Strona głównaZdrowieRośliny lecznicze, które oczyszczają trzustkę

Rośliny lecznicze, które oczyszczają trzustkę


Aby utrzymać wysoką jakość życia, potrzebujemy, aby nasze narządy funkcjonowały jak w zegarku. Nie zawsze jest to łatwe – czasami zła dieta może powodować stany zapalne i gromadzenie się toksyn.
Rośliny lecznicze, które oczyszczają trzustkę

Zdrowie trzustki

Bez wątpienia jedną z najpoważniejszych chorób związanych z tym narządem jest rak. Jednak większość innych problemów związanych z trzustką wynika z insuliny – jak się dowiesz, trzustka jest gruczołem odpowiedzialnym za wytwarzanie kwasów żołądkowych, które umożliwiają trawienie pokarmów, które jemy.
To także trzustka produkuje insulinę i pomaga regulować poziom cukru we krwi . Dzięki temu narządowi unikamy cukrzycy.
Trzustka jest niezbędna i warto wiedzieć, jak najlepiej się nią zaopiekować. Czy chciałbyś wiedzieć, jakie rośliny lecznicze mogą pomóc w detoksykacji trzustki i promować jej funkcję?

Rośliny lecznicze poprawiające zdrowie trzustki

Zielona herbata

Zielona herbata jest naturalnym przeciwutleniaczem, być może zainteresuje Cię fakt, że najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie Metabolomics wyjaśniają, że codzienne spożywanie zielonej herbaty pomaga promować zdrowie trzustki i chroni ją przed rozwojem raka.
Kluczem do tego jest związek biologiczny zwany EGCG (3-galusan epigallokatechiny), który jest obecny w zielonej herbacie . Hamuje on powstawanie lub replikację komórek raka trzustki. Oczywiście nie jest to lekarstwo, ale może pomóc zmniejszyć częstość występowania raka trzustki. Wypij filiżankę zielonej herbaty każdego dnia.

Sprawdź To!  Oczyść organizm z pasożytów i wrócić do swojej normalnej wagi

Herbatka z lukrecji i babki


Czy wiesz o korzyściach z mieszania tych dwóch roślin leczniczych? Pij ją po głównym posiłku.
Dodaj trochę korzenia lukrecji i łyżkę babki do kubka gorącej wody – promuje detoksykację trzustki.
Korzeń lukrecji zawiera cząsteczkę, która pomaga kontrolować glukozę na poziomie komórkowym, działa również jako środek przeciwzapalny i pomaga leczyć trzustkę.
W połączeniu z babką, korzeń lukrecji jest doskonałym sposobem na uniknięcie pojawienia się stanów przedcukrzycowych, takich jak insulinooporność.

Sprawdź To!  Naturalne sposoby oczyszczania trzustki z toksyn

Rozmaryn i herbata szałwiowaTo doskonała herbata, której smak pokochasz. Świetnie nadaje się również do picia po kolacji.
Oprócz pomocy w pielęgnacji trzustki działa także jako środek rozluźniający mięśnie, który pomaga w promowaniu spokoju i relaksu podczas snu.
Rozmaryn w zasadzie pomaga zmniejszyć stan zapalny i oczyszcza trzustkę.
Dodaj gałązkę rozmarynu i pięć  liści szałwi do wody i zagotuj, odczekaj pięć minut. Dodaj trochę miodu do tej herbaty.

Właściwości ostu mlecznego

Herbatę z ostu można łatwo znaleźć w sklepach zielarskich, a nawet w aptekach. Zioło zawiera sylimarynę, flawonoid, który pomaga leczyć i naprawiać wątrobę i trzustkę. Zalecana jest dla osób, które cierpią na stłuszczenie wątroby lub zapalenie trzustki.
Ponadto właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne sylimaryny mogą pomóc w stymulowaniu wzrostu nowych komórek wątroby.
Ostropest jest zwykle dodawany do większości detoksykujących terapii w celu oczyszczenia wątroby i trzustki. Aby to przygotować, wystarczy dodać łyżkę nasion do kubka wrzącej wody. Należy ją pić po posiłkach.

Sprawdź To!  Ten preparat pomoże Ci wyeliminować cellulit w krótkim czasie

Należy pić zieloną herbatę regularnie, a następnie uzupełnij ten nawyk inną herbatą według własnych upodobań.
loading...
loading...
>