Strona głównaZdrowieSpożywaj 1 łyżkę octu jabłkowego każdego dnia i obserwuj

Spożywaj 1 łyżkę octu jabłkowego każdego dnia i obserwuj

Ocet jabłkowy jest niesamowity! Wielu ludzi na całym świecie uważają, że ocet jabłkowy jest jednym z najzdrowszych octów na naszej planecie. Jest on naładowany zdrowymi składnikami odżywczymi i może dostarczyć wiele korzyści dla zdrowia.
W tym artykule mamy zamiar pokazać wam 5 powodów, dla których warto włączyć ocet jabłkowy do swojej zdrowej diety:

Odchudzanie

Kwas octowy jest składnikiem octu, który zachęca Twoje ciało do utraty nadmiaru kilogramów i pomaga zapobiegać gromadzeniu się niezdrowych tłuszczy  w wątrobie wspierając proces odchudzania. Niedawne badania przeprowadzone przez grupę ekspertów z Instytutu Badawczego Centralnego w Japonii (2009) i Johnson Buller (2005), odkryły jak niewielka ilość octu dziennie może pomóc obniżyć wagę. Badania te wskazują, że co najmniej 15 ml (1 łyżeczka) dziennie wystarczy, aby stracić około 2 cm w talii.

Wymieszaj jedną łyżkę octu jabłkowego w szklance ciepłej wody lub soku owocowego to wszystko co musisz zrobić i pić to codziennie

Obniża poziom cholesterolu

Ocet jabłkowy obniża poziom cholesterolu, ostatnie badania ukazują efekty spożywania octu jabłkowego na poziom lipidów we krwi (poziom cholesterolu). Wyniki dowodzą, że spożywając dwie łyżki octu jabłkowego dziennie poziom cholesterolu się obniży.

Walka z cukrzycą

W innym badaniu wykazano, że ocet jabłkowy ma wpływ na poziom glukozy we krwi, wystarczy spożywać dwie łyżki octu przed snem.

Obniżenie ciśnienia krwi

Wielu ekspertów twierdzi, że ocet jabłkowy „utlenia i rozrzedza krew, co jest ważne w zapobieganiu nadciśnienia tętniczego. Poprzez obniżenie wysokiego ciśnienia krwi można zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na choroby serca lub udar mózgu.

Zdrowsze włosy

Czy wiesz, że ten potężny i super zdrowy składnik może pomóc poprawić wygląd włosów powodując, że są one bardziej błyszczące, mocniejsze i zdrowsze? Warto więc spożywać dwie łyżki octu jabłkowego dziennie, a rezultaty zauważysz w krótkim czasie!!

Zobacz Też: