Strona głównaZdrowiePrawda o magnezie - najsilniejszym minerale relaksacyjnym znanym człowiekowi

Prawda o magnezie – najsilniejszym minerale relaksacyjnym znanym człowiekowi

Czy wiesz, że magnez jest jednym z najważniejszych minerałów biorących udział w setkach reakcji chemicznych w twoim ciele? Tak więc jego brak może naturalnie powodować liczne problemy zdrowotne i choroby.

Co więcej, wiele badań wykazało korelację między niedoborem magnezu, a nagłą śmiercią. Dlatego ważne jest rozpoznanie objawów niedoboru magnezu, aby można było leczyć go odpowiednio i na czas.

W rzeczywistości magnez może być postrzegany jako tajna broń przeciwko wielu chorobom. Mimo to prawie połowa populacji ma niedobór magnezu, nie będąc tego świadomym.

Co może dla Ciebie zrobić magnez?

Magnez jest najsilniejszym minerałem relaksacyjnym, antidotum na stres i naturalnym środkiem wspomagającym sen. Dziwne dlaczego, więc lekarze nie są dobrze poinformowani o zaletach tego minerału, gdzie jest on powszechnie stosowany w medycynie konwencjonalnej.

Jednak nikt nie myśli ani nie mówi nic o znaczeniu magnezu dla naszego ogólnego zdrowia. Innym ignorowanym aspektem jest zdolność do poprawy funkcji naszego ciała.

Pracownicy służby zdrowia cały czas używają magnezu na pogotowiu. Jeśli ktoś przyjeżdża z powodu nieregularnego bicia serca (lub zagrażającej życiu arytmii) stosują dożylnie magnez. Jeśli muszą przygotować kogoś do kolonoskopii lub pacjent ma zaparcia, dają mleko magnezji, aby opróżnić jelita.


Ponadto podają wysokie dawki dożylnego magnezu kobietom w ciąży z porodem przedwczesnym, napadami drgawkowymi lub wysokim ciśnieniem krwi.

Ale nie musisz znajdować się w żadnym z tych krytycznych warunków, aby skorzystać z tego minerału. Zamiast tego możesz zacząć przyjmować suplementy magnezu codziennie i zauważyć wyniki.

NIE PRZEGAP!  Świerzb - jak się go pozbyć stosując domowe środki
NIE PRZEGAP!  Świerzb - jak się go pozbyć stosując domowe środki

Magnez jako minerał relaksacyjnyOznaki niedoboru magnezu obejmują skurcze części ciała, mięśni, a także zmiany nastroju.

Potrzebujesz tego minerału w każdej komórce, ponieważ bierze on udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych w twoim ciele. Stabilizuje błony, bierze udział w wytwarzaniu energii, pomaga różnym pompom chemicznym pracować i rozluźnia mięśnie. W rzeczywistości w mięśniach, kościach i tkankach mózgu znajduje się magnez.

Chociaż magnez jest silniejszy niż wiele leków, zwykle jest ignorowany, ponieważ jest „tylko” minerałem. Minerał, który pomaga ratować życie ludzkie w przypadku niewydolności serca, drgawek i innych chorób zagrażających życiu.

Przyczyny niedoboru magnezu

Obecnie niedobór magnezu jest niepokojącym problemem. Zgodnie z konserwatywnymi standardami pomiaru magnezu (poziom magnezu w surowicy lub we krwi) 15% ludzi ma niedobór tego minerału. Jest to jednak najmniej wrażliwa metoda określania całkowitego poziomu magnezu w organizmie. Wskazuje to, że wskaźniki niedoboru magnezu są prawdopodobnie znacznie wyższe.

Główną przyczyną dzisiejszego wzrostu niedoboru magnezu jest dieta składająca się głównie z mięsa, białej mąki i produktów mlecznych – żywności niezawierającej magnezu.

Co więcej, obniżamy poziom magnezu poprzez nadmierne spożywanie kawy, soli i alkoholu. Inne czynniki obejmują kwas fosforowy w coli, przewlekłą biegunkę, obfite pocenie się, obfite miesiączki, przedłużony lub intensywny stres, pasożyty jelitowe oraz niektóre leki, takie jak antybiotyki i leki moczopędne.

Ponadto niska biodostępność magnezu dodatkowo obniża jego poziom w naszym ciele. Potrzebujemy dużo magnezu w naszej diecie, a także wystarczającej ilości selenu, witaminy B6 i D, aby odpowiednio go wchłonąć.

NIE PRZEGAP!  Wspaniała mieszanka, która zadba o zdrowie Twojego serca

Jak podnieść poziom magnezu?

Ogranicz ilość coli, kawy, cukru, soli i alkoholu

Znajdź czas na relaks każdego dnia

NIE PRZEGAP!  Wspaniała mieszanka, która zadba o zdrowie Twojego serca

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli przyjmowane leki powodują utratę magnezu (takie jak leki moczopędne i wiele leków na nadciśnienie)Skórka z cytryny wspaniałe lekarstwo na bóle stawów

Wszyscy wiemy, że cytryny są naprawdę zdrowe. Prawdopodobnie już wiesz, że warto pić wodę z sokiem z cytryny rano przed śniadaniem, prawda? Cytryna jest pełna składników mineralnych...

Wymieszaj suszone figi z oliwą i obserwuj co się dzieje z ciałem

Figi w oliwie z oliwek to przepis, który wywodzi się z krajów azjatyckich, to niesamowite naturalne i bezpieczne lekarstwo jest odpowiedzią na wiele problemów zdrowotnych,...

Niewiarygodne korzyści spożywania czosnku i miodu na pusty żołądek

Czosnek jest jednym z najczęściej używanych naturalnych składników w kuchniach na całym świecie. Jego charakterystyczny smak łączy się dobrze z innymi przyprawami, aby podkreślić smak niezliczonych...

Korzyści z czarnego bzu w leczeniu wirusów, przeziębienia, alergii i grypy

Ale czy jest jakaś prawda w tych twierdzeniach? Omawiamy zalety i wady tego dobrze znanego zioła oraz łatwe sposoby włączenia go do codziennej diety. Bez czarny...

Lecz problemy z tarczycą za pomocą tego naturalnego środka wzmacniającego zdrowie

Ten naturalny środek zawiera wiele składników, które stymulują czynność tarczycy. Dodatkowo jest to potężne połączenie witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które poprawiają ogólny stan zdrowia. Korzyści...

Usuń z ucha nadmiar woskowiny w sposób naturalny

Woskowina  to naturalna substancja wytwarzana przez gruczoły w przewodzie słuchowym. Jej celem jest ochrona ucha przed obcymi ciałami. Wbrew temu co wielu ludzi sądzi nie jest...