Rak jajnika – poznaj 10 wczesnych objawów „cichego zabójcy”

Rak jajnika wymaga więcej czasu, żeby został zdiagnozowany niż jakikolwiek inny rak żeńskiego układu rozrodczego. Do najczęstszych czynników ryzyka należą wiek, predyspozycje genetyczne i nieodpowiednie stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

8

Zwykle objawy raka jajnika pojawiają się tylko wtedy, gdy nowotwór osiągnął późniejsze stadia i prawie 80% kobiet zdiagnozowano, gdy nowotwór osiągnął czwarty etap.

Jeśli jednak nauczysz się rozpoznawać znaki ostrzegawcze wysyłane przez twoje ciało, zanim rozprzestrzeni się rak twoje szanse na wczesne wykrycie i skuteczne leczenie znacznie wzrosną.

Oto 10 symptomów, których nigdy nie należy ignorować:

Powtarzające się bóle pleców

Wykluczając jakikolwiek ból stawów lub osteoporozę, częste bóle pleców mogą wskazywać na rozwój raka jajnika.

Ból żołądka i miednicy

Każdy rodzaj bólu w obrębie miednicy lub żołądka wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Nieregularne okresy

Według najnowszych badań kobiety w wieku powyżej 55 lat są bardziej narażone na rozwój raka jajnika, co nie wyklucza młodszych kobiet. Dziewczęta, które nie mają regularnego cyklu są bardziej podatne na raka jajnika.

Stałe niewyjaśnione zmęczenie

Kobiety cierpiące na raka jajnika często doświadczają nudności, zawrotów głowy, duszności, słabego apetytu i stałego zmęczenia. 80% kobiet doświadcza co najmniej jednego z tych objawów zanim wykryje się u nich raka jajnika.

Uczucie pełności bez jedzenia

Uczucie pełności, które większość kobiet mylnie uważa za niestrawność jest kolejnym częstym objawem raka jajnika. Ten objaw wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Bolesny stosunek

Innym ważnym objawem wczesnego stadium raka jajnika jest ból podczas stosunku płciowego, zgodnie z artykułem opublikowanym w Medical News Today . Zazwyczaj towarzyszy temu częsta i pilna potrzeba oddania moczu, a także bólu i ucisku w miednicy. W przypadku, gdy tego doświadczysz natychmiast udaj się do lekarza.

Wymioty

Rakowi jajnika często towarzyszą zaparcia, mówi Jeffrey Stern, słynny amerykański ginekolog. Wraz z postępem choroby nowotworowej pojawiają się nudności, wymioty i utrata wagi.

Wzdęcia

Obrzęk żołądka, który może przypominać obrzęk kobiety w ciąży jest pilnym znakiem, aby udać się do lekarza.

Łysienie

To może nie być najczęstszym wskaźnikiem raka jajnika, ale nie należy go ignorować. Niektóre kobiety doświadczają utraty włosów.

Częste zaparcia

Zaparcie jest częstym skutkiem ubocznym raka jajnika, który bezpośrednio wpływa na układ trawienny i żołądek. Ten objaw jest najczęstszy, gdy rak jest na wczesnym etapie. Inne towarzyszące objawy obejmują zaburzenia trawienia, utratę apetytu i gazy. Nie trzeba wspominać, że wszystkie z nich wymagają opieki medycznej.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Miód i cebula: wspaniały lek na kaszel

Kiedy kaszel jest mokry, towarzyszy mu śluz, zwany także flegmą lub plwociną. Z drugiej strony suchy kaszel nie jest wynikiem odkrztuszania, ale infekcja, która...

Wczesne objawy uszkodzenia wątroby, które wszyscy ignorują

Poza tym, że jest największym organem w ludzkim ciele, wątroba jest również jednym z najważniejszych organów, od których zależy twoje funkcjonowanie, zdrowie i życie. Wątroba...

Zobacz co to oznacza, że powieka drga i jak się tego pozbyć

Większość ludzi doświadcza drgania powieki w pewnym momencie swojego życia. Ten powszechny problem zdrowotny znany jest również jako tik powiek lub skurcz.Chociaż te skurcze normalnie...

2 potężne składniki, które oczyszczą organizm z pasożytów i zredukują tkankę tłuszczową

Pasożyty to organizmy, które używają ludzkiego ciała jako pożywienia. Pasożyty wysysają z nas i wykorzystują składniki odżywcze bez których nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Żyją...

Pozbądź się zapalenia stawów, rwy kulszowej dzięki tej prostej sztuczce. Działa lepiej niż tabletki!

Bez wątpienia olej rycynowy jest jedną z najkorzystniejszych naturalnych metod na świecie, jeżeli chodzi u rwę kulszową czy też zapalenie stawów.Po pierwsze, jest bogaty...

Receptura z 3 składników, która wyleczy zatkane tętnice

Można przygotować to lekarstwo wykorzystując zaledwie tylko trzy składniki: cytryna, imbir i czosnek, a całość wymieszać z wodą.Te 3 składniki mają szereg pozytywnych właściwości dla ludzkiego zdrowia....