Strona główna Zdrowie Jak spalić tłuszcz i kontrolować cholesterol z pomocą wody z bakłażana

Jak spalić tłuszcz i kontrolować cholesterol z pomocą wody z bakłażana

Kontrolowanie wagi i poziomu cholesterolu stało się priorytetem dla setek ludzi, którzy są świadomi negatywnych skutków jakie mogą one mieć na twoje zdrowie.

Poza prostą estetyką nagromadzenie się tłuszczu w ciele może prowadzić do chronicznych problemów, takich jak choroby serca, cukrzyca i ból stawów.

Dzięki temu specjaliści od zdrowia i żywienia zaczęli polecać serię zdrowych nawyków i środków, które mogą poprawić Twój styl życia.

Ujawnili także serię „sztuczek”, które dzięki wartości odżywczej stanowią zdrową alternatywę, która ułatwia utratę tych kilogramów.

Woda z bakłażana jest jedną z takich naturalnych opcji, która ułatwia zarówno oczyszczanie krwi, jak i utratę wagi.

Ten napój jest bogaty w błonnik i przeciwutleniacze, które wyzwalają organizm, aby spalić więcej kalorii i wyeliminować szkodliwe lipidy.

Regularne spożywanie jest doskonałym uzupełnieniem diety, szczególnie dla osób, które mają trudności z utratą wagi.

Jakie są zalety wody z bakłażana?

Jedną z głównych zalet tego warzywa, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu, jest fakt, że zawiera on wiele składników odżywczych i bardzo mało kalorii.

Znacząca zawartość wody daje efekt moczopędny, który zwalcza retencję płynów i stany zapalne.

Dzięki zawartości witaminy E, silnego przeciwutleniacza, woda z bakłażana poprawia krążenie i zmniejsza ryzyko chorób serca.

Jest bogaty w potas i sód, dwa minerały, które we właściwych ilościach mogą poprawić zdrowie układu nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Spożywanie wody z bakłażana promuje także detoksykację twojego ciała, poprawiając jednocześnie funkcję metaboliczną i kontrolując poziom cukru we krwi.

Zawartość błonnika poprawia ruchy jelit i zapobiega problemom, takim jak zaparcia i gazy.

Kolejną cechą, o której nie należy zapominać, jest fakt, że bakłażan stymuluje produkcję żółci i wspomaga zdrowie wątroby, chroniąc ten organ przed nadmierną zawartością tłuszczu.

Jest uważany za świetny suplement dla osób cierpiących na niedokrwistość i problemy układu odpornościowego, ponieważ zapewnia zdrowe ilości magnezu i żelaza.

Jak zrobić wodę z bakłażana do spalania tłuszczu i kontroli cholesterolu?

Kiedy przygotowujesz i spożywasz wodę z bakłażana, nie tylko będziesz zdrowszy i schudniesz, ale będziesz mieć więcej energii, aby twoje ciało przechodziło wszystkie zadania twojego codziennego życia.

Kolejną zaletą, o której jeszcze nie wspomnieliśmy, jest to, że jest to bardzo łatwy do przygotowania napój, a także jest niedrogi, ponieważ składniki są w przystępnej cenie.

Składniki

 • 1 średni bakłażan
 • Sok z 1 cytryny
 • 1 litr wody
 • 1 szklany pojemnik

Przygotowanie

 • Najpierw należy umyć bakłażan odrobiną octu jabłkowego lub sody oczyszczonej.
 • Następnie pokroić na kilka kostek grubości mniej więcej jednego centymetra.
 • Umieść te kostki w szklanym pojemniku i dodaj litr wody.
 • Wyciśnij sok z jednej cytryny i dodaj do pojemnika.
 • Przechowuj ten napój w lodówce.

Spożywanie

 • Aby promować detoks powinieneś pić to przez siedem dni z rzędu, każdego miesiąca.
 • Możesz go również spożywać trzy razy w tygodniu lub gdy masz silną potrzebę jedzenia czegoś.
 • Litr wody należy podzielić na kilka filiżanek dziennie (na przykład jedna filiżanka przed każdym posiłkiem).

Aby osiągnąć najlepsze wyniki w kontrolowaniu masy ciała, warto zwiększyć spożycie owoców i warzyw oraz ograniczyć spożycie tłuszczów.

Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami możesz stracić kilka centymetrów w ciągu kilku tygodni. Należy jednak pamiętać, że metabolizm wszystkich osób działa inaczej i u niektórych osób może to potrwać dłużej.

Bakłażana nie należy spożywać na surowo w dużych ilościach, ponieważ zawiera alkaloid znany jako solanina, który powoduje wymioty i biegunkę. Nie ma się czego obawiać, jeśli spożyjesz zalecaną ilość.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Niedokrwistość wiąże się ze zmniejszeniem stężenia hemoglobiny we krwi. Może to być spowodowane niedoborem żelaza lub może być objawem zaburzenia zdrowia. Może powodować objawy takie jak zmęczenie,...
Czy trudno ci walczyć z ciągłym pragnieniem zjedzenia czegoś słodkiego? W ostatnich latach uzależnienie od cukru stało się prawdziwym problemem zdrowotnym dotykającym zarówno dzieci,...
Nadmierne stosowanie antybiotyków w ostatnich latach osiągnęło maksymalną wysokość. Doprowadziło to do powstania „superbakterii” - opornych na leki bakterii, które ewoluują w szybszym tempie...
To super zdrowe zioło jest często stosowane w wielu różnych kuchniach na całym świecie. Ilość pietruszki, która dodawana jest do potrwa nie wystarczy, aby rozpocząć...
Osoby cierpiące na astmę są bardzo wrażliwe i podatne na alergie. Stan ten jest dość poważny i jeśli nie jest prawidłowo zarządzany może mieć konsekwencje...