Strona głównaZdrowieSłona woda to cud dla Twojego zdrowia: leczy 5 problemów

Słona woda to cud dla Twojego zdrowia: leczy 5 problemów

Woda i sól to połączenie, które świetnie wpływa na nasze zdrowie. Podejmuj regularną kurację detoksykującą, która pomoże Twojemu organizmowi skutecznie się zregenerować.

O zaletach wody morskiej dla ludzkiego organizmu nie trzeba mówić. Pamiętaj tylko jak zbawienny wpływ na każdego z nas ma pobyt nad morzem.

Kąpiel w słonej wodzie przyspiesza gojenie się ran i egzemy oraz generalnie wygładza skórę całego ciała.

Jednak słoną wodę można stosować również wewnętrznie i jest to jedna z najlepszych metod regeneracji i detoksykacji organizmu.

Indianie stosują tę metodę od wielu długich lat. Jednak zawsze konieczne jest stosowanie wyłącznie wysokiej jakości soli morskiej.

Szklanka słonej wody każdego ranka

Jak przygotować i cieszyć się słonym napojem? Zmieszaj ½ do 1 łyżeczki soli morskiej w szklance z 300 ml ciepłej wody i wypij najlepiej z samego rana na pusty żołądek.

Jeśli roztwór jest dla Ciebie zbyt słony, zacznij od mniejszej ilości soli. Powtarzaj zabieg codziennie rano przez 7 dni, następnie przerwij kurację na co najmniej tydzień.

Świetne źródło minerałów

Ponieważ sól morska zawiera dużą liczbę przydatnych minerałów, w połączeniu z wodą może złagodzić i uwolnić od wielu problemów zdrowotnych.

Najliczniej reprezentowane są w nim fosfor, wapń, siarka i magnez. A na jakie problemy pomoże Ci słona woda?

Oczyszcza układ pokarmowy i odtruwa organizm

Nie tylko uzupełnisz organizm we wspomniane minerały, ale słona woda poruszy Twoje jelita, co z pewnością docenią osoby cierpiące na zaparcia.

Słona woda ma również działanie antybakteryjne, a jej picie sprzyja detoksykacji i wypłukiwaniu szkodliwych substancji z organizmu.

W ten sam sposób słony napój łagodzi niestrawność, ponieważ stymuluje enzymy przyspieszające trawienie. Z czasem pozbędziesz się również nieprzyjemnych wzdęć.

Lepsze nawodnienie organizmu

Nie ma nic lepszego niż przestrzeganie odpowiedniego reżimu picia. Odwodnienie nie jest dobre dla nikogo z nas.

I to właśnie słona woda zapewni Ci wysokiej jakości nawilżenie. Sól pomaga organizmowi lepiej wchłaniać wodę, co czyni go bardziej wydajnym. 

Skóra bez wyprysków

Cierpisz na nieprzyjemne pryszcze lub wysypki na twarzy lub innych częściach ciała?

Poranna słona woda poprawi również jakość Twojej skóry, która wkrótce będzie pięknie czysta, gładka i ujędrniona.

Szczególnie siarka i cynk nadają skórze elastyczność i miękkość. Kurację pitną można również połączyć z kąpielami solankowymi i okładami.

Silniejsze i mocniejsze kości

Słona woda poprawia również zdrowie kości, które dzięki niej są mocniejsze. Zasadowe minerały zawarte w soli morskiej są bardzo przydatne w przypadku osteoporozy, a także stanowią dobrą profilaktykę.

Lepszy sen

Jeśli cierpisz na bezsenność, spróbuj wypić jedną szklankę słonej wody tuż przed snem.

Między innymi sole mineralne działają również relaksująco na układ nerwowy.

Źródła:  www.thejoint.com,  www.homeology.live/cz,  www.prostreno.cz

Zobacz Też: