Strona głównaZdrowieSprawdź dlaczego musisz zdejmować bieliznę przed snem?

Sprawdź dlaczego musisz zdejmować bieliznę przed snem?

Pomysł, że coś strasznego przydarzy się nam w łóżku i że ludzie znajdą nas bez bielizny, może być lekko niepokojący. 

[quads id=9]

Tak więc trzymanie się bezpieczeństwa, jakim jest zakryte krocze to jedyny sposób, w jaki możemy cieszyć się naszym snem. Okazuje się jednak, że może to być naprawdę poważny cios dla twojego zdrowia.

[quads id=10]

Nie pozwalasz oddychać pochwie

My, kobiety rzucamy się na wszystko co zostało zaprojektowane z myślą o sztuce uwodzenia i niesamowitym samopoczuciu. Wychodzimy z siebie ubierając nasze waginy w seksowne, koronkowe, satynowe figi, nie biorąc pod uwagę prawdziwej funkcjonalności naszej bielizny.

[quads id=9]

Pocenie się podczas zajmowania się obowiązkami domowymi i zawodowymi sprawia, że ​​zapominamy, że nasze dolne regiony też są wilgotne i że trzeba je przewietrzyć.

Mimo że pochwa jest organem samooczyszczającym się, nadal potrzebuje świeżego powietrza, aby utrzymać zrównoważony biom. Materiały takie jak jedwab, syntetyczne lub elastyczne pochłaniają lub zatrzymują wilgoć.

[quads id=5]

Otulenie krocza w bieliznę wykonaną z tych materiałów jest tak samo dobre, jak przyduszenie pochwy i pozbawienie jej podstawowego prawa do oddychania.

Możesz zarazić się drożdżakami lub infekcją dróg moczowych

Im bardziej dusisz swoje intymne miejsca, tym większe są szanse, że będzie to droga otwarta dla drożdżaków i innych drobnoustrojów. To sprawia, że ​​pochwa jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii i jest w zasadzie otwartym zaproszeniem do infekcji drożdżakowej lub dróg moczowych.

[quads id=4]

Jeśli jesteś fanem stringów, pamiętaj, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że materiał będzie się przemieszczał w ciągu dnia. Może to sprzyjać przenoszeniu bakterii z odbytu do pochwy, nawet po kąpieli.

Zbyt wiele by było oczekiwać, że kobiety będą chodzić bez bielizny przez cały dzień. Ginekolodzy twierdzą, że możemy przynajmniej zrzucić majtki, zanim wejdziemy do łóżka. 

[quads id=3]

W ten sposób możemy zapewnić naszej pochwie wystarczająco dużo powietrza, aby była sucha i czysta, co z kolei powstrzymuje drożdżaki i infekcje dróg moczowych.

Co jeśli jestem przeciwnikiem chodzenia do łóżka bez majtek?

Jeśli nie czujesz się komfortowo chodząc całkowicie nago nadszedł czas, aby wyciągnąć babcine majtki. Luźna bielizna, najlepiej wykonana w 100% z bawełny, może pomóc wchłonąć część wilgoci, która gromadzi się w pochwie i wokół niej.

[quads id=7]

Unikaj jedwabiu i koronki, ponieważ te materiały nie chłoną wilgoci. Ponadto mogą również powodować tarcie podczas snu, a budzenie się z podrażnioną, zaognioną skórą wokół pochwy nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia.

A co z mężczyznami?

Stare badania sugerują również, że noszenie obcisłej bielizny do łóżka może powodować wzrost temperatury jąder, co prowadzi do złego stanu zdrowia plemników.

Jednak ostatnie badania wskazują, że dla mężczyzn chodzenie spać w bieliźnie nie ma takiej wady. Rodzaj bielizny, którą noszą do łóżka, również nie odgrywa znaczącej roli.

W niedawnym badaniu zmierzono temperaturę moszny i skóry u 97 kolejnych mężczyzn, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie – ci, którzy nosili bokserki do łóżka i ci, którzy nosili majtki. Między grupami nie odnotowano istotnych różnic temperatur.