Strona głównaZdrowieProsty i łatwy sposób do usuwania bólu stawów, pleców i rwy kulszowej

Prosty i łatwy sposób do usuwania bólu stawów, pleców i rwy kulszowej

Olej rycynowy jest niezwykle korzystnym olejem, który posiada liczne związki zdrowe i ma silne właściwości lecznicze. W związku z tym może być wykorzystany w wielu różnych zabiegach i problemach zdrowotnych, zapewniając pozytywne efekty. Skutecznie łagodzi stan zapalny, zwalcza wirusy i bakterie.

Jego korzystne efekty są używane od tysięcy lat, był stosowany już w starożytnych Indiach.

Zostało naukowo udowodnione, że ma wysoką zawartość zdrowych tłuszczów i kwasy tłuszczowe. Wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwbólowe i właściwości przeczyszczające, a zatem jest niezwykle pomocny w przypadku rwy kulszowej, bólu stawów i pleców.

Dodatkowo stymuluje wzrost włosów, nawilża skórę, leczy przewlekłe zaparcia, wzmacnia system odpornościowy, łagodzi problemy żołądkowe.

Ze względu na korzystne właściwości, olej rycynowy często stosuje się w produktach kosmetycznych. Ponadto jest on stosowany do produkcji kauczuków, farb, lakierów i tkanin.

Chcąc złagodzić ból pleców, zapalenie stawów, rwę kulszową wystarczy wykorzystać olej rycynowy w taki sposób jak opisano poniżej:

Stosuje się go na bolesne miejsca i delikatnie masuje. Powtarzać należy ten proces kilka razy dziennie, aż do wystąpienia poprawy.

Zobacz Też: