Problemy zdrowotne, z którymi banany poradzą sobie najlepiej

Banany zawierają dużą ilość naturalnego błonnika i naturalne cukry, które czynią je wspaniałym pożywieniem, dodającym szybki zastrzyk energii.

Badania wykazały, że te wspaniałe owoce są przydatne w eliminowaniu problemów, w których przypadku zwykle stosujemy leki.

Krwawienie i zaparcia

Banany zawierają pektyny, które przyspieszają trawienie, a tym samym pomagają wyeliminować toksyny z organizmu, stymulują również pracę jelit. Błonnik w nich zawarty działa jako naturalny środek przeczyszczający w przypadku zaparć.

Naprężenie, stres

Stres jest chorobą, która ma nieustannie duży wpływ na nasze zdrowie. Spożywanie bananów normalizuje pracę serca, które dzięki temu dostarcza wystarczająco dużo tlenu do mózgu, a także reguluje optymalną ilość wody w ciele.

Ciśnienie krwi

W szczególności duże spożycie sodu i soli oraz niskie spożycie potasu mają negatywny wpływ na ciśnienie krwi. Dlatego ważne jest, aby jeść banany, ponieważ zawierają ten minerał. Zaleca się spożywanie jednego banana każdego ranka, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nadciśnienia.

Depresja

Tryptofan jest formą białka występującego w bananach. To białko faktycznie pobudza wytwarzanie serotoniny lub „hormonu szczęścia”. Chcąc zwiększyć poziom serotoniny, wystarczy tylko jeden banan, dzięki temu poczujemy się bardziej szczęśliwi i spokojni.

PMS

Banany są bogatym źródłem witaminy B6, co ma pozytywny wpływ na stężenie glukozy we krwi. Badania wykazały, że kompleks witamin B zmniejsza ból w okresie napięcia przedmiesiączkowego.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: