Przełom w leczeniu jednego z najbardziej śmiercionośnych rodzajów raka

Węgierscy naukowcy osiągnęli przełomowe wyniki w badaniach nad rakiem płuc.

Wyniki badań Narodowego Instytutu Wczesnej Pulmonologii i współpracujących z nim partnerów opublikowało czasopismo „CA: A Cancer Journal for Clinicians”, które znajduje się w czołówce światowych czasopism naukowych, w których węgierscy naukowcy nigdy wcześniej nie publikowali. 

Wspólna grupa badawcza Narodowego Instytutu Wczesnej Pulmonologii, Uniwersytetu Semmelweisa i Narodowego Instytutu Onkologii podsumowała wyniki osiągnięte w dziedzinie drobnokomórkowego raka płuca, jednego z najbardziej agresywnych rodzajów nowotworów, w znanym na całym świecie czasopiśmie naukowym.

Opublikowano węgierskie badania nad drobnokomórkowym rakiem płuc

Badania dr. Balázsa Döme i dr. Odbywają się pod przewodnictwem Zsolta Megyesfalviego i przy współpracy międzynarodowych instytutów badawczych reprezentujących najróżniejsze dyscypliny.

Wyniki podsumowane w opublikowanym komunikacie stanowią sensacyjny przełom w skuteczniejszym zrozumieniu biologicznych cech choroby, a tym samym torują drogę do rozwoju spersonalizowanych terapii.

O międzynarodowym uznaniu wyników badań świadczy fakt, że zostały one opublikowane przez czasopismo „CA: A Cancer Journal for Clinicians” , które prowadzi w rankingu ponad dwudziestu tysięcy międzynarodowych czasopism naukowych na świecie.

Nowo opublikowane badanie zawiera również zalecenia dotyczące przyszłych kierunków badań.

Dokładniejsze zrozumienie zachowania drobnokomórkowego raka płuca może znacząco przyczynić się do zmiany nastawienia, czego efektem może być wprowadzenie spersonalizowanego leczenia.