Prawda o magnezie – najsilniejszym minerale relaksacyjnym znanym człowiekowi

Czy wiesz, że magnez jest jednym z najważniejszych minerałów biorących udział w setkach reakcji chemicznych w twoim ciele? Tak więc jego brak może naturalnie powodować liczne problemy zdrowotne i choroby.

Co więcej, wiele badań wykazało korelację między niedoborem magnezu, a nagłą śmiercią. Dlatego ważne jest rozpoznanie objawów niedoboru magnezu, aby można było leczyć go odpowiednio i na czas.

W rzeczywistości magnez może być postrzegany jako tajna broń przeciwko wielu chorobom. Mimo to prawie połowa populacji ma niedobór magnezu, nie będąc tego świadomym.

Co może dla Ciebie zrobić magnez?

Magnez jest najsilniejszym minerałem relaksacyjnym, antidotum na stres i naturalnym środkiem wspomagającym sen. Dziwne dlaczego, więc lekarze nie są dobrze poinformowani o zaletach tego minerału, gdzie jest on powszechnie stosowany w medycynie konwencjonalnej.

Jednak nikt nie myśli ani nie mówi nic o znaczeniu magnezu dla naszego ogólnego zdrowia. Innym ignorowanym aspektem jest zdolność do poprawy funkcji naszego ciała.

Pracownicy służby zdrowia cały czas używają magnezu na pogotowiu. Jeśli ktoś przyjeżdża z powodu nieregularnego bicia serca (lub zagrażającej życiu arytmii) stosują dożylnie magnez. Jeśli muszą przygotować kogoś do kolonoskopii lub pacjent ma zaparcia, dają mleko magnezji, aby opróżnić jelita.

Ponadto podają wysokie dawki dożylnego magnezu kobietom w ciąży z porodem przedwczesnym, napadami drgawkowymi lub wysokim ciśnieniem krwi.

Ale nie musisz znajdować się w żadnym z tych krytycznych warunków, aby skorzystać z tego minerału. Zamiast tego możesz zacząć przyjmować suplementy magnezu codziennie i zauważyć wyniki.

Magnez jako minerał relaksacyjny

Oznaki niedoboru magnezu obejmują skurcze części ciała, mięśni, a także zmiany nastroju.

Potrzebujesz tego minerału w każdej komórce, ponieważ bierze on udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych w twoim ciele. Stabilizuje błony, bierze udział w wytwarzaniu energii, pomaga różnym pompom chemicznym pracować i rozluźnia mięśnie. W rzeczywistości w mięśniach, kościach i tkankach mózgu znajduje się magnez.

Chociaż magnez jest silniejszy niż wiele leków, zwykle jest ignorowany, ponieważ jest „tylko” minerałem. Minerał, który pomaga ratować życie ludzkie w przypadku niewydolności serca, drgawek i innych chorób zagrażających życiu.

Przyczyny niedoboru magnezu

Obecnie niedobór magnezu jest niepokojącym problemem. Zgodnie z konserwatywnymi standardami pomiaru magnezu (poziom magnezu w surowicy lub we krwi) 15% ludzi ma niedobór tego minerału. Jest to jednak najmniej wrażliwa metoda określania całkowitego poziomu magnezu w organizmie. Wskazuje to, że wskaźniki niedoboru magnezu są prawdopodobnie znacznie wyższe.

Główną przyczyną dzisiejszego wzrostu niedoboru magnezu jest dieta składająca się głównie z mięsa, białej mąki i produktów mlecznych – żywności niezawierającej magnezu.

Co więcej, obniżamy poziom magnezu poprzez nadmierne spożywanie kawy, soli i alkoholu. Inne czynniki obejmują kwas fosforowy w coli, przewlekłą biegunkę, obfite pocenie się, obfite miesiączki, przedłużony lub intensywny stres, pasożyty jelitowe oraz niektóre leki, takie jak antybiotyki i leki moczopędne.

Ponadto niska biodostępność magnezu dodatkowo obniża jego poziom w naszym ciele. Potrzebujemy dużo magnezu w naszej diecie, a także wystarczającej ilości selenu, witaminy B6 i D, aby odpowiednio go wchłonąć.

Jak podnieść poziom magnezu?

Ogranicz ilość coli, kawy, cukru, soli i alkoholu

Znajdź czas na relaks każdego dnia

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli przyjmowane leki powodują utratę magnezu (takie jak leki moczopędne i wiele leków na nadciśnienie)

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

1-składnikowa płukanka do ust, która wybieli zęby w krótkim czasie

Przebarwienie zębów jest częstym problemem kosmetycznym, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Może to być wynikiem pewnych produktów spożywczych i napojów, takich jak czerwone...

6 powodów dlaczego należy pić sok z buraków każdego dnia!

Buraki zawierają bardzo ważne składniki odżywcze, a posiadają właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i oczyszczające nasz organizm.Te wspaniałe warzywa zawierają również składniki, które chronią przed chorobami serca, a...

Mikstura, która obniża wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu

W dzisiejszych czasach spożywamy coraz więcej fast foodów, które niosą ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych. Takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i otyłość.Miliardy ludzi na całym...

5 korzyści z terapii bańkami. Wszyscy powinni to wiedzieć!

Wydaje się, że najczęściej poruszanym tematem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio nie były sport i medale, ale raczej starożytna praktyka boulingu - stosowana przez...

Jesień kojarzy się z dyniami. Poznaj zaskakujące korzyści zdrowotne wynikające z ciasta z dyni

Ulubiony jesienny deser, ciasto z dyni  zawiera wiele korzyści zdrowotnych. Dla wszystkich, którzy nie wiedzieli, pojedynczy kawałek ciasta dyniowego zapewnia około jednej czwartej dziennego...

Nigdy więcej nie idź do łóżka z mokrymi włosami. Poznaj skutki uboczne.

Ile razy chodziłaś do łóżka z mokrymi włosami? Jeśli tak robisz czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego powinnaś z tego zrezygnować tak szybko jak...

Czy dieta alkaliczna jest zdrowa i każdy może ją stosować?

Dieta alkaliczna opiera się na założeniu, że zastąpienie żywności kwasotwórczej żywnością alkaliczną może poprawić zdrowie. Zwolennicy tej diety twierdzą nawet, że może ona pomóc...

Niezliczone korzyści mieszanki czosnku i miodu

Oprócz tego, że jest to opcja naturalna, to możesz zrobić ją w domu z produktów, które masz pod ręką. W dzisiejszym przykładzie będziemy mówić o czosnku i...

Naturalny środek do leczenia co najmniej 100 chorób

Wszyscy staramy się polepszyć nasze zdrowie na różne sposoby, ponieważ wraz z upływem lat jesteśmy bardziej podatni na rozwój większej liczby chorób, które mogą znacząco...

Rób to przed posiłkiem, aby poprawić trawienie i uniknąć wzdęć

Prawidłowe trawienie jest jednym z kluczowych procesów w ciele. Twój układ trawienny rozkłada pokarm, który jesz na składniki odżywcze, które są następnie przekazywane przez...