Prawda o magnezie – najsilniejszym minerale relaksacyjnym znanym człowiekowi

Czy wiesz, że magnez jest jednym z najważniejszych minerałów biorących udział w setkach reakcji chemicznych w twoim ciele? Tak więc jego brak może naturalnie powodować liczne problemy zdrowotne i choroby.

Co więcej, wiele badań wykazało korelację między niedoborem magnezu, a nagłą śmiercią. Dlatego ważne jest rozpoznanie objawów niedoboru magnezu, aby można było leczyć go odpowiednio i na czas.

W rzeczywistości magnez może być postrzegany jako tajna broń przeciwko wielu chorobom. Mimo to prawie połowa populacji ma niedobór magnezu, nie będąc tego świadomym.

Co może dla Ciebie zrobić magnez?

Magnez jest najsilniejszym minerałem relaksacyjnym, antidotum na stres i naturalnym środkiem wspomagającym sen. Dziwne dlaczego, więc lekarze nie są dobrze poinformowani o zaletach tego minerału, gdzie jest on powszechnie stosowany w medycynie konwencjonalnej.

Jednak nikt nie myśli ani nie mówi nic o znaczeniu magnezu dla naszego ogólnego zdrowia. Innym ignorowanym aspektem jest zdolność do poprawy funkcji naszego ciała.

Pracownicy służby zdrowia cały czas używają magnezu na pogotowiu. Jeśli ktoś przyjeżdża z powodu nieregularnego bicia serca (lub zagrażającej życiu arytmii) stosują dożylnie magnez. Jeśli muszą przygotować kogoś do kolonoskopii lub pacjent ma zaparcia, dają mleko magnezji, aby opróżnić jelita.

Ponadto podają wysokie dawki dożylnego magnezu kobietom w ciąży z porodem przedwczesnym, napadami drgawkowymi lub wysokim ciśnieniem krwi.

Ale nie musisz znajdować się w żadnym z tych krytycznych warunków, aby skorzystać z tego minerału. Zamiast tego możesz zacząć przyjmować suplementy magnezu codziennie i zauważyć wyniki.

Magnez jako minerał relaksacyjny

Oznaki niedoboru magnezu obejmują skurcze części ciała, mięśni, a także zmiany nastroju.

Potrzebujesz tego minerału w każdej komórce, ponieważ bierze on udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych w twoim ciele. Stabilizuje błony, bierze udział w wytwarzaniu energii, pomaga różnym pompom chemicznym pracować i rozluźnia mięśnie. W rzeczywistości w mięśniach, kościach i tkankach mózgu znajduje się magnez.

Chociaż magnez jest silniejszy niż wiele leków, zwykle jest ignorowany, ponieważ jest „tylko” minerałem. Minerał, który pomaga ratować życie ludzkie w przypadku niewydolności serca, drgawek i innych chorób zagrażających życiu.

Przyczyny niedoboru magnezu

Obecnie niedobór magnezu jest niepokojącym problemem. Zgodnie z konserwatywnymi standardami pomiaru magnezu (poziom magnezu w surowicy lub we krwi) 15% ludzi ma niedobór tego minerału. Jest to jednak najmniej wrażliwa metoda określania całkowitego poziomu magnezu w organizmie. Wskazuje to, że wskaźniki niedoboru magnezu są prawdopodobnie znacznie wyższe.

Główną przyczyną dzisiejszego wzrostu niedoboru magnezu jest dieta składająca się głównie z mięsa, białej mąki i produktów mlecznych – żywności niezawierającej magnezu.

Co więcej, obniżamy poziom magnezu poprzez nadmierne spożywanie kawy, soli i alkoholu. Inne czynniki obejmują kwas fosforowy w coli, przewlekłą biegunkę, obfite pocenie się, obfite miesiączki, przedłużony lub intensywny stres, pasożyty jelitowe oraz niektóre leki, takie jak antybiotyki i leki moczopędne.

Ponadto niska biodostępność magnezu dodatkowo obniża jego poziom w naszym ciele. Potrzebujemy dużo magnezu w naszej diecie, a także wystarczającej ilości selenu, witaminy B6 i D, aby odpowiednio go wchłonąć.

Jak podnieść poziom magnezu?

Ogranicz ilość coli, kawy, cukru, soli i alkoholu

Znajdź czas na relaks każdego dnia

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli przyjmowane leki powodują utratę magnezu (takie jak leki moczopędne i wiele leków na nadciśnienie)