Sposób na kaszel: wykorzystaj liście kapusty. Ulga przychodzi bardzo szybko!

Nieprzyjemny kaszel to jedno z częstszych zjawisk towarzyszących przeziębieniom, grypie i chorobom układu oddechowego. Do jego leczenia wykorzystaj sprawdzony składnik naszych babć, czyli liście kapusty.

Liście kapusty to nie tylko popularny składnik kulinarny, ale także warzywo o ogromnym potencjale leczniczym, które lubiły nasze babcie. Zaletą kapusty jest nie tylko zawarta w niej substancja, ale także niska cena i łatwa dostępność przez cały rok.

Dlaczego liście kapusty leczą

Liście kapusty są nie tylko bogate w witaminy i minerały, ale także mają stosunkowo silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Zawarte w nim substancje potrafią znacząco złagodzić odczucia bólowe, a także zmniejszyć obrzęk.

Okład warzywny na kaszel

Liście kapusty są między innymi doskonałym lekarstwem na kaszel. Pomagają złagodzić podrażnienia dróg oddechowych i rozluźnić śluz. Jeśli uzupełnisz leczenie kaszlu sztuczką naszych babć, z pewnością odczujesz wcześniejszą ulgę i szybki powrót do zdrowia. Jak więc szybko i łatwo wyleczyć kaszel?

Podgrzewaj nie tylko liść kapusty…

Najpierw ostrożnie oderwij liść kapusty od główki, aby niepotrzebnie nie rozerwał się i pozostał w całości. Następnie należy go dokładnie umyć pod bieżącą wodą i odsączyć pozostałą wilgoć papierowym ręcznikiem. Następnie kilka razy zawiń liść kapusty i zaparz go przegotowaną wodą przez 3 do 5 minut. Następnie wyjmij liść z wody i pozostaw na chwilę do wyschnięcia.

…ale także miód

W międzyczasie podgrzej miód w łaźni wodnej do temperatury 30–40°C. Jeśli podgrzejesz go do wyższej temperatury, straci swoje korzystne właściwości. Nałóż podgrzany miód na jeszcze ciepły liść kapusty i nałóż jako kompres na klatkę piersiową. Przykryj warstwą folii spożywczej, możesz też umieścić podgrzany ręcznik.

Wskazówka dotycząca bardziej efektywnego użytkowania

Jeśli chcesz uzyskać najskuteczniejszy efekt, kompres najlepiej stosować w czasie odpoczynku ciała i pod kołdrą. Skorzystaj więc z nocnego odpoczynku i pozwól liściom kapusty pracować przez całą noc. W tych warunkach składniki aktywne zawarte w okładzie szybciej przenikają do organizmu. Możesz nawet zastosować ten sam kompres, który masz na klatce piersiowej, na plecach i sprawić, by działały w tym samym czasie. Rano usuń liście kapusty i umyj skórę.

Idealne połączenie

Nie tylko liście kapusty, ale także miód są szeroko stosowane w medycynie tradycyjnej w leczeniu wielu zaburzeń i chorób zdrowotnych. Pozytywnie wpływają na odporność i są świetnymi wojownikami przeciwko niebezpiecznym wirusom i bakteriom. W ten sam sposób radzi sobie również z nieprzyjemnymi stanami zapalnymi. Kiedy łączysz kapustę i miód, ich działanie lecznicze uzupełnia się i wzmacnia.