Rób to przed posiłkiem, aby poprawić trawienie i uniknąć wzdęć

Prawidłowe trawienie jest jednym z kluczowych procesów w ciele. Twój układ trawienny rozkłada pokarm, który jesz na składniki odżywcze, które są następnie przekazywane przez ściany jelit do krwioobiegu, aby organizm mógł je wykorzystać.

W ten sposób witaminy, minerały, tłuszcze, białka i węglowodany są transportowane w całym ciele, zapewniając tym samym prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów. Jeśli twoje trawienie jest upośledzone twoje ciało nie może trawić pokarmów ani wchłaniać składników odżywczych.

To prawda, że ​​twoje zdrowie układu trawiennego jest bezpośrednio związane z jedzeniem, ale istnieje jedna prosta zasada, którą możesz przestrzegać przed każdym posiłkiem, aby poprawić trawienie i zmniejszyć ryzyko wzdęć – pij wodę.

Woda i trawienie

Według wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia woda pitna przed każdym posiłkiem może znacznie poprawić trawienie na kilku poziomach. Po pierwsze, wypicie 1-2 szklanek wody na pół godziny przed posiłkiem stymuluje produkcję śluzu w żołądku.

Wyściółka żołądka wykonana jest ze śluzu, z czego 90% stanowi woda. Ponadto żołądek zawiera enzymy trawiące kwas i białka, przed którymi śluzówka chroni tkankę żołądka. Pobudzanie błony śluzowej przed posiłkami pomoże ci uniknąć zgagi.

Po drugie, wystarczające spożycie wody poprawia procesy trawienne na wszystkich etapach od ust do żołądka i jelit oraz zapobiega zaparciom. Jeśli nie ma wystarczającej ilości wody, twoje ciało nie może prawidłowo trawić jedzenia. Proces znany jako hydroliza przekształca skrobie, białka i tłuszcze w mniejsze cząsteczki składników odżywczych, od których zależą twoje komórki.

Ponadto woda pomaga twojemu ciału wchłaniać substancje stałe i przepuszczać odpady w celu eliminacji w jelitach. Twoja ślina, która pobudza trawienie skrobi enzymem amylazą jest również zbudowana głównie z wody. Tak więc, gdy w twoim ciele brakuje wody cały proces trawienny staje się zagrożony.

Chociaż zdecydowanie zaleca się picie wody przed posiłkami należy jej unikać podczas posiłków. Chociaż prawdą jest, że prawidłowe nawodnienie poprawia funkcjonowanie całego układu trawiennego zbyt dużo wody podczas posiłków może faktycznie zakłócać naturalny poziom kwasu i żółci, a to zależy od prawidłowego trawienia pokarmu. Co więcej zbyt dużo zimnej wody podczas posiłków może faktycznie spowolnić trawienie, a nawet powodować skurcze u osób z wrażliwością żołądka.