Poznaj powody, dla których nigdy nie należy wyrzucać skórki od arbuza

Wierzę, że każdy kocha soczysty smak arbuza w gorące dni. Pomimo swojego pysznego, orzeźwiającego smaku, arbuzy są bogate w zdrowe składniki odżywcze, przeciwutleniacze, witaminy i minerały, które mogą znacząco poprawić ogólny stan zdrowia.

Arbuzy utrzymują ciało nawilżone, usuwa toksyczne odpady z ciała itp. Jednak, czy wiesz, że skórki arbuza mają także liczne korzyści zdrowotne?

Zazwyczaj je wyrzucasz nie wiedząc, że ta część owoców jest bogata w witaminy A, C i B6, magnez, potas i cynk. Skórki są bogate w likopen. Likopen jest silnym przeciwutleniaczem, chroni przed wieloma chorobami. Ponadto wykazano, że 95% wartości odżywczych arbuza faktycznie znajduje się w skórce.

  1. Zwiększone korzyści na treningu

Arbuzy są bogate w cytruliny, aminokwasy, które mięśnie potrzebują po wizycie w siłowni. W związku z tym, można wziąć trochę skórki arbuza i dodać je do swojej diety treningowej.

    1. Zwiększa libido

Skórki arbuza są doskonałym sposobem, aby zwiększyć swoje libido. Ze względu na wysoką zawartość cytruliny, skórki arbuza mogą naturalnie zwiększyć popęd seksualny i dlatego ten składnik został dodany do szeregu suplementów zwiększających libido. Ponadto badania wykazały, że cytrulina jest również korzystna dla łagodzenia zaburzeń erekcji.

  1. Utrata wagi

Skórka arbuza jest doskonałym źródłem błonnika. Może ona również pomóc Ci schudnąć i zapobiec przejadaniu się. Ponadto ma właściwości moczopędne, które mogą pomóc wyeliminować nadmiar wody z organizmu.

  1. Regulacja ciśnienia krwi

Jest idealna dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie, ponieważ ma zdolność do regulowania poziomu ciśnienia krwi, eliminując nadmiar wody. Według badań ekstrakt ze skórki arbuza jest skuteczny w utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego u dorosłych.

  1. Układ moczowy

Skórka ma zdolność do zapobiegania infekcjom dróg moczowych. Ponadto może on zachować normalną funkcję nerek, ponieważ częściej oddajemy mocz i dzięki temu utrzymujemy drogi moczowe zdrowsze. Nie zapomnij pić od 8 do 12 szklanek wody dziennie.

  1. Odporność na raka

Likopen to bardzo korzystny związek znajdujący się w skórce arbuza. Liczne badania wykazały, że likopen może obniżać ryzyko rozwoju raka gruczołu krokowego, nawet o 34%. Będąc silnym antyoksydantem, likopen chroni również od innych typów nowotworów, takich jak rak żołądka, trzustki, jelita grubego, przełyku i raka szyjki macicy.

Podsumowując arbuz wraz z jego częściami jest bardzo korzystny dla zdrowia i dlatego zaleca się, aby włączyć go do codziennej diety. Na przykład można dodać skórki arbuza do sałatki, zupy, gulaszu.