Przypadkowo odkryto lek, który może zabić raka w 48 godzin!

Ostatnio grupa kanadyjskich naukowców odkryła, że ​​istnieje skuteczne zioło, które może zabić raka naturalnie i bez skutków ubocznych w zaledwie 2 dni! Informacja ta pochodzi z Uniwersytetu w Windsor, gdzie naukowcy badali wpływ dandelionu na komórki rakowe.

Projekt rozpoczął się, gdy jeden onkolog odkrył związek pomiędzy herbatą z korzenia mniszka lekarskiego, a niższym ryzykiem wystąpienia raka.

Pamela Ovadje jest doktorem na Uniwersytecie, który odkrył zalety tego korzenia. W jednym z reportaży powiedziała:

„Jeden z onkologów, który pracował z nami, opowiedział nam niewiarygodną historię kobiety chorej na raka, która codzienne piła herbatę z korzenia mniszka lekarskiego, a jej wyniki z dnia na dzień były coraz to lepsze.

Od razu zaczęliśmy badać tę herbatę, aby zobaczyć jak inni chorzy reagują na nią, ale byliśmy dość sceptycznie nastawieni.

Pomyślałam, że mniszek lekarski rośnie na całym świecie i jeśli w ogóle jest w nim coś niezwykłego, ludzie dawno już by to odkryli.”

„Odkąd rozpoczęliśmy ten projekt udało nam się stworzyć ekstrakt z mniszka lekarskiego i używać go do wielu rodzajów raka w laboratorium. Zaobserwowaliśmy skuteczność przeciw komórkom białaczkowym, rakowi okrężnicy i rakowi trzustki oraz przewlekłej białaczce szpikowej.

Odkryliśmy, że korzeń mniszka lekarskiego ma bardzo silny wpływ na komórki rakowe nie szkodząc jednocześnie zdrowym komórkom. Ponadto badania potwierdziły skuteczność tego preparatu u myszy z przeszczepionymi ludzkimi komórkami rakowymi.”- opowiada Pamela.

Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego został dopuszczony do badań wykonywanych na ludziach w 2015 roku i znajduje się w pierwszej fazie badań nad leczeniem chłoniaka i białaczki.

Dr Sciarra Pandi, biochemik i jeden z liderów badań, uważa ten ekstrakt jako jeden z najbardziej skutecznych naturalnych środków zaradczych przeciwko śmiertelnej choroby jaką jest rak.

JAK TO DZIAŁA?

Wyciąg działa poprzez wywołanie apoptozy w komórkach nowotworowych. W prostszy sposób sprawia, że ​​komórki nowotworowe popełniają samobójstwo bez uszczerbku dla zdrowych komórek w jakikolwiek sposób. Choć badania nadal są w początkowej fazie, okazały się mieć wielki potencjał i mogą stanowić podstawę przyszłego leczenia.