Rośliny lecznicze, które oczyszczają trzustkę

Aby utrzymać wysoką jakość życia, potrzebujemy, aby nasze narządy funkcjonowały jak w zegarku. Nie zawsze jest to łatwe – czasami zła dieta może powodować stany zapalne i gromadzenie się toksyn.
Rośliny lecznicze, które oczyszczają trzustkę

Zdrowie trzustki

Bez wątpienia jedną z najpoważniejszych chorób związanych z tym narządem jest rak. Jednak większość innych problemów związanych z trzustką wynika z insuliny – jak się dowiesz, trzustka jest gruczołem odpowiedzialnym za wytwarzanie kwasów żołądkowych, które umożliwiają trawienie pokarmów, które jemy.
To także trzustka produkuje insulinę i pomaga regulować poziom cukru we krwi . Dzięki temu narządowi unikamy cukrzycy.
Trzustka jest niezbędna i warto wiedzieć, jak najlepiej się nią zaopiekować. Czy chciałbyś wiedzieć, jakie rośliny lecznicze mogą pomóc w detoksykacji trzustki i promować jej funkcję?

Rośliny lecznicze poprawiające zdrowie trzustki

Zielona herbata

Zielona herbata jest naturalnym przeciwutleniaczem, być może zainteresuje Cię fakt, że najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie Metabolomics wyjaśniają, że codzienne spożywanie zielonej herbaty pomaga promować zdrowie trzustki i chroni ją przed rozwojem raka.
Kluczem do tego jest związek biologiczny zwany EGCG (3-galusan epigallokatechiny), który jest obecny w zielonej herbacie . Hamuje on powstawanie lub replikację komórek raka trzustki. Oczywiście nie jest to lekarstwo, ale może pomóc zmniejszyć częstość występowania raka trzustki. Wypij filiżankę zielonej herbaty każdego dnia.

Herbatka z lukrecji i babki

Czy wiesz o korzyściach z mieszania tych dwóch roślin leczniczych? Pij ją po głównym posiłku.
Dodaj trochę korzenia lukrecji i łyżkę babki do kubka gorącej wody – promuje detoksykację trzustki.
Korzeń lukrecji zawiera cząsteczkę, która pomaga kontrolować glukozę na poziomie komórkowym, działa również jako środek przeciwzapalny i pomaga leczyć trzustkę.
W połączeniu z babką, korzeń lukrecji jest doskonałym sposobem na uniknięcie pojawienia się stanów przedcukrzycowych, takich jak insulinooporność.

Rozmaryn i herbata szałwiowa

To doskonała herbata, której smak pokochasz. Świetnie nadaje się również do picia po kolacji.
Oprócz pomocy w pielęgnacji trzustki działa także jako środek rozluźniający mięśnie, który pomaga w promowaniu spokoju i relaksu podczas snu.
Rozmaryn w zasadzie pomaga zmniejszyć stan zapalny i oczyszcza trzustkę.
Dodaj gałązkę rozmarynu i pięć  liści szałwi do wody i zagotuj, odczekaj pięć minut. Dodaj trochę miodu do tej herbaty.

Właściwości ostu mlecznego

Herbatę z ostu można łatwo znaleźć w sklepach zielarskich, a nawet w aptekach. Zioło zawiera sylimarynę, flawonoid, który pomaga leczyć i naprawiać wątrobę i trzustkę. Zalecana jest dla osób, które cierpią na stłuszczenie wątroby lub zapalenie trzustki.
Ponadto właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne sylimaryny mogą pomóc w stymulowaniu wzrostu nowych komórek wątroby.
Ostropest jest zwykle dodawany do większości detoksykujących terapii w celu oczyszczenia wątroby i trzustki. Aby to przygotować, wystarczy dodać łyżkę nasion do kubka wrzącej wody. Należy ją pić po posiłkach.

Należy pić zieloną herbatę regularnie, a następnie uzupełnij ten nawyk inną herbatą według własnych upodobań.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: