Strona głównaZdrowieJak SKUTECZNIE zapobiegać dnie i bólowi stawów poprzez usuwanie kwasu moczowego

Jak SKUTECZNIE zapobiegać dnie i bólowi stawów poprzez usuwanie kwasu moczowego


Zwiększone ilości kwasu moczowego w organizmie może zacząć krystalizować się w stawach i prowadzić do stanu zwanego dną moczanową, który jest bardzo podobny do zapalenia stawów. Jeśli odczuwasz obrzęk, sztywność i skrajny ból stawów, prawdopodobnie cierpisz na dnę moczanową.

Najtrudniejsze w tym stanie jest to, że jego objawy mogą rozwinąć się w ciągu kilku godzin i wkrótce staną się nie do zniesienia. Twoje ciało wytwarza kwas moczowy przez rozkład chemikaliów zwanych purynami.

Jeśli twoja dieta składa się głównie z żywności bogatej w puryny może to zwiększyć ilość kwasu moczowego w organizmie i spowodować dnę. Dna moczanowa może być bardzo bolesnym stanem, a jeśli rozwinąłeś tę chorobę i chcesz coś zrobić, aby złagodzić objawy i wyeliminować ból musisz  całkowicie zmienić sposób odżywiania, a także wprowadzić zmiany w stylu życia.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że owoce morza i mięso są produktami bogatymi w purynę, dlatego musisz wyeliminować je z diety. Zacznij jeść więcej warzyw i owoców, a także unikaj przetworzonej żywności, cukrów i alkoholu. Musisz zacząć jakąś aktywność fizyczną i regularnie ćwiczyć, ponieważ nadwaga może również wpływać na rozwój tego stanu.


Musisz nawodnić swoje ciało i pić większe ilości wody, ponieważ pomoże ci to wyeliminować kwas moczowy ze stawów. Wyeliminuj gazowane i słodkie napoje i pij dużo świeżo wyciskanych soków, herbat ziołowych i wody.

Sprawdź To!  Te 2 składniki stają się najlepszym lekarstwem na cukrzycę!

Naturalne środki przeciwko dnie 

Istnieje wiele naturalnych środków przeciwko dnie moczanowej, które okazały się naprawdę skuteczne. Oto kilka najbardziej skutecznych.

Sprawdź To!  Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) objawy, przyczyny, leczenie


Soda oczyszczona – Wymieszaj pół łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody i wypij codziennie rano, aby zmniejszyć ilość kwasu moczowego. Jeśli masz już dnę zwiększ ilość sody oczyszczonej do całej łyżeczki.

Woda z cytryną – woda cytrynowa ma wiele korzystnych właściwości, wśród których obniża się ilość kwasu moczowego. Sok cytrynowy ma zdolność alkalizacji ciała i stwarza niekorzystne warunki do krystalizacji kwasu moczowego. Każdego ranka zanim zjesz śniadanie wypij szklankę wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, aby zapobiec dnie.

Ocet jabłkowy – ACV ma podobne właściwości do cytryny i również może sprawić, że twoje ciało stanie się bardziej zasadowe, co zapobiegnie krystalizacji kwasu moczowego. Zawiera także kwas jabłkowy, który skutecznie usuwa kwas moczowy z organizmu. Wymieszaj łyżkę ACV w szklance wody i pij ją codziennie przed obiadem i kolacją, aby skutecznie zapobiegać lub leczyć dnę.
loading...
loading...
>