Słodki sposób na szczupłą sylwetkę: pozwoli zrzucić zbędne kilogramy już w pierwszym tygodniu

Chociaż odchudzanie jest trudnym procesem, istnieją pewne produkty spożywcze, które mogą to ułatwić. Dodatkowo mieszanka cynamonu i miodu ma całkowicie naturalne działanie.

Większość ludzi chce schudnąć i wreszcie uzyskać wymarzoną sylwetkę. Chociaż wielu z nich uważa, że ​​jest to bardzo trudny proces, istnieją pewne pokarmy lub ich kombinacje, które pomagają uczynić go łatwiejszym i jeszcze bardziej wydajnym.

I to właśnie mieszanka cynamonu i miodu zyskuje obecnie coraz większą popularność. Zdaniem dr Katherine Marengo, powodem jest przede wszystkim fakt, że te naturalne leki bardzo skutecznie ze sobą współpracują i są łatwo dostępne.

Jednak ważne jest, aby spożywać je regularnie.

Cynamon i jego zalety

Cynamon to bardzo popularna przyprawa, która oferuje szereg korzystnych dla zdrowia korzyści, głównie ze względu na działanie przeciwdrobnoustrojowe, działanie przeciwzapalne i przeciwpasożytnicze.

Nawet starożytni Egipcjanie używali go do balsamowania, a w czasach Cesarstwa Rzymskiego był on ponad 2 razy droższy niż srebro.

Ponadto zawiera również skuteczne przeciwutleniacze , które przyspieszają gojenie się ran, a nawet mogą obniżać ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

W ten sam sposób jego codzienne spożywanie korzystnie wpływa na niektóre funkcje poznawcze i poprawia sen.

Sprawdź to ➡ ➡  Odnów swoją wątrobę dzięki szklance tego środka!

Słodki miód na lepsze zdrowie

Od wielu tysiącleci miód kojarzony jest z miłością, witalnością i solidnym zdrowiem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ma wiele dobroczynnych właściwości – należy jednak wspomnieć, że musi być surowy (niepasteryzowany).

Swoją popularność zyskał głównie dzięki działaniu przeciwdrobnoustrojowemu, przeciwzapalnemu i leczniczemu.

Jednak wspomaga również trawienie, co może być szczególnie pomocne, jeśli chcesz schudnąć. Ponadto miód oczyszcza jelita i żołądek oraz dostarcza organizmowi silnych przeciwutleniaczy, które wspomagają układ odpornościowy i funkcje metaboliczne.

Połączenie cynamonu i miodu

Ponieważ cynamon i miód mają bardzo skuteczne właściwości i sprzyjają odchudzaniu, ich połączenie może przynieść dwa razy większe korzyści dla ludzkiego organizmu.

W szczególności razem mogą aktywować termogenezę, podczas której organizm wytwarza ciepło i spala kalorie.

Ponadto może również aktywować niektóre hormony, które hamują apetyt, a tym samym zapobiegają niepotrzebnemu przybieraniu na wadze.

Należy jednak wspomnieć, że naukowcy potrzebują więcej badań, aby potwierdzić te fakty.

Napój cynamonowy na szybsze odchudzanie

Jeśli chcesz wykorzystać połączenie cynamonu i miodu do łatwiejszego i skuteczniejszego odchudzania, możesz zrobić z nich pyszny napój.

Sprawdź to ➡ ➡  Kefir - probiotyk, który ma wspaniałe właściwości zdrowotne

Aby jednak uzyskać maksymalny efekt, można dodać jeszcze kilka naturalnych składników. Napój ten między innymi pomoże Ci promować ogólny stan zdrowia, ochroni Cię przed niebezpiecznymi problemami i poprawi zdrowie skóry.

Aby go przygotować, będziesz potrzebować:

  • 2 szt zielonych jabłek
  • świeżo wyciśnięty sok z jednej cytryny
  • 1 do 2 lasek cynamonu
  • 1 litr przegotowanej wody
  • 1 łyżeczka miodu

Przygotowanie napoju jest bardzo proste i można to zrobić w 20 minut. Najpierw dokładnie umyj jabłka i pokrój je na małe kawałki (nie trzeba ich obierać).

Następnie do wody dodaj wyciśnięty sok z cytryny oraz miód – następnie wymieszaj płyn z pokrojonymi wcześniej jabłkami i cynamonem.

Umieść mieszaninę w lodówce na noc i odcedź powstałą wodę następnego dnia. Najlepiej pić to przed głównym posiłkiem dnia, małymi łykami.


ZOBACZ TAKŻE