Najlepsza pozycja do spania, aby uniknąć bólu pleców. A jaka jest najgorsza?

Bez wątpienia sen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza jeśli spędzamy prawie 30% naszego życia śpiąc. Jednak nie wszystkie pozycje do spania pozwalają obudzić się w pełni odświeżonym.

Niektóre pozycje do spania powodują ból i skurcze, które mogą wpływać nie tylko na zdrowie, ale także na umysł i nastrój.

Dlatego ważne jest, aby w pełni wykorzystać zalety i zapobiec uszkodzeniom, które mogą powodować niektóre pozycje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które pozycje do spania są najbardziej korzystne dla zdrowia.

Spanie na plecach

Wielu ekspertów ds. zdrowia zgadza się, że ta pozycja jest najlepsza, ponieważ nie wywiera dodatkowego nacisku na kręgosłup ani szyję. W rzeczywistości kręgosłup pozostaje naturalnie wyrównany przez całą noc, co zapobiega bólom pleców i napiętej szyi.

Rozgwiazda

Pozycja rozgwiazdy odnosi się do spania na plecach z podniesionymi rękami. Według ekspertów w dziedzinie zdrowia, ta pozycja jest dobra dla zdrowia pleców, ale także dla zapobiegania zmarszczkom na twarzy, a nawet refluksu kwasu. Jednak spanie w tej pozycji może wywołać chrapanie i doprowadzić do bólu w ramionach, ponieważ ramiona wywierają dodatkowy nacisk na nerwy ramion.

Spanie na boku

Ta pozycja do spania jest najbardziej korzystna dla osób cierpiących na bezdech senny, ból pleców i karku, osoby podatne na chrapanie i kobiety w ciąży. Jednak w tej pozycji do spania istnieje minus, ponieważ może to prowadzić do powstawania zmarszczek na twarzy i ewentualnie obwisłych piersi. Ponadto osoby śpiące na boku częściej odczuwają drętwienie ręki w wyniku nacisku po jednej stronie ciała.

Pozycja płodowa

Chociaż jest to pierwotna pozycja do spania, którą wszyscy mieliśmy w łonie matki, pozycja płodu nie jest korzystna dla dorosłych. Niektóre z przyczyn obejmują różne problemy z szyją i plecami, a także ograniczone oddychanie, które poważnie wpływają na jakość snu.

W rzeczywistości spanie w pozycji płodowej może powodować duże obciążenie pleców i stawów, zwłaszcza gdy kolana i podbródek są blisko przy klatce piersiowej. Ta pozycja może również prowadzić do zmarszczek i obwisłych piersi. Według psychologów ludzie, którzy śpią w tej pozycji są bardziej niespokojni i zestresowani niż inni.

Spanie na brzuchu

Jest to prawdopodobnie najgorsza pozycja do spania, ponieważ może prowadzić do wielu konsekwencji zdrowotnych z powodu dużego nacisku, jaki wywierasz na plecy, zwłaszcza kręgosłup lędźwiowy. Ta pozycja nie wspiera naturalnego wyrównania kręgosłupa co prowadzi do wygięcia kręgosłupa.

A kiedy kręgosłup nie jest wyrównany z szyją istnieje dodatkowy nacisk na stawy i mięśnie, co prowadzi do bólu, drętwienia i mrowienia. Podobnie jak w pozycji płodowej, spanie na brzuchu również ogranicza oddychanie, ponieważ szyja jest napięta.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

10 najlepszych korzyści zdrowotnych pomidorów

Pomidory są często uważane za warzywa, choć w rzeczywistości są owocem. Niezależnie od tego, czy nazywasz je owocem czy warzywem, pomidory są odżywczą potęgą i...

Schudła 10 kg w ciągu miesiąca pijąc ten wspaniały napój

Ta kobieta straciła 10 kilogramów w ciągu zaledwie miesiąca, używając prostego cudownego napoju, na całym świecie jest wielu ludzi, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami podczas...

Nie ma lepszej naturalnej metody kontrolowania poziomu cukru we krwi

Jest wielka prawda w powiedzeniu " jesteś tym, co jesz", ponieważ nasze zdrowie w dużym stopniu zależy od naszej diety.Jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że w...

Przygotuj napój, który usunie kamienie nerkowe i oczyści wątrobę

Każdy organizm ma swoje granice, jeżeli chodzi o ilość spożywanego pokarmu, ale wiele razy jesteśmy kuszeni i przez to się przejadamy. Ponosimy  wtedy konsekwencje i możemy mieć problemy...

4 najważniejsze owoce, które mogą pomóc w zapobieganiu rakowi

Owoce to jedne z najsmaczniejszych składników spożywczych. Najlepsze jest to, że wszystkie owoce są korzystne dla naszego organizmu.Oferują one witaminy i minerały, które nasze ciało...

Chcesz złagodzić skutki cukrzycy, przygotuj ten napój

Cukrzyca jest chorobą, która jak już się pojawi to towarzyszy choremu przez jego całe życie. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę. Istnieją tylko leki...