Sprawdź co dzieje się z ciałem, gdy codziennie pijesz herbatę z pietruszki na pusty żołądek?

Pietruszka to pyszne warzywo, którego używamy w kuchni. Ale czy kiedykolwiek próbowałeś pomyśleć o jej wpływie na ludzki organizm?

Powiemy Ci, dlaczego dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką. Niektóre z jej efektów na pewno Cię zaskoczą!

W przeszłości pietruszka była ceniona głównie ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Uzdrowiciele doskonale zdawali sobie sprawę z tego, jaki skarb trzymają w dłoniach.

Dziś chwalone są głównie jej walory smakowe, dlatego też jej zastosowanie przeniosło się do kuchni. Pachnące mało wymagające zioło to dobroczynny eliksir zdrowia.

Pietruszka to cud zdrowia

Pietruszka ma wiele do zaoferowania. Zielona roślina zawiera dość bogatą podaż witamin i minerałów.

Na uwagę zasługują witaminy A, K i C, z których każda jest ważna w inny sposób. Na przykład witamina K wpływa na prawidłowe krzepnięcie krwi, a witaminę A docenisz na słońcu.

Jest prekursorem beta-karotenu i pomaga chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Ponadto zawiera potas, który z kolei wpływa na czynność serca i ciśnienie. 

Dla mocniejszych kości

Korzystne połączenie witamin, minerałów i przeciwutleniaczy sprawia, że ​​pietruszka doskonale dba o nasze kości, wzmacnia je i bardzo korzystnie wpływa na tworzenie się komórek kostnych, osteoblastów, które odpowiadają za wzrost tkanki kostnej.

Sprawdź to ➡ ➡  Przeziębienie: domowe metody leczenia wg. porad babć

Dzięki wysokiej zawartości witaminy K pietruszka staje się pomocnikiem w zapobieganiu złamaniom.

Dlatego jeśli regularnie spożywasz to zioło z zielonymi liśćmi, wzmocnisz swoje kości i unikniesz złamań.

Oczy jak u sokoła

Wspomniano już o witaminie A. W związku z tą witaminą możemy również mówić o jakości widzenia.

Retinol korzystnie wpływa na siatkówkę oka i znacząco pomaga w utrzymaniu wzroku w dobrej kondycji.

Jeśli często długo patrzysz w monitor lub telefon, oczy są zmęczone lub czujesz, że wzrok nie jest taki jak dawniej, nie kupuj suplementów diety poprawiających wzrok, tylko zjedz pietruszkę.

Natka pietruszki na raka

To powiedzenie naprawdę mówi o sile pietruszki. Ostatnie badania wykazały, że pietruszka zawiera substancje, które chronią organizm ludzki przed tworzeniem się komórek nowotworowych.

Spożywanie świeżego zioła lub jego soku to bardzo dobra profilaktyka przed rakiem prostaty. Jeśli chcesz uchronić męską część domowników przed ryzykiem zachorowania na raka, w jadłospisie nie może zabraknąć pietruszki.

Herbata dla ogólnego zdrowia

Jednak herbata z liści pietruszki to także cud zdrowia. Zioło ma działanie antybakteryjne. Napar lub herbata z ziela bardzo korzystnie wpływa na środowisko wewnętrzne organizmu.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak przetrwać atak serca, kiedy jesteś sam? Nie ignoruj ​​tego

Usuwają z przewodu pokarmowego niechciane bakterie i grzyby oraz ogólnie poprawiają trawienie.

Jak więc poprawić ogólny stan zdrowia? Po prostu codziennie rób herbatę z pietruszki i pij ją najlepiej na pusty żołądek.

Łyżkę posiekanego ziela zalej gorącą wodą i odstaw na dziesięć minut, przecedź i wypij napar. Nie tylko pomożesz wyleczyć jelita, ale także przyspieszysz metabolizm.


ZOBACZ TAKŻE