Proste domowe środki, które pomogą uporać się z uczuciem pieczenia w stopach

Chociaż nie stanowią śmiertelnego problemu, pieczenie w stopach jest dość powszechnym problemem, który może dotyczyć każdego na każdym etapie życia, niezależnie od płci i wieku.

Dość często przyczyną odczuwania pieczenia lub dyskomfortu w stopach jest uszkodzenie nerwów lub inne zaburzenia nerwów. Czasami może to być związane z ekspozycją na toksyny, nadmiernym spożyciem alkoholu i cukrzycą.

Ale nawet to nie wszystko. Innymi potencjalnymi czynnikami mogą być niedobory tiaminy, kwasu foliowego, wapnia lub witaminy B. Następnie dochodzi do wszelkiego rodzaju urazów stóp, stóp sportowców, ukąszeń owadów, chorych nerek, zespołu pieczenia stóp i chorób naczyń obwodowych.

Inne objawy mogą obejmować obrzęk, zaczerwienienie, tępe bóle, zwiększone pocenie się, łuszczenie skóry, a także zmiany ich koloru i tekstury. Może również wystąpić wzrost temperatury ciała.

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem w tej sprawie, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, ale możesz wypróbować te proste metody, aby uzyskać ulgę.

1. Zimna woda

Proste, prawda? Wydaje się, że zimna woda jest jednym z najlepszych naturalnych środków na bolące stopy. Pomaga złagodzić (a nawet pozbyć się) mrowienia, obrzęku i drętwienia. Co najlepsze, nie musisz iść na krańce ziemi, aby zdobyć ten łatwy lek.

1. Napełnij miskę zimną wodą

2. Mocz stopy przez kilka minut

3. Odpocznij, a następnie ponownie je mocz

4. Zrób to kilka razy w ciągu jednego dnia, aby uzyskać najlepsze wyniki

Ale strzeż się! Moczenie stóp w zimnej wodzie dłużej niż kilka minut może faktycznie pogorszyć objawy! To samo dotyczy nakładania lodu bezpośrednio na bolącą stopę. Ponadto dla osób cierpiących na erytromelalgię zdecydowanie nie zaleca się stosowanie tej metody, ponieważ może to pogorszyć stan.

2. Ocet jabłkowy

Jest twoim najlepszym kumplem, jeśli chodzi o wiele rzeczy, a to obejmuje przywrócenie pH twojego ciała, co pomaga również zmniejszyć uczucie pieczenia w stopach.

Najlepiej zmieszać dwie łyżki octu jabłkowego w szklance ciepłej wody. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy pić codziennie.

Inną opcją, którą możesz wypróbować jest dodanie dwóch łyżek octu jabłkowego do miski wypełnionej gorącą wodą. Mocz bolące stopy przez łącznie 20 minut. Najlepiej robić to dwa razy dziennie.

3. Kurkuma

Nie przesadzimy, kiedy powiemy, że to król wszystkich przypraw.Jest nawet skuteczna w zmniejszaniu uczuć pieczenia na stopach. Widzisz, aktywny związek w kurkumie, kurkumina ma fantastyczne działanie poprawiające krążenie i przepływ krwi w twoim ciele. Ma również silne właściwości przeciwzapalne.

Najlepiej byłoby pić jedną lub dwie łyżki kurkumy wymieszane w szklance ciepłej wody, dwa razy dziennie.

Oprócz picia możesz również zrobić pastę z tych dwóch łyżek plus trochę wody i nałożyć ją bezpośrednio na bolące miejsca na stopach. Powinieneś to robić przez kilka dni, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Należy jednak pamiętać, że ta procedura może brudzić stopy.

4. Sól Epsom

Wykonany jest z siarczanu magnezu i doskonale redukuje wszelkie stany zapalne i ból, zapewniając natychmiastową ulgę  biednym stopom. Skutecznie poprawia także funkcjonowanie nerwów. Oto, co możesz zrobić:

1. Dodaj trochę soli Epsom (pół szklanki) do miski.

2. Następnie wystarczy wlać ciepłą wodę do miski i dobrze wymieszać.

3. Zanurz tam stopy na około 10–15 minut.

4. Wykonuj tę procedurę codziennie przez kilka dni.

Uwaga! Osoby cierpiące na choroby serca, nadciśnienie lub cukrzycę mogą nie być idealnymi kandydatami na moczenie solą Epsom. Zawsze zachowaj bezpieczną stronę i skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem tej terapii.

5. Imbir

Imbir jest również świetnym sposobem na złagodzenie pieczenia w stopach. Imbir ma kilka aktywnych składników, które poprawiają krążenie w twoim ciele. To z kolei pomaga w szybkiej i zasłużonej uldze.

Oto najlepsza metoda konsumpcji:

Wymieszaj trochę oliwy z oliwek lub oleju kokosowego z 1 łyżeczką soku imbirowego. Teraz nałóż tę mieszaninę na stopy i masuj je przez 10-15 minut raz dziennie.

Inną metodą, którą możesz wypróbować jest picie od 2 do 3 filiżanek imbirowej herbaty dziennie.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: