Poznaj niesamowite korzyści płynące z terapii zimną wodą

Krioterapia lub terapia zimną wodą obejmuje masaż lodem, zanurzanie w zimnej wodzie, stosowanie lodu lub zimnych okładów żelowych w celach leczniczych.

[quads id=8]

Jest to rodzaj metody leczenia, która jest stosowana w celu zapewnienia szybkiego powrotu do zdrowia w takich warunkach jak stresujące ćwiczenia, zwichnięcie mięśni, ból i stan zapalny.

[quads id=10]

Korzyści płynące z terapii zimną wodą zmniejszają się z czasem, dlatego jest ona stosowana jako bezpośrednia metoda leczenia w przypadkach takich jak ból i obrzęk, podczas gdy w innych jest stosowana jako postępowanie pooperacyjne, w warunkach, które są dalej związane z procedurami ortopedycznymi.

Krioterapia
[quads id=9]

Poniżej przedstawiamy korzyści zdrowotne wynikające z krioterapii.

Regeneracja po ćwiczeniach o dużej intensywności

Ćwiczenia o wysokiej intensywności powodują mechaniczne, metaboliczne lub oba rodzaje stresu w organizmie, co prowadzi do spadku wydajności mięśni szkieletowych, wytwarzania ciepła, stanów zapalnych i bolesności. Terapia zimną wodą pomaga w szybkiej regeneracji poprzez zmniejszenie obrzęków, poprawę przepływu krwi i normalizację temperatury.

[quads id=5]

Zmniejsza obrzęki

Zgodnie z badaniami terapia zimną wodą jest bardzo skuteczna w leczeniu obrzęku, który jest związany z episiotomią, która jest chirurgicznym rozdarciem lub cięciem powstałym w obszarze pochwy osoby podczas porodu. Krioterapia pomaga w zmniejszeniu uczucia swędzenia, niepokoju i bólu w tym obszarze.

[quads id=4]

Poprawia stan serca

Zgodnie z badaniami, kontakt z zimną wodą zmniejsza ryzyko chorób serca, takich jak niewydolność serca, choroba wieńcowa i wysokie ciśnienie krwi u zdrowych osób dorosłych. Terapia ta może dodatkowo pomóc w poprawie przepływu krwi w naczyniach wieńcowych, jeśli jest wspierana przez regularne ćwiczenia.

[quads id=3]

Łagodzi ból

Zanurzenie w zimnej wodzie pomaga w uśmierzeniu bólu w klatce piersiowej u osób cierpiących na choroby serca. W przypadku bólu związanego ze skręceniami, zastosowanie natychmiastowych zimnych okładów może pomóc w uśmierzeniu bólu poprzez spowodowanie zmniejszenia przepływu krwi w obszarze skręcenia.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: