Strona głównaZdrowieSpożyj to przed pójściem spać i nigdy więcej nie obudzisz się zmęczonym

Spożyj to przed pójściem spać i nigdy więcej nie obudzisz się zmęczonym


Bardzo ważne jest, aby dobrze spać w nocy, a ostatnio czas snu stale się zmniejsza. Normalny sen w nocy powinien wynosić 7-8 godzin, ale teraz jest skrócony do 5-6 godzin zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Może się to wydawać mało znaczące, ale ma duży wpływ na ludzkie ciało. W środku dnia twoje ciało stara się nie zasnąć (tracisz siły), ale rozpaczliwie potrzebuje czasu na sen.

Większość ludzi jeśli nie śpi właściwie następnego dnia będzie zmęczona, a do tego może mieć zawroty głowy. Chociaż kawa może w danej chwili pomóc nie jest to rozwiązanie długoterminowe.

Zdrowie i brak snu

Niewystarczający sen nocny jest związany z wieloma chorobami i może być przyczyną wielu chorób i infekcji. Badania wykazały, że osoby śpiące krócej niż 6 godzin są bardziej podatne na choroby sercowo-naczyniowe.

Co więcej badania wykazały, że ludzie, którzy śpią dziewięć lub więcej godzin mieli o 38% większą szansę na śmierć z powodu zawału serca i 65% większą szansę na udar.

Inne badania wykazały, że brak snu powoduje szybkie bicie serca. Podczas snu tętno zwalnia, a ciśnienie krwi obniża się, a gdy nie śpisz wystarczająco długo, nie ma wystarczająco dużo czasu, aby nastąpiły pozytywne zmiany w Twoim ciele.

Sprawdź To!  Przepis na bóle i zapalenie stawów wykorzystujący ocet jabłkowy

Codzienne nawyki


Współczesny styl życia ma również wpływ na dobry sen. Ludzie często cierpią z powodu lęku z powodu pracy, codziennych sytuacji, problemów rodzinnych i innych rzeczy, które charakteryzują współczesne życie. Obecnie używamy również różnych nowoczesnych urządzeń, które również wpływają na nasz czas snu.

Sprawdź To!  Zobacz jak schudnąć 6 kg w ciągu tygodnia stosując jajeczną dietę


Istnieje wiele rozwiązań tego problemu, który rozprzestrzenia się coraz bardziej wśród ludzi. Odpowiedź jak zwykle można znaleźć w naturalnych środkach zaradczych.

Najlepsze rozwiązanie na lepszy sen

Poniżej znajdują się 2 składniki, które mogą pomóc ci dobrze spać w nocy. Pomogą ciału zrelaksować się i przygotować na następny dzień.

Niezbędne składniki

• 5 łyżeczek miodu

• 1 łyżeczka różowej himalajskiej soli morskiej

Połącz te składniki i włóż je do szklanego słoika. Możesz przygotować tyle tyle dawek ile potrzebujesz, ale proporcja 5: 1 jest najlepsza. Każdej nocy przed pójściem spać umieść trochę tej mieszanki pod językiem i możesz zasnąć.

Sól i miód

Himalajska sól morska jest bogata w ponad 80 minerałów i składników odżywczych, których potrzebuje twoje ciało. Miód jest bogaty w glukozę, która dostarcza naszemu ciału energii.

Mieszanka soli i miodu stymuluje wydzielanie serotoniny co również pomaga ciału zrelaksować się i łatwiej zasnąć. Wypróbuj ten przepis, aby dobrze spać i przygotować ciało na następny dzień.
loading...
loading...
>