Przedawkowanie imbiru może być szkodliwe dla osób z tymi schorzeniami

Imbir jest najczęściej stosowaną przyprawą na świecie. Obecny w imbirze bioaktywny związek zwany gingerolem ma niezwykłe właściwości terapeutyczne w zwalczaniu wielu dolegliwości zdrowotnych, takich jak problemy żołądkowe, cukrzyca, przeziębienia, nadciśnienie i nudności.

[quads id=8]

Pomimo tak wielu korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania imbiru, niektóre badania wskazują, że spożywanie imbiru w dużych i umiarkowanych ilościach może być bardzo szkodliwe dla osób z problemami zdrowotnymi. Osoby z takimi schorzeniami powinny unikać przedawkowania imbiru.

[quads id=10]
imbir przeciwwskazania

Ciąża

Imbir jest pomocny w łagodzeniu wymiotów i nudności w czasie ciąży. Jednak w dużej ilości może być szkodliwy dla kobiet w ciąży. Naturalne substancje stymulujące obecne w imbirze prowadzą do przedwczesnych skurczów, co powoduje przedwczesny poród dziecka. W czasie ciąży należy unikać przedawkowania imbiru u kobiet, które mają w wywiadzie zaburzenia krwawienia.

[quads id=9]

Niedowaga

Imbir jest najlepszym środkiem na utratę wagi. Obecny w imbirze gingerol zwiększa tempo przemiany materii i hamuje apetyt. Wykorzystanie imbiru powoduje spalanie kalorii w szybszym tempie i może spowodować, że osoba spożywa mniej kalorii. Dlatego imbiru powinny unikać osoby, które chcą przybrać na wadze lub mają już niedowagę.

[quads id=5]

Kamienie żółciowe

Badania wykazały, że imbir zwiększa wydzielanie żółci i powoduje powstawanie kamieni w pęcherzyku żółciowym. Sok żółciowy odgrywa bardzo ważną rolę w absorpcji i trawieniu tłuszczu, a nadmierne spożycie imbiru stymuluje wątrobę do tworzenia większej ilości soku żółciowego i przyspiesza tworzenie się kamieni w pęcherzyku żółciowym.

[quads id=4]

Zaburzenia krwi

Imbir zawiera sól zwaną salicylanem, która działa jak środek przeciwbólowy, dla osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. Pomaga w poprawie krążenia krwi i wspomaga jej przepływ do narządów. Osoby przyjmujące leki na krzepliwość krwi, rozrzedzenie krwi lub cierpiące na hemofilię powinny unikać imbiru, ponieważ może on powodować nadmierny krwotok.

[quads id=3]

Hemoroidy

Imbir zmniejsza stan zapalny i redukuje ból przy hemoroidach. Jednak zgodnie z praktyką i badaniami, imbir powoduje swędzenie, podrażnienie, obrzęk, dyskomfort i dalszy ból u osób cierpiących na hemoroidy. To może powodować krwawienie i pogorszyć obecny stan.

Sprawdź to ➡ ➡  W ciągu zaledwie 3 dni oczyścisz wątrobę, schudniesz

Nerki

Imbir posiada działanie renoprotekcyjne dzięki aktywności antyoksydacyjnej. Imbir zawiera związek zwany kreatyniną, której wysoki poziom we krwi wskazuje na upośledzenie pracy nerek, zwane przewlekłą chorobą nerek.

[quads id=7]

Zapalenie stawów

Żel lub krem na bazie imbiru łagodzący zapalenie stawów pogarsza stan zapalny u osób, które cierpią na zapalenie stawów. Imbir jest doskonałym środkiem przeciwbólowym dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, a nadmierne spożycie imbiru i produktów imbirowych opartych na rynku zwiększa ból i zapalenie stawów.

Tarczyca

Imbir jest uważany za bezpieczne zioło, jednak może powodować skutki uboczne, takie jak zapalenie tarczycy. Hamujące i antyoksydacyjne działanie imbiru uszkadza błonę, która otacza hormony tarczycy w pęcherzykach i uwalnia hormon do krwi, co prowadzi do obrzęku lub zapalenia tarczycy i jej nadmiernej produkcji.


ZOBACZ TAKŻE