Strona główna Zdrowie Jak SKUTECZNIE zapobiegać dnie i bólowi stawów poprzez usuwanie kwasu moczowego

Jak SKUTECZNIE zapobiegać dnie i bólowi stawów poprzez usuwanie kwasu moczowego

Zwiększone ilości kwasu moczowego w organizmie może zacząć krystalizować się w stawach i prowadzić do stanu zwanego dną moczanową, który jest bardzo podobny do zapalenia stawów. Jeśli odczuwasz obrzęk, sztywność i skrajny ból stawów, prawdopodobnie cierpisz na dnę moczanową.

Najtrudniejsze w tym stanie jest to, że jego objawy mogą rozwinąć się w ciągu kilku godzin i wkrótce staną się nie do zniesienia. Twoje ciało wytwarza kwas moczowy przez rozkład chemikaliów zwanych purynami.

Jeśli twoja dieta składa się głównie z żywności bogatej w puryny może to zwiększyć ilość kwasu moczowego w organizmie i spowodować dnę. Dna moczanowa może być bardzo bolesnym stanem, a jeśli rozwinąłeś tę chorobę i chcesz coś zrobić, aby złagodzić objawy i wyeliminować ból musisz  całkowicie zmienić sposób odżywiania, a także wprowadzić zmiany w stylu życia.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że owoce morza i mięso są produktami bogatymi w purynę, dlatego musisz wyeliminować je z diety. Zacznij jeść więcej warzyw i owoców, a także unikaj przetworzonej żywności, cukrów i alkoholu. Musisz zacząć jakąś aktywność fizyczną i regularnie ćwiczyć, ponieważ nadwaga może również wpływać na rozwój tego stanu.

Musisz nawodnić swoje ciało i pić większe ilości wody, ponieważ pomoże ci to wyeliminować kwas moczowy ze stawów. Wyeliminuj gazowane i słodkie napoje i pij dużo świeżo wyciskanych soków, herbat ziołowych i wody.

Naturalne środki przeciwko dnie 

Istnieje wiele naturalnych środków przeciwko dnie moczanowej, które okazały się naprawdę skuteczne. Oto kilka najbardziej skutecznych.

Soda oczyszczona – Wymieszaj pół łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody i wypij codziennie rano, aby zmniejszyć ilość kwasu moczowego. Jeśli masz już dnę zwiększ ilość sody oczyszczonej do całej łyżeczki.

Woda z cytryną – woda cytrynowa ma wiele korzystnych właściwości, wśród których obniża się ilość kwasu moczowego. Sok cytrynowy ma zdolność alkalizacji ciała i stwarza niekorzystne warunki do krystalizacji kwasu moczowego. Każdego ranka zanim zjesz śniadanie wypij szklankę wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, aby zapobiec dnie.

Ocet jabłkowy – ACV ma podobne właściwości do cytryny i również może sprawić, że twoje ciało stanie się bardziej zasadowe, co zapobiegnie krystalizacji kwasu moczowego. Zawiera także kwas jabłkowy, który skutecznie usuwa kwas moczowy z organizmu. Wymieszaj łyżkę ACV w szklance wody i pij ją codziennie przed obiadem i kolacją, aby skutecznie zapobiegać lub leczyć dnę.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Krążenie krwi odgrywa istotną rolę w naszym życiu. W końcu  jest odpowiedzialne za transport tlenu i składników odżywczych  do wszystkich narządów. Dzieje się tak dzięki pracy serca, które ciągle...
Marchew jest jednym z najzdrowszych warzyw, to doskonałe źródło witaminy A i karotenu, które są ważne dla zdrowia oczu. Jest również dobrym źródłem witaminy B, C,...
Zatrzymanie płynów to stan, który pojawia się z powodu nagromadzonego płynu w tkankach. Jest często wynikiem niezrównoważonego poziomu płynów w organizmie.  Jeżeli w naszym organizmie zostaje...
Niedokrwistość jest stanem  spowodowanym obniżeniem stężenia hemoglobiny we krwi. Występuje prawie zawsze z powodu niedoboru żelaza lub niedoboru składników odżywczych, takich jak kwas foliowy lub witamina B12. Jest...
Zakażenia grzybicze mogą dotykać dowolnej części ciała. Jednak według AAD (Amerykańskiej Akademii Dermatologii), paznokcie u stóp są najbardziej podatne na zakażenia grzybicze, a wszystko to...