Przestań używać tych leków, ponieważ powodują utratę pamięci

Każdego roku leki na receptę są odpowiedzialne za ponad 100 000 zgonów i prowadzą do ponad 1,5 miliona przypadków hospitalizowanych osób, które doświadczyły poważnych skutków ubocznych. Niepożądane reakcje na leki są najważniejszą przyczyną zgonów na całym świecie.

Każdy lek na receptę wiąże się z pewnym ryzykiem, ale jednym z najczęstszych skutków ubocznych jest utrata pamięci.

3 rodzaje leków, które powodują utratę pamięci

Każdy lek na receptę należy do jednej z trzech kategorii, o których wiadomo, że powodują utratę pamięci i wiele problemów poznawczych:

1. Leki „anty”

Każdy lek, który zaczyna się od „przeciw”, w tym leki przeciwdepresyjne, przeciwhistaminowe, przeciwpsychotyczne, przeciwskurczowe, antybiotykowe lub przeciwnadciśnieniowe wpływa na poziom acetylocholiny.

Głównym neuroprzekaźnikiem zaangażowanym w uczenie się i pamięć jest acetylocholina. Gdy poziom acetylocholiny jest niski, mogą wystąpić następujące stany majaczenia, splątanie umysłowe, niewyraźne widzenie, omamy, utrata pamięci i demencja.

2. Tabletki nasenne

Tabletki nasenne są znane z tego, że mogą powodować utratę pamięci.

Ambien, popularny lek jak twierdzono jest „lekiem na amnezję”, ponieważ ci, którzy go używają doświadczają chodzenia podczas snu, nocnych lęków i halucynacji.

Stwierdzono, że pigułki nasenne mogą powodować stan podobny do bycia pijanym lub śpiączki. Tak więc ludzie, którzy używają tych tabletek nie doświadczają regenerującego snu, jakiego potrzebuje mózg, aby sam się zregenerował i odpoczął.

Istnieje jednak wiele innych sposobów na zasypianie niż używanie tabletek nasennych.

3. Statyny

Statyny są popularnymi lekami obniżającymi poziom cholesterolu, które są jedną z najgorszych grup leków dla zdrowia mózgu. Prowadzą do utraty pamięci, co powinno być wymienione na etykiecie jako poważny efekt uboczny.

Jedna czwarta twojego mózgu składa się z cholesterolu, który jest ważny dla nauki, pamięci i szybkiego myślenia. Te leki obniżające poziom cholesterolu poważnie wpływają na zdrowie mózgu.

Co należy, więc zrobić?

Podczas stosowania niektórych z tych leków skonsultuj się z lekarzem, jeśli w jakiś sposób wpływają one na twoją pamięć. Spróbuj znaleźć lepsze opcje, różne leki lub po prostu spróbuj zmienić swoje nawyki stylu życia.

Jeśli musisz ich użyć, podejmij pewne proaktywne kroki, aby zmniejszyć obciążenie mózgu, takie jak aktywność fizyczna, zdrowa dieta wspierająca pracę mózgu lub przyjmowanie suplementów, które są odpowiednie dla Twojego mózgu.

Zapewnij mózgowi najzdrowsze warunki, aby zachować zdrowie i ostrość pomimo tych szkodliwych leków.