe ciało, podobnie energia przepływa przez układ południka. Stały przepływ energii zapewnia, że ​​nasze ciało jest ładowane dobrą energią. Jeśli w układzie południka jest jakiś punkt, który jest zablokowany podłączony do niego organ nie otrzyma energii i pojawiają się problemy zdrowotne.

Akupresura:

Zaleca się codzienne chodzenie boso. Jeśli nie możesz znaleźć na to czasu, powinieneś znaleźć inne sposoby stymulowania przepływu energii, takie jak masaż stóp. Codziennie rano masuj ręce i stopy. Wywieraj silny nacisk na dłonie i stopy, szczególnie w miejscach, w których odczuwasz ból.

Powszechną praktyką wśród Chińczyków jest masaż stóp. Jest tradycją, że dzieci masują stopy ojca, gdy wraca do domu po dniu pracy. Jest to uważane nie tylko za znak szacunku, ale także za sposób na stymulowanie pozytywnej energii.

Wiele osób uważa, że ​​masaż akupresurowy jest bardzo pomocny w różnych dolegliwościach. Często jest pomocny w trawieniu, chorobach serca, częstych infekcjach, napięciach, zatokach, a nawet braku energii.

Najważniejsze jest to, że powinieneś codziennie chodzić boso przez co najmniej 5 minut i powoli zwiększać czas. Wpłynie to znacznie na twoje zdrowie, poziom energii, nastrój i emocje.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Zasadniczo problem ten dotyczy dorosłych osób w wieku od 30 do 60 lat , zarówno mężczyzn, jak i kobiety, chociaż zgodnie z przeprowadzonymi badaniami może...
Owsiki są rodzajem pasożyta, który żyje w układzie trawiennym ludzi. Są powszechne na całym świecie. Dorosłe owsiki mają około 13 mm długości i wyglądają jak małe białe nitki. Jajka owsików są...
Każdego dnia mamy do czynienia z toksynami - jedzenie, powietrze, którym oddychamy, produkty kosmetyczne, wszystko to zawiera składniki, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie,...
Pierwszą rzeczą jaką robimy w przypadku grypy lub jakiekolwiek zapalenia dokonujemy zakupu różnych tabletek lub syropów. Niedawno wykonane badania dotyczące soku ananasowego wykazały, że jest on naładowany pozytywnymi właściwościami...
Zwiększenie krążenia krwi w nogach i poprawa powrotu żylnego jest kluczowym czynnikiem, aby nie mieć żylaków. Zmniejsza to również ich widoczność, jeśli już je masz. Złe krążenie...