Przedawkowanie imbiru może być szkodliwe dla osób z tymi schorzeniami

Imbir jest najczęściej stosowaną przyprawą na świecie. Obecny w imbirze bioaktywny związek zwany gingerolem ma niezwykłe właściwości terapeutyczne w zwalczaniu wielu dolegliwości zdrowotnych, takich jak problemy żołądkowe, cukrzyca, przeziębienia, nadciśnienie i nudności.

[quads id=8]

Pomimo tak wielu korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania imbiru, niektóre badania wskazują, że spożywanie imbiru w dużych i umiarkowanych ilościach może być bardzo szkodliwe dla osób z problemami zdrowotnymi. Osoby z takimi schorzeniami powinny unikać przedawkowania imbiru.

[quads id=10]
imbir przeciwwskazania

Ciąża

Imbir jest pomocny w łagodzeniu wymiotów i nudności w czasie ciąży. Jednak w dużej ilości może być szkodliwy dla kobiet w ciąży. Naturalne substancje stymulujące obecne w imbirze prowadzą do przedwczesnych skurczów, co powoduje przedwczesny poród dziecka. W czasie ciąży należy unikać przedawkowania imbiru u kobiet, które mają w wywiadzie zaburzenia krwawienia.

[quads id=9]

Niedowaga

Imbir jest najlepszym środkiem na utratę wagi. Obecny w imbirze gingerol zwiększa tempo przemiany materii i hamuje apetyt. Wykorzystanie imbiru powoduje spalanie kalorii w szybszym tempie i może spowodować, że osoba spożywa mniej kalorii. Dlatego imbiru powinny unikać osoby, które chcą przybrać na wadze lub mają już niedowagę.

[quads id=5]

Kamienie żółciowe

Badania wykazały, że imbir zwiększa wydzielanie żółci i powoduje powstawanie kamieni w pęcherzyku żółciowym. Sok żółciowy odgrywa bardzo ważną rolę w absorpcji i trawieniu tłuszczu, a nadmierne spożycie imbiru stymuluje wątrobę do tworzenia większej ilości soku żółciowego i przyspiesza tworzenie się kamieni w pęcherzyku żółciowym.

[quads id=4]

Zaburzenia krwi

Imbir zawiera sól zwaną salicylanem, która działa jak środek przeciwbólowy, dla osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. Pomaga w poprawie krążenia krwi i wspomaga jej przepływ do narządów. Osoby przyjmujące leki na krzepliwość krwi, rozrzedzenie krwi lub cierpiące na hemofilię powinny unikać imbiru, ponieważ może on powodować nadmierny krwotok.

[quads id=3]

Hemoroidy

Imbir zmniejsza stan zapalny i redukuje ból przy hemoroidach. Jednak zgodnie z praktyką i badaniami, imbir powoduje swędzenie, podrażnienie, obrzęk, dyskomfort i dalszy ból u osób cierpiących na hemoroidy. To może powodować krwawienie i pogorszyć obecny stan.

Nerki

Imbir posiada działanie renoprotekcyjne dzięki aktywności antyoksydacyjnej. Imbir zawiera związek zwany kreatyniną, której wysoki poziom we krwi wskazuje na upośledzenie pracy nerek, zwane przewlekłą chorobą nerek.

[quads id=7]

Zapalenie stawów

Żel lub krem na bazie imbiru łagodzący zapalenie stawów pogarsza stan zapalny u osób, które cierpią na zapalenie stawów. Imbir jest doskonałym środkiem przeciwbólowym dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, a nadmierne spożycie imbiru i produktów imbirowych opartych na rynku zwiększa ból i zapalenie stawów.

Tarczyca

Imbir jest uważany za bezpieczne zioło, jednak może powodować skutki uboczne, takie jak zapalenie tarczycy. Hamujące i antyoksydacyjne działanie imbiru uszkadza błonę, która otacza hormony tarczycy w pęcherzykach i uwalnia hormon do krwi, co prowadzi do obrzęku lub zapalenia tarczycy i jej nadmiernej produkcji.