Strona głównaZdrowieSkuteczne, naturalne leki, które pomogą Ci pokonać alergie

Skuteczne, naturalne leki, które pomogą Ci pokonać alergie

Kiedy nadchodzi wiosna, lato większość z nas cieszy się, że w końcu będzie piękna pogoda, ale nie wszyscy są tego zdania, gdyż z nastaniem tych pór roku przychodzą też alergie. Najczęstsze objawy alergii sezonowych są kichanie, łzawienie oczu, suchość i ból gardła.
Trudno jest radzić sobie z alergią, ale zamknięcie się w czterech ścianach nie jest lekarstwem na tego typu przypadłość. Istnieje wiele naturalnych środków, które mogą ułatwić życie i pomogą Ci cieszyć się słonecznymi dn.
Oto kilka z nich:
Pokrzywa
Pokrzywa działa jako lek przeciwhistaminowy, który pomagaj uspokoić objawy alergii, takie jak kichanie i swędzenie oczu. Gdy zauważysz te objawy należy pić herbatę z pokrzywy.

Rumianek
Właściwości przeciwzapalne rumianku skutecznie łagodzą suchość oczu i eliminują swędzenie. Weź dwie torebki herbaty rumiankowej, włóż na chwilę do zamrażalnika, a następnie nałóż na oczy i odczekaj 3-5 minut. Powtarzaj tą procedurę kilka razy dziennie.

Mięta
Mięta jest doskonałym lekarstwem dla dróg oddechowych. Wystarczy przygotować miętową herbatę z świeżych lub suszonych liści mięty i wdychać jej opary.Tymianek
Herbata z tymianku pomaga w leczeniu kaszlu, duszności spowodowanych przez alergie, a także ma pozytywny wpływ na ból gardła.

Miód
Miód jest doskonałym lekarstwem, które łagodzi kaszel i stany zapalne gardła. Wystarczy dodać 1 łyżeczkę miodu do wcześniej opisanych herbat

Imbir
Imbir łagodzi podrażnienia zapalne gardła. Przygotuj herbatę z dodatkiem świeżego imbiru, do wrzącej wody dodaj 5 gramów starte, świeżego imbiru i odczekaj 10 minut. Następnie odcedź i dodaj łyżeczkę miodu.

Papryka chili
Ostra papryka jest bogatym źródłem bioflawonoidów, które zapobiegają uwalnianiu histaminy, kwercetyny i innych substancji chemicznych, które wywołują stany zapalne i objawy alergiczne.

Zobacz Też: