Strona głównaZdrowieSpożyj to przed pójściem spać i nigdy więcej nie obudzisz się zmęczonym

Spożyj to przed pójściem spać i nigdy więcej nie obudzisz się zmęczonym

Bardzo ważne jest, aby dobrze spać w nocy, a ostatnio czas snu stale się zmniejsza. Normalny sen w nocy powinien wynosić 7-8 godzin, ale teraz jest skrócony do 5-6 godzin zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Może się to wydawać mało znaczące, ale ma duży wpływ na ludzkie ciało. W środku dnia twoje ciało stara się nie zasnąć (tracisz siły), ale rozpaczliwie potrzebuje czasu na sen.

Większość ludzi jeśli nie śpi właściwie następnego dnia będzie zmęczona, a do tego może mieć zawroty głowy. Chociaż kawa może w danej chwili pomóc nie jest to rozwiązanie długoterminowe.

Zdrowie i brak snu

Niewystarczający sen nocny jest związany z wieloma chorobami i może być przyczyną wielu chorób i infekcji. Badania wykazały, że osoby śpiące krócej niż 6 godzin są bardziej podatne na choroby sercowo-naczyniowe.

Co więcej badania wykazały, że ludzie, którzy śpią dziewięć lub więcej godzin mieli o 38% większą szansę na śmierć z powodu zawału serca i 65% większą szansę na udar.

Inne badania wykazały, że brak snu powoduje szybkie bicie serca. Podczas snu tętno zwalnia, a ciśnienie krwi obniża się, a gdy nie śpisz wystarczająco długo, nie ma wystarczająco dużo czasu, aby nastąpiły pozytywne zmiany w Twoim ciele.

Codzienne nawyki

Współczesny styl życia ma również wpływ na dobry sen. Ludzie często cierpią z powodu lęku z powodu pracy, codziennych sytuacji, problemów rodzinnych i innych rzeczy, które charakteryzują współczesne życie. Obecnie używamy również różnych nowoczesnych urządzeń, które również wpływają na nasz czas snu.

Istnieje wiele rozwiązań tego problemu, który rozprzestrzenia się coraz bardziej wśród ludzi. Odpowiedź jak zwykle można znaleźć w naturalnych środkach zaradczych.

Najlepsze rozwiązanie na lepszy sen

Poniżej znajdują się 2 składniki, które mogą pomóc ci dobrze spać w nocy. Pomogą ciału zrelaksować się i przygotować na następny dzień.

Niezbędne składniki

• 5 łyżeczek miodu

• 1 łyżeczka różowej himalajskiej soli morskiej

Połącz te składniki i włóż je do szklanego słoika. Możesz przygotować tyle tyle dawek ile potrzebujesz, ale proporcja 5: 1 jest najlepsza. Każdej nocy przed pójściem spać umieść trochę tej mieszanki pod językiem i możesz zasnąć.

Sól i miód

Himalajska sól morska jest bogata w ponad 80 minerałów i składników odżywczych, których potrzebuje twoje ciało. Miód jest bogaty w glukozę, która dostarcza naszemu ciału energii.

Mieszanka soli i miodu stymuluje wydzielanie serotoniny co również pomaga ciału zrelaksować się i łatwiej zasnąć. Wypróbuj ten przepis, aby dobrze spać i przygotować ciało na następny dzień.

Zobacz Też: