6 nawyków, które mogą zwiększyć ryzyko zawału serca

zawał serca

Zawały serca występują, gdy następuje nagłe spowolnienie przepływu krwi do mięśnia sercowego.

[quads id=8]

Mogą być śmiertelne z powodu zmniejszonej podaży tlenu i składników odżywczych, powodując śmierć komórek.

Choroby serca to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie.

[quads id=10]

Można to przypisać miażdżycy, schorzeniu, które powoduje utratę dopływu krwi do serca. Kiedy płytka gromadzi się w tętnicy, ogranicza lub blokuje przepływ krwi do tego obszaru.

Warto znać czynniki zwiększające ryzyko zawału serca i strzec się przed nimi. Chociaż nie możemy kontrolować ich wszystkich, wiele czynników zależy od nas, dlatego ważne jest, aby nie popełniać podstawowych błędów.

[quads id=9]

Nawyki zwiększające ryzyko zawału serca

Zrozumienie, co powoduje zwiększone ryzyko zawału serca, jest kluczowe, ponieważ jest to główna przyczyna śmierci na całym świecie. Ponieważ jednak zawały serca są trudne do wykrycia, wiele osób nie zna poziomu ryzyka.

[quads id=5]

Zanim poświęcisz czas na rozpoznanie osobistego ryzyka zawału serca, rozważ te 6 nawyków, które zwiększają ryzyko zatrzymania akcji serca.

Zła dieta zwiększa ryzyko zawału serca

Zła dieta jest jedną z głównych przyczyn otyłości, która może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych. Zła dieta zwiększa ryzyko zawału serca. Badania wykazały, że osoby spożywające wyższy poziom tłuszczów nasyconych mają większe ryzyko wystąpienia zawału serca.

[quads id=4]

Wysokiej jakości żywność jest ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia, ponieważ dostarcza składników odżywczych i wpływa na nasz stan psychiczny. Pozytywny wpływ zdrowego stylu życia można zaobserwować w zmniejszeniu ryzyka chorób przewlekłych, które są spowodowane złymi nawykami żywieniowymi, takimi jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie, otyłość i choroby serca.

Sprawdź to ➡ ➡  Koryguje wysokie ciśnienie i oczyszcza naczynia krwionośne: domowy środek z 2 składników

Przejadanie się i otyłość, a zawał serca

Jedzenie z powodów emocjonalnych jest powszechnym katalizatorem przejadania się.

Dla wielu osób przejadanie się i otyłość to sposób na samoleczenie swoich problemów psychicznych i emocjonalnych.

[quads id=3]

Główną przyczyną zawału serca jest zwężenie tętnic z powodu nagromadzenia tłuszczu na ścianach tętnic. Nawyki żywieniowe mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka zawału serca lub udaru mózgu, szczególnie u osób otyłych lub mających wysoki poziom cholesterolu.

Palenie tytoniu, a ryzyko zawału serca

Palenie jest złe dla twojego zdrowia. Samo palenie papierosów jest przyczyną ponad 480 000 zgonów każdego roku w Stanach Zjednoczonych.

Palenie jest tak samo szkodliwe dla serca, jak i dla płuc. Wykazano, że ludzie, którzy palą, są dwa do trzech razy bardziej narażeni na atak serca niż ci, którzy nie palą.

[quads id=7]

Istnieje kilka sposobów, w jakie tytoń może niekorzystnie wpływać na tętno i ciśnienie krwi, ale najczęściej jest to spowodowane zawartością nikotyny w papierosach – nikotyna zwęża naczynia krwionośne w całym ciele, w tym w układzie sercowo-naczyniowym. Nikotyna zwiększa również poziom adrenaliny, co prowadzi do zwiększonego tętna i ciśnienia krwi.

Nie tylko palacze muszą martwić się o swoje serca; bierne palenie też jest niebezpieczne!

Niedostateczna aktywność fizyczna, a zawał serca

Niefortunna prawda jest taka, że brak aktywności jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju wielu chorób przewlekłych. To nie tylko kończy się na chorobach serca.

Wiadomo, że brak aktywności prowadzi do różnych niebezpiecznych stanów, takich jak cukrzyca i otyłość, którym można zapobiec, prowadząc zdrowy, pełen aktywności tryb życia.

Wykazano, że ćwiczenia fizyczne zwiększają poziom serotoniny, dopaminy i noradrenaliny w mózgu. Te trzy substancje chemiczne są odpowiedzialne za regulację nastroju, apetytu i wagi.

Sprawdź to ➡ ➡  Zanurzyła stopy w mleku i była zaskoczona. Rozwiązała poważny problem zdrowotny w 15 minut

Stres może zwiększyć ryzyko zawału serca

Stres może powodować przyspieszenie tętna, co z kolei zwiększa ryzyko zawału serca.

Stresu można uniknąć, wykonując kilka prostych kroków.

1) Weź głęboki oddech i zrelaksuj się, aby zredukować hormony stresu, które pojawiają się w twoim ciele.

2) Porozmawiaj z kimś o tym, co Cię niepokoi, ponieważ ludziom łatwiej jest radzić sobie ze swoimi problemami, gdy nie są sami.

3) Poświęć czas dla siebie i rób rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność, ponieważ pomoże Ci to poczuć się lepiej.

4) Pij dużo wody, ponieważ odwodnienie może również powodować gromadzenie się w organizmie wysokiego poziomu hormonów stresu zwanych kortyzolem.

Spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko zawału serca

Picie alkoholu zwiększa ryzyko zawału serca. Jednak ryzyko nie jest tak wysokie w przypadku osób, które piją mniej niż dwa drinki dziennie.

Najprostszym sposobem na zmniejszenie ryzyka zawału serca jest całkowite unikanie picia alkoholu, ale nie jest to opcja dla większości ludzi. Jeśli masz zamiar pić, spróbuj ograniczyć się do mniej niż dwóch drinków dziennie. Umiar może pomóc w utrzymaniu zdrowego stylu życia, jednocześnie zmniejszając ryzyko zawału serca.

Podsumowanie

Choroby serca mogą dotknąć każdego z nas i w każdym wieku. Jeśli nie będziesz wystarczająco ostrożny, ta przewlekła choroba może odebrać ci życie.

Możesz tego nie wiedzieć, ale każdy z nas ma pewne nawyki, które mogą zwiększyć ryzyko chorób serca o 12%, a niektóre o 20%. Unikanie powyższych nawyków może uratować ci życie.


ZOBACZ TAKŻE