Słabe krążenie krwi, zimne nogi i ręce? Zrób to, aby rozwiązać ten problem!

Słabe krążenie jest również znane jako cichy zabójca i może pojawić się z powodu wielu różnych czynników, w tym słabej aktywności fizycznej, nadciśnienia, cukrzycy, miażdżycy, palenia i nadużywania leków lub skrzepów krwi.

Objawy zwykle rozwijają się z czasem, dlatego musisz nauczyć się je rozpoznawać na czas. Jeśli masz już problemy z krążeniem krwi możesz znaleźć kilka naturalnych środków, które mogą skutecznie rozwiązać problem.

Czosnek

Czosnek ma niezliczone korzyści zdrowotne. Ma zdolność do poprawy przepływu krwi, zapobiegania skrzepom krwi i obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. W rzeczywistości czosnek jest bardzo korzystny dla każdego problemu sercowo-naczyniowego. Ponadto zapobiega gromadzeniu się płytki w tętnicach, co obniża ryzyko miażdżycy.

Woda

Właściwe nawodnienie jest niezbędne dla ogólnego zdrowia. Woda poprawia dostarczanie składników odżywczych do komórek organizmu i poprawia trawienie. Ponadto promuje regularne wypróżnienia. Osoby regularnie ćwiczące powinny zwiększać dzienną dawkę wody, aby ciało było odpowiednio nawodnione. Dietetycy zalecają spożywanie 1,5 litra wody dziennie.

Imbir

Imbir jest również bardzo korzystny dla krążenia krwi. Regularne spożywanie imbiru zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, zmniejszając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Imbir jest bogaty w zingeron i gingerole, które działają rozgrzewająco na organizm. Dlatego jest w stanie znacząco poprawić krążenie krwi.

Pieprz cayenne

Pieprz kajeński zawiera składnik aktywny znany jako kapsaicyna. Ten naturalny związek stymuluje przepływ krwi przez narządy i całe ciało. Wzmacnia także ściany naczyń włosowatych i tętnic. Ponadto ma zdolność łagodzenia objawów słabego przepływu krwi, w tym zimnych stóp, bólu głowy, mrowienia w nogach i ogólnego bólu.

Olejek eteryczny z imbiru, cynamonu i rozmarynu

Te olejki eteryczne rozszerzają naczynia włosowate i umożliwiają przepływ krwi bezpośrednio na powierzchnię skóry. Ponadto składniki olejków eterycznych działają termogenicznie na całe ciało. Zawsze jednak przeczytaj instrukcje na etykiecie przed użyciem oleju do masażu.

Ginko Biloba

Zioło to może znacznie poprawić przepływ krwi w mózgu i całym ciele. Dodatkowo może zwiększyć pamięć i koncentrację. Ginko biloba można znaleźć w postaci tabletek i kapsułek.

Olej rybny

Olej rybny jest również niezwykle korzystny dla poprawy przepływu krwi. Pomaga organizmowi wyeliminować złogi tłuszczu na ścianach tętnic, co powoduje poprawę krążenia krwi. Ponadto olej rybny zwiększa poziom dobrego cholesterolu (HDL) w organizmie. Można go przyjmować w postaci suplementów diety lub spożywając ryby co najmniej raz w tygodniu.

Kasztanowiec

Kasztanowiec jest bogaty w Escin lub Aescin, który wzmacnia ściany naczyń włosowatych i zmniejsza stan zapalny.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Jak zwalczać retencję płynów w nogach

Z pewnością przydarzyło ci się to w pewnym momencie. Wróciłeś do domu z pracy i odkryłeś, że twoje nogi są spuchnięte i możesz nawet odczuwać...

4 alternatywne metody leczenia chrapania

Niektóre problemy zdrowotne lub nawyki związane ze stylem życia mogą powodować chrapanie. W tym artykule poznasz alternatywne metody leczenia, które mogą pomóc w kontrolowaniu...

Gdy zjesz 5 orzechów włoskich to wydarzy się po 4 godzinach

Orzechy nazywane są zdrowym pożywieniem ze względu na wysoką zawartość zawartych w nich zdrowych tłuszczów oraz ich liczne korzyści zdrowotne. Produkty te obejmują różne...

Naturalny lek na bóle stawów, pleców, który przygotujesz w domu

Wiele osób cierpi z powodu bólu stawów, nóg i pleców, na szczęście każdy z Was może się go pozbyć i to dzięki składnikowi, który znajduje...

Najpotężniejszy naturalny antybiotyk w kuchni

Organiczny miód jest uważany za najpotężniejszy naturalny antybiotyk. Może on pomóc w leczeniu zakażeń, stanów zapalnych i wiele innych problemów zdrowotnych.Jest to kombinacja składająca się...

Najlepszy środek przeczyszczający, zjedz to, opróżnij swoje jelita

Zaparcia mogą być spowodowane brakiem ruchu, stresem, wiekiem, przyjmowanymi lekami, zbyt małą ilością błonnika i wody w diecie, ale mogą być również efektem ubocznym...