Strona głównaZdrowiePoznaj niesamowite korzyści płynące z terapii zimną wodą

Poznaj niesamowite korzyści płynące z terapii zimną wodą

Krioterapia lub terapia zimną wodą obejmuje masaż lodem, zanurzanie w zimnej wodzie, stosowanie lodu lub zimnych okładów żelowych w celach leczniczych.

Jest to rodzaj metody leczenia, która jest stosowana w celu zapewnienia szybkiego powrotu do zdrowia w takich warunkach jak stresujące ćwiczenia, zwichnięcie mięśni, ból i stan zapalny.

Korzyści płynące z terapii zimną wodą zmniejszają się z czasem, dlatego jest ona stosowana jako bezpośrednia metoda leczenia w przypadkach takich jak ból i obrzęk, podczas gdy w innych jest stosowana jako postępowanie pooperacyjne, w warunkach, które są dalej związane z procedurami ortopedycznymi.

Krioterapia

Poniżej przedstawiamy korzyści zdrowotne wynikające z krioterapii.

Regeneracja po ćwiczeniach o dużej intensywności

Ćwiczenia o wysokiej intensywności powodują mechaniczne, metaboliczne lub oba rodzaje stresu w organizmie, co prowadzi do spadku wydajności mięśni szkieletowych, wytwarzania ciepła, stanów zapalnych i bolesności. Terapia zimną wodą pomaga w szybkiej regeneracji poprzez zmniejszenie obrzęków, poprawę przepływu krwi i normalizację temperatury.

Zmniejsza obrzęki

Zgodnie z badaniami terapia zimną wodą jest bardzo skuteczna w leczeniu obrzęku, który jest związany z episiotomią, która jest chirurgicznym rozdarciem lub cięciem powstałym w obszarze pochwy osoby podczas porodu. Krioterapia pomaga w zmniejszeniu uczucia swędzenia, niepokoju i bólu w tym obszarze.

Poprawia stan serca

Zgodnie z badaniami, kontakt z zimną wodą zmniejsza ryzyko chorób serca, takich jak niewydolność serca, choroba wieńcowa i wysokie ciśnienie krwi u zdrowych osób dorosłych. Terapia ta może dodatkowo pomóc w poprawie przepływu krwi w naczyniach wieńcowych, jeśli jest wspierana przez regularne ćwiczenia.

Jak szybko zasnąć? 20 prostych wskazówek na bezsenność

Poznaj 20 prostych wskazówek, które pomogą Ci szybko zasnąć. Dobry sen jest niezwykle ważny. Pomaga czuć się dobrze następnego dnia i sprawia, że ​​twoje ciało...

Łagodzi ból

Zanurzenie w zimnej wodzie pomaga w uśmierzeniu bólu w klatce piersiowej u osób cierpiących na choroby serca. W przypadku bólu związanego ze skręceniami, zastosowanie natychmiastowych zimnych okładów może pomóc w uśmierzeniu bólu poprzez spowodowanie zmniejszenia przepływu krwi w obszarze skręcenia.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły