Strona głównaZdrowieDwa składniki, które usuną toksyn z okrężnicy

Dwa składniki, które usuną toksyn z okrężnicy


Naukowcy szacują, że gdy masz 70 lat twoje jelita przetworzyły ponad 100 ton żywności i 40 000 litrów płynu, w tym około 16 funtów toksycznych odpadów.

Wszystko to gromadzi się w organach trawiennych twojego ciała i może być transportowane do krwioobiegu, co prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Zaparcia , zmiany w metabolizmie i choroby skóry to tylko niektóre objawy, że okrężnica jest wypełniona toksynami.

Podczas gdy twoje ciało jest zdolne do samodzielnego eliminowania toksyn i odpadów może czasami zostać przeciążone i zaczynają się one gromadzić w naszym organizmie.

Na szczęście istnieje kilka naturalnych sposobów, dzięki którym można  usunąć toksyny z okrężnicy bez obawy o jakiekolwiek skutki uboczne.

W dzisiejszym artykule chcemy podzielić się skutecznym i zdrowym środkiem, który wymaga tylko dwóch składników.

Jak usunąć toksyny z okrężnicy?

Do detoksykacji jelita grubego potrzebne są tylko siemię lniane i kefir. Oba te składniki są niskokaloryczne i zawierają silne składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na zdrowie trawienne i jelitowe.


Korzyści z nasion lnu

Siemię lniane to małe ziarna, które charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika oraz niezbędnymi kwasami tłuszczowymi omega 3.

Zawiera 40% błonnika pokarmowego, z czego jedna trzecia jest rozpuszczalna, a reszta jest nierozpuszczalna. Zawiera również fitochemikalia, takie jak lignany, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym.Sprawdź To!  Ten napój wyeliminuje ból kolan i stawów w zaledwie kilka dni!

Siemię lniane jest od dawna stosowane jako suplement do usuwania toksyn z okrężnicy, ponieważ ma łagodny efekt przeczyszczający, który ułatwia lepsze wypróżnienia.

Sprawdź To!  Ten napój wyeliminuje ból kolan i stawów w zaledwie kilka dni!

Rozpuszczalny błonnik staje się galaretowatą substancją, która absorbuje toksyny i zwalcza zaparcia poprzez rozluźnienie stolca.

Ma również działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, które poprawiają warunki, takie jak zapalenie żołądka, bóle brzucha i krwawienie wewnętrzne.

Korzyści z kefiru

Kefir to sfermentowany płyn, który zawiera wiele pożytecznych mikroorganizmów, które poprawiają florę bakteryjną okrężnicy. Kefir charakteryzuje się białym lub żółtawym zabarwieniem i płynną konsystencją z małymi granulkami, czasami o wyglądzie podobnym do kwiatków kalafiora.

W kefirze znajdziesz kwas mlekowy, bakterie i drożdże, które zwalczają szkodliwe organizmy, które mogą powodować infekcje po dotarciu do okrężnicy.

Regularne spożywanie tego zdrowego pokarmu i jego flory bakteryjnej pomoże usunąć toksyny okrężnicy i poprawić ogólny stan trawienny.

W wielu kulturach kefir jest znany jako „eliksir zdrowia i długowieczności”, ponieważ oprócz poprawy zdrowia trawiennego jest również stosowany w leczeniu następujących chorób:

  • Choroby wątroby
  • Zaburzenia pęcherzyka żółciowego
  • Uszkodzenie nerek
  • Przewlekłe infekcje jelitowe

Ogólnie kefir definiuje się jako sfermentowany napój, którego aromat pochodzi przede wszystkim z kwasu mlekowego .

Jak usunąć toksyny z okrężnicy

Przeprowadzanie czyszczenia okrężnicy za pomocą nasion lnu i kefiru wymaga minimum 21 dni, podczas których należy unikać nadmiaru tłuszczu, cukru i żywności, która jest bardzo kwaśna.

Sprawdź To!  Znaleziono coś, co pokonuje raka, nadzieja dla milionów ludzi!

Składniki

  • 1/2 szklanki kefiru (100-150 ml)
  • 1 do 3 łyżek siemienia lnianego (10 do 30 g)

Co powinieneś zrobić?

  • W pierwszym tygodniu tego oczyszczania spożywaj 100 ml kefiru z 1 łyżką stołową siemienia lnianego każdego dnia.
  • W drugim tygodniu trzymaj tę samą ilość kefiru, ale siemię lniane zwiększ do 2 łyżek.
  • W trzecim tygodniu spożywaj 150 ml kefiru z 3 łyżkami siemienia lnianego.
  • Aby uzyskać najlepsze rezultaty podczas oczyszczania, należy pić co najmniej dwa litry wody dziennie.
Sprawdź To!  To jest powód, dla którego codziennie powinno jeść się papaje

Jak często powinieneś powtarzać to oczyszczanie?

W celach profilaktycznych możesz powtarzać to czyszczenie co trzy miesiące. Ale jeśli masz symptomy chorej okrężnicy możesz zrobić to częściej.

Jak widać oczyszczenie jelita grubego jest łatwe i nie wymaga żadnych agresywnych leków. Wypróbuj te zalecenia i chroń zdrowie jelit, aby uniknąć rozwoju bardziej poważnych chorób.
loading...
loading...
>