Jakie są wczesne objawy chorób serca, których nie należy ignorować

Podobnie jak w przypadku większości chorób, problemy z sercem nie zawsze wykazują wyraźne znaki ostrzegawcze. Niektóre objawy chorób serca, nawet nie dotyczą klatki piersiowej. Więc jeśli coś pójdzie nie tak z twoim sercem możesz nawet nie być tego świadomy.

Istnieją jednak pewne oznaki, które należy uważnie obserwować, aby zapobiec chorobom serca na czas.

Weź to na poważnie, jeśli masz nadwagę, cukrzycę powyżej 50 roku życia, cierpisz na wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu.

6 objawów chorób serca

1. Trudności w wykonywaniu codziennych czynności

Jeśli niektóre z podstawowych codziennych czynności są trudne do wykonania, może to być spowodowane złym krążeniem krwi. W takim przypadku tętnice krwi zwężają się i utrudniają przepływ krwi w ciele.

Tak więc, jeśli napotkasz pewne trudności ze zdolnościami fizycznymi i poznawczymi, jak najszybciej udaj się do lekarza.

2. Zawroty głowy

Zawroty głowy mogą być wynikiem wielu przyczyn, takich jak niewłaściwy posiłek, zmęczenie, a najgorszym możliwym powodem jest problem z sercem.

Kiedy przepływ krwi działa wolniej, na pewno poczujesz oszołomienie. Ponadto temu stanowi może towarzyszyć duszność i dyskomfort.

Upewnij się, że szukasz pomocy medycznej na wypadek wystąpienia niektórych z tych stanów.

3. Zimne poty

Jeśli masz zimne poty bez gorączki, jest to zdecydowanie problem z krążeniem w twoim ciele. Niektórym problemom z sercem towarzyszy ciągłe pocenie się oraz lepka skóra. Kobiety mogą również odczuwać nocne poty jako powszechne oznaki tego stanu.

4. Dyskomfort w klatce piersiowej

Jednym z powszechnych objawów choroby serca jest dyskomfort w klatce piersiowej i jej okolicach. Dyskomfortowi temu może towarzyszyć ból w lewym ramieniu, który jest jednym z najbardziej widocznych objawów choroby serca.

Ponadto ten dyskomfort może powodować ból w górnej części brzucha, ramion, pleców, szyi, zębów, szczęki lub gardła.

Jednak, jak wspomnieliśmy wcześniej, choroby serca mogą nawet nie obejmować klatki piersiowej.

5. Częste przeziębienia i grypa

Ludzie podatni na ataki serca częściej niż zwykle cierpią na kaszel, przeziębienia i grypę. Jest to jeden z najczęściej pomijanych objawów, ponieważ zwykle wiąże się z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi.

Wystarczy wspomnieć, że ten szczególny znak może nie wskazywać na słabe serce, ale szukaj pomocy medycznej, jeśli często doświadczasz tych stanów.

6. Przytłaczające zmęczenie

Zmęczenie i trudności z oddychaniem to kolejne objawy, gdy występuje problem z sercem. Zmęczenie jest częstszym objawem zawału serca u kobiet niż u mężczyzn.

Objawy te stają się widoczne na kilka miesięcy przed atakiem serca. Więc upewnij się, że odwiedzisz swojego lekarza następnym razem, gdy poczujesz się zmęczony bez powodu i sprawdź, czy twoje serce jest sprawne i zdrowe.