Strona głównaZdrowieSkórka z cytryny pomoże Ci pozbyć się chronicznego ból stawów

Skórka z cytryny pomoże Ci pozbyć się chronicznego ból stawów

Ten artykuł ukazuje w jaki sposób skórka z cytryny może skutecznie leczyć różne problemy zdrowotne, w tym przewlekłe bóle stawów.

Cytryny są jednym z najbardziej pożytecznych owoców i są wykorzystywane w różnych metodach leczenia ludzkich chorób. Są jedną z najdłużej uprawianych roślin na całym świecie, a ich spożywanie prowadzi do różnych korzyści zdrowotnych.

Mianowicie cytryny są bogate w ważne dla ludzkiego organizmu składniki odżywcze, takie jak magnez, potas, wapń, kwas foliowy, pektyny, fosfor, bioflawonoidy, witaminy A, C, B1, B6.

Połączenie to zapobiega różnym dolegliwością i chorobom, a regularne stosowanie tych owoców będzie korzystnie wpływać na wątrobę, jelita, żołądek i cały system immunologiczny.

Mają silne właściwości antyseptyczne, a liście cytryny skutecznie leczą gorączkę, ponadto łagodzą ból stawów.

Olejki eteryczne zawarte w cytrynie działają rozkurczająco na naczynia krwionośne i posiadają silne właściwości przeciwzapalne, które skutecznie łagodzą nerwobóle.

Skórka z cytryny jest bardzo korzystna w przypadku przewlekłego bólu stawów. Istnieją dwa sposoby, aby użyć jej do łagodzenia bólu:

  1. Umieść skórki z dwóch cytryn w szklanym słoju i wlej trochę oliwy z oliwek. Zamknij słój i odstaw na 2 tygodnie. Tym samym olejek cytrynowy będzie gotowy do użytku. Wszystko co musisz zrobić, to namoczyć gazę w olejku i umieścić ją na obszarze występowania bólu. Zabezpieczyć bandażem i pozostawić na całą noc.
  2. Należy zetrzeć skórkę z cytryny, ale bez białej warstwy i zastosować ją na obszarze występowania bólu. Zabezpieczyć bandażem i pozostawić przez 2 godziny.

Zobacz Też: