Strona głównaZdrowieDwa składniki, które usuną toksyn z okrężnicy

Dwa składniki, które usuną toksyn z okrężnicy

Naukowcy szacują, że gdy masz 70 lat twoje jelita przetworzyły ponad 100 ton żywności i 40 000 litrów płynu, w tym około 16 funtów toksycznych odpadów.

Wszystko to gromadzi się w organach trawiennych twojego ciała i może być transportowane do krwioobiegu, co prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Zaparcia , zmiany w metabolizmie i choroby skóry to tylko niektóre objawy, że okrężnica jest wypełniona toksynami.

Podczas gdy twoje ciało jest zdolne do samodzielnego eliminowania toksyn i odpadów może czasami zostać przeciążone i zaczynają się one gromadzić w naszym organizmie.

Na szczęście istnieje kilka naturalnych sposobów, dzięki którym można  usunąć toksyny z okrężnicy bez obawy o jakiekolwiek skutki uboczne.

W dzisiejszym artykule chcemy podzielić się skutecznym i zdrowym środkiem, który wymaga tylko dwóch składników.

Jak usunąć toksyny z okrężnicy?

Do detoksykacji jelita grubego potrzebne są tylko siemię lniane i kefir. Oba te składniki są niskokaloryczne i zawierają silne składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na zdrowie trawienne i jelitowe.

Korzyści z nasion lnu

Siemię lniane to małe ziarna, które charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika oraz niezbędnymi kwasami tłuszczowymi omega 3.

Zawiera 40% błonnika pokarmowego, z czego jedna trzecia jest rozpuszczalna, a reszta jest nierozpuszczalna. Zawiera również fitochemikalia, takie jak lignany, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym.

Siemię lniane jest od dawna stosowane jako suplement do usuwania toksyn z okrężnicy, ponieważ ma łagodny efekt przeczyszczający, który ułatwia lepsze wypróżnienia.

Rozpuszczalny błonnik staje się galaretowatą substancją, która absorbuje toksyny i zwalcza zaparcia poprzez rozluźnienie stolca.

Ma również działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, które poprawiają warunki, takie jak zapalenie żołądka, bóle brzucha i krwawienie wewnętrzne.

Korzyści z kefiru

Kefir to sfermentowany płyn, który zawiera wiele pożytecznych mikroorganizmów, które poprawiają florę bakteryjną okrężnicy. Kefir charakteryzuje się białym lub żółtawym zabarwieniem i płynną konsystencją z małymi granulkami, czasami o wyglądzie podobnym do kwiatków kalafiora.

W kefirze znajdziesz kwas mlekowy, bakterie i drożdże, które zwalczają szkodliwe organizmy, które mogą powodować infekcje po dotarciu do okrężnicy.

Regularne spożywanie tego zdrowego pokarmu i jego flory bakteryjnej pomoże usunąć toksyny okrężnicy i poprawić ogólny stan trawienny.

W wielu kulturach kefir jest znany jako „eliksir zdrowia i długowieczności”, ponieważ oprócz poprawy zdrowia trawiennego jest również stosowany w leczeniu następujących chorób:

  • Choroby wątroby
  • Zaburzenia pęcherzyka żółciowego
  • Uszkodzenie nerek
  • Przewlekłe infekcje jelitowe

Ogólnie kefir definiuje się jako sfermentowany napój, którego aromat pochodzi przede wszystkim z kwasu mlekowego .

Jak usunąć toksyny z okrężnicy

Przeprowadzanie czyszczenia okrężnicy za pomocą nasion lnu i kefiru wymaga minimum 21 dni, podczas których należy unikać nadmiaru tłuszczu, cukru i żywności, która jest bardzo kwaśna.

Składniki

  • 1/2 szklanki kefiru (100-150 ml)
  • 1 do 3 łyżek siemienia lnianego (10 do 30 g)

Co powinieneś zrobić?

  • W pierwszym tygodniu tego oczyszczania spożywaj 100 ml kefiru z 1 łyżką stołową siemienia lnianego każdego dnia.
  • W drugim tygodniu trzymaj tę samą ilość kefiru, ale siemię lniane zwiększ do 2 łyżek.
  • W trzecim tygodniu spożywaj 150 ml kefiru z 3 łyżkami siemienia lnianego.
  • Aby uzyskać najlepsze rezultaty podczas oczyszczania, należy pić co najmniej dwa litry wody dziennie.

Jak często powinieneś powtarzać to oczyszczanie?

W celach profilaktycznych możesz powtarzać to czyszczenie co trzy miesiące. Ale jeśli masz symptomy chorej okrężnicy możesz zrobić to częściej.

Jak widać oczyszczenie jelita grubego jest łatwe i nie wymaga żadnych agresywnych leków. Wypróbuj te zalecenia i chroń zdrowie jelit, aby uniknąć rozwoju bardziej poważnych chorób.

Zobacz Też: