Strona głównaZdrowieRak umiera, gdy jesz te 7 pokarmów, powinieneś je spożywać

Rak umiera, gdy jesz te 7 pokarmów, powinieneś je spożywać

Ostatnie badania ujawniły 7 suplementów żywnościowych, które mogą znacznie poprawić skuteczność leczenia nowotworów, a nawet zapobiegać przyszłemu wzrostowi raka, jeśli są one spożywane regularnie.

Ku zaskoczeniu wszystkich, te produkty są naprawdę smaczne i smakują wielu konsumentom. Kto nie lubi czarnej czekolady, czerwonego wina, jagód, pomidorów, kurkumy, zielonej herbaty czy curry?

Ale bycie pysznym to nie wszystko, co mają ze sobą wspólnego, co ważniejsze, wszystkie potencjalnie hamują rozprzestrzenianie się raka.

Angiogeneza to fizjologiczny proces tworzenia naczyń krwionośnych we wczesnych stadiach rozwoju płodu. Ale ten proces nie kończy się tutaj. W rzeczywistości, angiogeneza dzieje się przez całe nasze życie, za każdym razem, gdy uszkadzamy nasze naczynia krwionośne poprzez skaleczenia, oparzenia lub inne obrażenia.

Co więcej, angiogeneza, proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych leży u podstaw znacznego wzrostu i rozprzestrzeniania się raka. Proces ten jest organizowany przez tak zwane aktywatory i inhibitory. Chociaż większość badań nad rakiem koncentruje się na inhibitorach, to właśnie te aktywatory inicjują wzrost naczyń krwionośnych, tj. tworzenie nowych naczyń krwionośnych.


W tych 7 produktach ważne jest to, że hamują angiogenezę, odcinając w ten sposób dopływ krwi do nowotworów i zapobiegając wzrostowi raka.

Bez nowych naczyń krwionośnych nowotwory są pozbawione tlenu i składników odżywczych, od których zależą w celu dalszego wzrostu.Z tego powodu większość leków przeciwrakowych to faktycznie farmaceutycznie zaprojektowane inhibitory. Aby być bardziej specyficznym, funkcja inhibitorów neutralizuje aktywność aktywatorów i hamuje angiogenezę, czyli tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

NIE PRZEGAP!  Naciśnij te trzy punkty, a ból pleców zniknie natychmiast!
NIE PRZEGAP!  Naciśnij te trzy punkty, a ból pleców zniknie natychmiast!

Te 7 pokarmów zapewnia taki sam efekt anty-angiogenezowy, dlatego ważne są wszelkie metody leczenia raka.

Czerwone wino

Czerwone wino zawdzięcza właściwości przeciwnowotworowe silnemu przeciwutleniaczowi, resveratrolowi, występującemu w skórze winogron. Wielu dietetyków pochwala resveratrol za jego skuteczność w zapobieganiu chorobom serca i przedwczesnemu starzeniu się. Dodatkowo, ta potężna substancja okazała się korzystna dla wielu innych problemów zdrowotnych, takich jak poprawa tolerancji glukozy, zwiększenie poziomu energii i czujności umysłowej, eliminacja wolnych rodników, wirusów, bakterii i naprawa DNA.

Kurkuma

Wszyscy wiemy, że kurkuma jest niezwykle korzystną przyprawą dla wielu schorzeń. Oprócz pobudzania zdrowej utraty masy, ta popularna przyprawa skutecznie zapobiega powstawaniu i rozwojowi raka.

Jagody i maliny

Pyszne jagody są bogate w fitochemikalia, które odpowiadają za ich właściwości przeciwnowotworowe, szczególnie w odniesieniu do raka jajnika. Fitochemikalia odpowiadają również za ciemny kolor tych jagód. Ponadto wykazano, że jagody i maliny zmniejszają stres oksydacyjny i angiogenezę.

Pomidory

Według najnowszych badań Harvardu regularne spożywanie pomidorów może zmniejszyć ryzyko raka prostaty nawet o 50%. To samo badanie wykazało, że pomidory są wyjątkowo korzystne w hamowaniu angiogenezy ze względu na wysoką zawartość likopenu, silnego środka przeciwnowotworowego.

Przede wszystkim likopen jest łatwo metabolizowany w organizmie. Po drugie, jego stężenie znacznie wzrasta, gdy jest poddawane wyższym temperaturom, dlatego gotowane pomidory są bardziej korzystne dla zapobiegania rozwojowi raka. To samo dotyczy curry.

Ciemna czekolada

Ciemna czekolada jest nie tylko korzystna dla zachowania zdrowia serca, ale może również poprawić skuteczność leczenia raka.

NIE PRZEGAP!  Ostra niewydolność nerek - przyczyny, objawy, leczenie

Kawa i zielona herbata

Te popularne wzmacniacze energii zmniejszają ryzyko rozwoju raka.

NIE PRZEGAP!  Ostra niewydolność nerek - przyczyny, objawy, leczenieJak usunąć kwas moczowy ze stawów?

Sok z ogórka ma wiele zalet zdrowotnych. Mianowicie ma zdolność obniżania temperatury ciała, ma właściwości alkalizujące i może skutecznie usuwać kwas moczowy ze stawów...

Umyła twarz wódką, powód dlaczego to zrobiła Cię zszokuje!

To niesamowite, że wódka zawarta w drinku, który pijesz może być stosowana w codziennej pielęgnacji Twojego ciała. Wpływa ona pozytywnie  na skórę, włosy, nogi i...

Pij sok z cytryny zamiast spożywać tabletki jeśli masz jeden z tych 8 problemów

Flawonoidy zawarte w soku z cytryny posiadają niesamowite właściwości przeciwutleniające i pomagają w walce z rakiem. Zapobiegają one nadciśnieniu tętniczemu, cukrzycy, niestrawności, gorączce, zaparciom i różnym...

Pijąc ten sok zmniejszysz masę ciała, uregulujesz tarczycę

Hormony tarczycy odgrywają integralną rolę regulując funkcję mózgu i serca, oddychania, temperatury ciała i poziomu cholesterolu. Kiedy tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu, może powodować...

2 łyżki mieszanki każdego ranka pozwoli Ci zrzucić nadmiar kilogramów!

Próba zmniejszenia rozmiaru swojej talii może być prawdziwym przekleństwem. Jednak istnieje syrop, który może pomóc osiągnąć Ci ten cel, a dodatkowo pozbyć się nadmiaru wody z...

Pozbądź się nieświeżego oddechu na dobre stosując 1 składnik

Nie ma wątpliwości, że soda oczyszczona jest jednym z najczęstszych składników kuchennych. W rzeczywistości prawdopodobnie znajduje się we wszystkich kuchniach na całym świecie.  Ale ten wszechstronny...