ZdrowieRzuć palenie: 3 rzeczy, których nie wiedziałeś o terapii laserowej

Rzuć palenie: 3 rzeczy, których nie wiedziałeś o terapii laserowej

Tytoń to niebezpieczna substancja o strasznych skutkach. Jest bardzo uzależniający i niszczy organizm tego, kto go pali.

Istnieją różne metody trwałego rzucenia palenia. Wśród nich jest laseroterapia. Jest to skuteczna i pozbawiona ryzyka technika dla pacjenta.

Zapraszamy do odkrycia 3 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o laseroterapii w celu rzucenia palenia.

Laseroterapia: leczenie nieinwazyjne i wolne od leków

Palenie to zło, którego często niełatwo się pozbyć. Pacjenci na ogół obawiają się skutków ubocznych istniejących terapii lekowych. Na szczęście możesz użyć rozwiązania laserowego, aby rzucić palenie bez skutków ubocznych.

Laseroterapia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rzucenie palenia. Co więcej, jest to zabieg nieinwazyjny, bez skutków ubocznych.

Laser zaczyna od nakierowania na punkty nacisku, które znajdują się na wysokości uszu. Następnie emituje wiązkę światła o mocy mniejszej niż 60 watów, aby je aktywować.

Laseroterapia ma dwie zalety. Z jednej strony daje to możliwość dotknięcia pożądanych punktów bez powodowania najmniejszych uszkodzeń. Z drugiej strony cały proces odbywa się na zbyt małą skalę, aby zaalarmować układ nerwowy. Pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Innym godnym uwagi punktem jest to, że  laserowa procedura rzucenia palenia nie obejmuje żadnych leków. Nie ma zatem ryzyka uzależnienia lub przyzwyczajenia po zabiegu. Eliminuje również niedogodności związane ze spożywaniem substancji chemicznych zawartych w lekach.

rzuć palenie

Laser celuje w receptory nikotynowe w mózgu

W ludzkim mózgu znajdują się receptory nikotynowe. Kiedy osoba pali tytoń, zawarta w nim nikotyna wiąże się z tymi słynnymi receptorami.

Powoduje to uwolnienie dopaminy, substancji wytwarzanej przez mózg, która powoduje uczucie intensywnej przyjemności.

To właśnie ta reakcja chemiczna sprawia, że ​​tytoń jest tak uzależniający. Nikotyna jest w stanie dotrzeć do receptorów, ponieważ działa jako naturalny neuroprzekaźnik.

Laseroterapii udaje się zneutralizować tę cechę. Dzięki skoncentrowanej wiązce emituje mikrowibracje, które stymulują splot nerwowy w bardzo określonych punktach.

Punkty te są w rzeczywistości zakończeniami nerwowymi, które znajdują się na poziomie uszu. Są one połączone z mózgiem i tamtejszymi receptorami nikotynowymi.

Laser oddziałuje zatem na receptory,  nie powodując stresu u pacjenta ani nie wywołując skutków ubocznych w jego mózgu.

Aby trwale rzucić palenie, potrzeba tylko dwóch lub trzech sesji.

Laseroterapia jest bardzo skuteczna, ale też bardzo szybka. W rzeczywistości dwie lub trzy sesje laserowe wystarczą, aby pacjent całkowicie rzucił palenie.

Ponadto sesje te zwykle trwają godzinę. To prawdziwy rekord w porównaniu z kuracjami farmakologicznymi.

Terapia laserowa ma 80% do 85% skuteczności. Jednak jej skuteczność w dużej mierze zależy od pacjenta. Ci drudzy muszą bezwzględnie wykazać się determinacją i mieć silną wolę, by ponownie się nie uzależnić.


Najnowsze

Popularne

Najnowsze