Sok z ziemniaków: może pomóc przy zapaleniu żołądka i obniża poziom cukru we krwi

Lecznicza moc ziół jest powszechnie znana. Jednak o leczniczych właściwościach ziemniaków mówi się znacznie mniej. Niemniej jednak, ziemniaki są doskonałym dodatkiem do wielu potraw. Można je gotować, piec, robić z nich puree czy smażyć, chociaż ta ostatnia opcja nie jest już tak zdrowa. Niektóre osoby lubią ziemniaki surowe i podjadają je czasem podczas krojenia. Jak zatem wygląda sprawa z ich leczniczą mocą?

Najlepszy jest sok z ziemniaków

Najlepszym sposobem na wykorzystanie leczniczych właściwości ziemniaków jest przygotowanie z nich soku. W stanie surowym ziemniaki zawierają witaminy A, C i B, minerały takie jak fosfor, wapń, żelazo, potas, a także białka i inne korzystne dla zdrowia związki. Sok z ziemniaków ma wysoką zdolność do odkwaszania organizmu, dlatego nadaje się zarówno do detoksykacji, jak i prewencji nowotworów.

Leczenie zapalenia żołądka za pomocą soku z ziemniaków

Ziemniaki są zaliczane do zasadowych produktów spożywczych, mogą uspokoić układ trawienny i zmniejszyć kwasowość żołądka. Jeśli cierpisz na zgagę, sok z ziemniaków może ci pomóc. Wystarczy 1 łyżka stołowa świeżego soku z ziemniaków rozpuszczona w wodzie. Wypij ją pół godziny przed śniadaniem, przed obiadem i przed kolacją. Poprawa powinna nastąpić stosunkowo szybko.

Leczenie wrzodów żołądka

Miesięczna kuracja sokiem z ziemniaków może przynieść znaczną poprawę stanu w przypadku wrzodów żołądka. Niemniej jednak, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem domowej terapii. Dla leczenia w domu pij 50 ml soku trzy razy dziennie przed posiłkiem.

Inne dolegliwości leczone sokiem z ziemniaków

Sok z ziemniaków działa jako środek przeciwzapalny, który łagodzi stany zapalne stawów i bóle pleców. Pomaga także przy nadwyrężonych lub zesztywniałych mięśniach, poprawiając krążenie krwi w całym ciele. Pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu oraz działa przeciwko dnie moczanowej. Wspomniany już efekt detoksykacyjny skupia się głównie na wątrobie i pęcherzyku żółciowym, pomaga również w chorobach nerek i trzustki. Jest zalecany w przypadku cukrzycy, ponieważ obniża poziom cukru we krwi. Ponadto sok z ziemniaków może pomóc w procesie odchudzania.

Sok z ziemniaków dla skóry?

Tak. Sok z ziemniaków doskonale nadaje się do oczyszczania skóry. Ułatwia szybsze i dokładniejsze oczyszczanie, a także leczy egzemy i trądzik.

Jak przygotować sok z ziemniaków?

Najlepiej użyć wyciskarki lub blendera, ale wystarczy również zetrzeć ziemniaki na tarce i wycisnąć z nich sok. Następnie ten sok można rozcieńczyć wodą. Przypada 150 ml wody na 1 łyżkę stołową soku. Pij świeżo przygotowany sok. Jeśli nie przepadasz za jego smakiem, a mimo to chciałbyś wypróbować jego lecznicze działanie, możesz go zmieszać z innymi sokami. Śmiało można dodać do niego sok z jabłka lub marchwi.

Przy odciśnięciu soku zaleca się użycie ekologicznych ziemniaków. Uważaj, aby nie były one zielone, ponieważ wtedy sok może stać się trujący.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: