Problemy na twarzy wskazują na problemy ze zdrowiem!

Jest coś intuicyjnie zdrowego w czystej skórze. Świeża, promienna twarz nie tylko wygląda promiennie młodzieńczo… Mówi o głęboko żywym zdrowiu, które promieniuje na świat zewnętrzny! 

Jeśli nasze umysły łączą jasną cerę z dobrym samopoczuciem, oczywiste jest, że problemy skórne mogą wskazywać na problemy zdrowotne.

W rzeczywistości, zgodnie z Face Mapping, to, co dzieje się na powierzchni skóry, może dać nam bardzo realny wgląd w to, co dzieje się w naszych ciałach. 

Face Mapping opiera się na starożytnych filozofiach medycyny chińskiej i ajurwedy i łączy zmiany w naszej skórze z naszym środowiskiem wewnętrznym.

Pomaga nam to zdiagnozować pierwotną przyczynę naszych problemów skórnych i wskazać wszelkie inne problemy zdrowotne, które mogą wymagać nieco więcej miłości i uwagi. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dokładnie, co twoja skóra może próbować powiedzieć ci o twoim zdrowiu!

Czoło

Związane z : Wątroba, woreczek żółciowy
Wyjaśnienie : Czoło jest związane z czynnością układu nerwowego i trawieniem. Dlatego stres i powolny układ trawienny mogą powodować tutaj wypryski. 

Co robić : Unikaj słodkich, tłustych, przetworzonych pokarmów i spożywaj dużo owoców i warzyw bogatych w błonnik, aby utrzymać układ trawienny w ruchu.

Pozbądź się stresu za pomocą wizualizacji, medytacji, jogi lub czegokolwiek innego, co pomoże Ci się zrelaksować.

Możesz również spróbować herbaty z mniszka lekarskiego lub świeżego soku z cytryny wymieszanego w ciepłej wodzie, aby naturalnie odtruć wątrobę. 


Prawa strona przestrzeni między brwiami

Związane z : Przechowywanymi emocjami w wątrobie
Wyjaśnienie : Nasza mimika natychmiast informuje nas, jak się czujemy. Jednak mapowanie linii twarzy było używane od wieków, aby pomóc nam rozpoznać, gdzie mamy głębszy stres i jak może to wpłynąć na nasze zdrowie wewnętrzne.

Problemy skórne i zmarszczki w tej strefie mogą wskazywać na niewyrażoną złość, którą trzymasz w wątrobie. 

Co robić: Usuń ten gniew! Spróbuj jogi lub jakiejkolwiek innej terapii, której potrzebujesz, aby w zdrowy sposób uwolnić się od nagromadzonych negatywnych emocji. Zmniejsz spożycie alkoholu i pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu, które wywierają presję na czynność wątroby. 


Lewa strona przestrzeni między brwiami

Związana z: Emocje przechowywane w śledzionie
Wyjaśnienie : Linie w tym miejscu mogą oznaczać niewyrażone emocje, które zamiast tego są przechowywane w śledzionie.

Co robić: poznaj techniki uwalniania starej, zastałej energii emocjonalnej. Reiki, joga, praca z oddechem i prowadzona medytacja to przydatne opcje.


Oczy

Powiązane z : Stawy, tarczyca i jelita
Wyjaśnienie: Oczy są reklamowane jako okna do twojej duszy, ale mogą też być oknem na twoje zdrowie! Nadmiar białego zabarwienia tęczówki może świadczyć o degeneracji stawów, podczas gdy tęczówki o mniejszej średnicy wiążą się z bardziej ogólnymi problemami ze stawami.

„Plamowate” przebarwienia tęczówki mogą sugerować złe wchłanianie jelitowe. A jeśli zauważysz jasno zabarwiony pierścień otaczający tęczówkę, być może przesadzasz z solą i cukrem.


Co zrobić: Daj swoim stawom trochę pożywienia, jedząc pokarmy przeciwzapalne, takie jak tłuste ryby, orzechy włoskie, siemię lniane, organiczny bulion kostny (jeśli jesz mięso), kurkumy i imbiru. Ogranicz spożycie kofeiny, cukru, rafinowanej soli i przetworzonej żywności, które sprzyjają stanom zapalnym.


Pod oczami 

Związane z : Nerkami
Wyjaśnienie : Opuchnięta dolna powieka szczególnie wskazuje na powolną czynność nerek. Ciemne, spuchnięte „worki” mogą również wskazywać na zaburzenia czynności nerek. 

Co robić : Pij dużo przefiltrowanej wody, ponieważ odwodnienie obciąża nerki i uniemożliwia im wykonywanie podstawowych funkcji eliminacyjnych. Dbaj o swoje nerki poprzez odpowiednią ilość snu i minimalny stres. Unikaj także kawy i alkoholu, które odwadniają.


Policzki

Związane z : Płuca, złym wchłanianiem, powolnym metabolizmem
Wyjaśnienie : Przebarwione plamy na policzkach mogą sugerować wolniejsze tempo przemiany materii i mniejsze wchłanianie składników odżywczych. Policzki były również tradycyjnie kojarzone z czynnością płuc. 

Co należy zrobić : Wypróbuj pracę z oddechem i ćwiczenia oddechowe, aby dotlenić płuca i zwiększyć ich pojemność. Delikatnie zwiększ intensywność ćwiczeń cardio, aby poprawić czynność płuc i przyspieszyć metabolizm.

Upewnij się, że dobrze przeżuwasz jedzenie, aby odciążyć trawienie i wchłanianie. Picie zielonej herbaty i dieta bogata w przeciwutleniacze mogą również pomóc chronić wrażliwą skórę na policzkach przed uszkodzeniami spowodowanymi powszechnymi zanieczyszczeniami powietrza. 


Nos

związana z : Układem sercowo-naczyniowym
Wyjaśnienie : Uważa się, że Twój nos jest związany z krążeniem, więc problemy skórne w tej strefie mogą sugerować problemy z ciśnieniem krwi.

Co robić: Zwiększ spożycie zdrowej dla serca żywności, takiej jak awokado, orzechy, tłoczona na zimno oliwa z oliwek i tłuste ryby (lub siemię lniane, jeśli jesteś wegetarianinem). Ogranicz spożycie alkoholu i kawy, które mogą sztucznie stymulować układ sercowo-naczyniowy. 


Dolna warga

Powiązana z : Układ pokarmowy
Wyjaśnienie : W szczególności dolna warga może odzwierciedlać pracę jelit. Brązowe plamy mogą oznaczać problemy z niestrawnością lub niewystarczającą ilością enzymów trawiennych. Może również sugerować obecność robaków lub przerostu pasożytów w jelitach. Blady kolor ust może wskazywać na wczesne stadia anemii. 

Co robić: Wypróbuj dobrej jakości probiotyk lub naturalny środek na odrobaczenie. Upewnij się, że w twojej diecie jest dużo pokarmów bogatych w żelazo, takich jak rośliny strączkowe, zielone warzywa liściaste i chude czerwone mięso (oczywiście, jeśli nie jesteś wegetarianinem). 


Język

Powiązany z : Płuca, przeciążenie toksynami
Wyjaśnienie : Twój język jest wspaniałym przewodnikiem po twoim wewnętrznym zdrowiu! Najlepsze wskazówki są dostępne, jeśli sprawdzisz powierzchnię po przebudzeniu rano. Kręgi białego osadu w okolicy środkowej lub tylnej mogą wskazywać na toksyny jelitowe. Ścieranie lub „pienienie się” na zewnętrznych krawędziach języka może być związane z nieoptymalną czynnością płuc.

Co robić: Zrób detoks, aby wypłukać niechciane toksyny! Wypróbuj 3-dniowy detoks, włącz więcej detoksykujących pokarmów i spróbuj zeskrobać nalot za pomocą skrobaczki do języka! Aby uzyskać dodatkowe wsparcie dla płuc, spróbuj ćwiczeń cardio i medytacji z głębokim oddechem. 


Podbródek

Związane z : Hormonami, stresem
Wyjaśnienie : Drogie panie, czy zauważyłyście, że o tej porze miesiąca macie tendencję do pojawiania się wyprysków wokół podbródka? Dzieje się tak dlatego, że właśnie w tej strefie twarzy objawiają się zaburzenia hormonalne i stresujące emocje. 
Co robić: Wypróbuj proszek maca jako wsparcie hormonalne i unikaj nienaturalnych produktów kosmetycznych lub środków czyszczących, które zwykle zawierają toksyny zaburzające układ hormonalny. Zapewnij też swojej pielęgnacji skóry trochę więcej miłości i uwagi, zanim nadejdzie termin miesiączki. I podejmij działania, aby zmniejszyć stres i zafunduj swojemu pięknemu ciału dużo odpoczynku i snu!