Oczyszczanie organizmu gorzką solą – wszystko, co musisz wiedzieć o tym lekarstwie

sól epsom

To lekarstwo odtruwa organizm w zaledwie dwa dni i pomaga schudnąć. Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tej kuracji.

[quads id=8]

Każda kobieta marzy o idealnej sylwetce i zdrowym ciele. Ale nie jest to takie łatwe do osiągnięcia.

Jeśli próbowałaś już wcześniej wszystkich rodzajów diet i żadna nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, nadszedł czas, aby rozważyć gorzką kurację solą.

[quads id=10]

Gorzka sól jest również znana jako soli Epsom lub siarczan magnezu i ma wiele zastosowań.

Oprócz spektakularnych efektów przemawia za tym również fakt, że nie jest droga i jest dostępna dla każdego.

[quads id=9]

Dzięki swoim właściwościom detoksykującym może pomóc Ci schudnąć już w dwa dni.

Sól gorzka została odkryta w Anglii i jest używana od 1900 roku do leczenia chorób skóry i problemów trawiennych.

Może być jednak również wykorzystywana do celów domowych, takich jak nawożenie roślin.

[quads id=5]

Dzięki zawartej w niej magnezowi przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania komórek, usprawnia pracę układu mięśniowo-szkieletowego, a także układu sercowo-naczyniowego.

Jej drugi składnik, siarczan pomaga usuwać toksyny z komórek, stymuluje tempo wchłaniania składników odżywczych i zwiększa produkcję kolagenu.

[quads id=4]

Detoksykacja gorzką solą

Gorzka detoksykacja ma niezwykle dobry wpływ na nasze zdrowie. Kurację można przeprowadzić na dwa sposoby: pierwszą opcją jest dodanie soli Epsom do kąpieli, a drugą dodanie jej do wody pitnej.

Efekt jest taki sam w obu przypadkach: detoksykacja organizmu i utrata wagi.

[quads id=3]

Przygotowanie kąpieli z gorzką solą

Dodaj gorzką sól do kąpieli, aby cieszyć się jej działaniem detoksykującym. Zaleca się stopniowe zwiększanie używanej ilości, więc najpierw dodaj łyżeczkę do wody, a następnie stopniowo zwiększaj ilość, aż osiągniesz dwie szklanki.

Zrelaksuj się w kąpieli przez około 15 minut, w tym czasie siarczan magnezu wchłania się w skórę i usuwa nagromadzone toksyny.

[quads id=7]

Dieta dwudniowa z gorzką solą

Procedura jest następująca: rozpuść cztery łyżki gorzkiej soli w 700 ml wody i pić tę mieszankę przez dwa dni.

Pierwszy dzień

Wypijmy ok. 200 mililitrów tego roztworu około 18 godziny. Dwie godziny później, czyli o 20:00 wypij ponownie tę samą ilość. Po dwóch godzinach wypij mieszankę soku grejpfrutowego i 125 ml oliwy z oliwek. Idealnie jest wtedy położyć się spać.

Drugi dzień

Wypij kolejne 200 ml roztworu przygotowanego dzień wcześniej. Po dwóch godzinach wypij pozostałość, a po kolejnych dwóch wypij trochę naturalnego soku, np. grejpfrutowego. Następnie zjedz posiłek.

W tym dniu musimy się zrelaksować, nie powinniśmy narzucać sobie zbyt dużej ilości zadań, szczególnie tych, które wymagają wysiłku fizycznego.