Strona głównaZdrowieSprawdź dlaczego musisz zdejmować bieliznę przed snem?

Sprawdź dlaczego musisz zdejmować bieliznę przed snem?

Pomysł, że coś strasznego przydarzy się nam w łóżku i że ludzie znajdą nas bez bielizny, może być lekko niepokojący. 


Tak więc trzymanie się bezpieczeństwa, jakim jest zakryte krocze to jedyny sposób, w jaki możemy cieszyć się naszym snem. Okazuje się jednak, że może to być naprawdę poważny cios dla twojego zdrowia.

Nie pozwalasz oddychać pochwie

My, kobiety rzucamy się na wszystko co zostało zaprojektowane z myślą o sztuce uwodzenia i niesamowitym samopoczuciu. Wychodzimy z siebie ubierając nasze waginy w seksowne, koronkowe, satynowe figi, nie biorąc pod uwagę prawdziwej funkcjonalności naszej bielizny.


Pocenie się podczas zajmowania się obowiązkami domowymi i zawodowymi sprawia, że ​​zapominamy, że nasze dolne regiony też są wilgotne i że trzeba je przewietrzyć.

Mimo że pochwa jest organem samooczyszczającym się, nadal potrzebuje świeżego powietrza, aby utrzymać zrównoważony biom. Materiały takie jak jedwab, syntetyczne lub elastyczne pochłaniają lub zatrzymują wilgoć.Otulenie krocza w bieliznę wykonaną z tych materiałów jest tak samo dobre, jak przyduszenie pochwy i pozbawienie jej podstawowego prawa do oddychania.

Możesz zarazić się drożdżakami lub infekcją dróg moczowych

Im bardziej dusisz swoje intymne miejsca, tym większe są szanse, że będzie to droga otwarta dla drożdżaków i innych drobnoustrojów. To sprawia, że ​​pochwa jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii i jest w zasadzie otwartym zaproszeniem do infekcji drożdżakowej lub dróg moczowych.

NIE PRZEGAP!  To jest powód, dla którego codziennie należy jeść papaje
NIE PRZEGAP!  14 produktów alkalicznych, które mogą zapobiegać rakowi, chorobom serca i otyłości

Jeśli jesteś fanem stringów, pamiętaj, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że materiał będzie się przemieszczał w ciągu dnia. Może to sprzyjać przenoszeniu bakterii z odbytu do pochwy, nawet po kąpieli.

Zbyt wiele by było oczekiwać, że kobiety będą chodzić bez bielizny przez cały dzień. Ginekolodzy twierdzą, że możemy przynajmniej zrzucić majtki, zanim wejdziemy do łóżka. 

W ten sposób możemy zapewnić naszej pochwie wystarczająco dużo powietrza, aby była sucha i czysta, co z kolei powstrzymuje drożdżaki i infekcje dróg moczowych.

Co jeśli jestem przeciwnikiem chodzenia do łóżka bez majtek?

Jeśli nie czujesz się komfortowo chodząc całkowicie nago nadszedł czas, aby wyciągnąć babcine majtki. Luźna bielizna, najlepiej wykonana w 100% z bawełny, może pomóc wchłonąć część wilgoci, która gromadzi się w pochwie i wokół niej.

Unikaj jedwabiu i koronki, ponieważ te materiały nie chłoną wilgoci. Ponadto mogą również powodować tarcie podczas snu, a budzenie się z podrażnioną, zaognioną skórą wokół pochwy nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia.

A co z mężczyznami?

Stare badania sugerują również, że noszenie obcisłej bielizny do łóżka może powodować wzrost temperatury jąder, co prowadzi do złego stanu zdrowia plemników.

Jednak ostatnie badania wskazują, że dla mężczyzn chodzenie spać w bieliźnie nie ma takiej wady. Rodzaj bielizny, którą noszą do łóżka, również nie odgrywa znaczącej roli.

W niedawnym badaniu zmierzono temperaturę moszny i skóry u 97 kolejnych mężczyzn, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie – ci, którzy nosili bokserki do łóżka i ci, którzy nosili majtki. Między grupami nie odnotowano istotnych różnic temperatur.

NIE PRZEGAP!  Czy masz przewlekły kaszel? Zobacz przyczyny i jak go wyleczyć

NIE PRZEGAP!  To jest powód, dla którego codziennie należy jeść papaje

Używaj tego 2 razy dziennie i chudnij bez wykonywania ćwiczeń

Przygotowanie tego przepisu trwa zaledwie kilka minut, pamiętaj, że należy go przechowywać w lodówce i spożywać każdego dnia.  Radzimy wypróbować różnych rodzajów miodu i  dodania do nich cynamonu, aż uzyska...

Łuszczyca: przyczyny, objawy, leczenie, zdjęcia i dieta

Łuszczyca jest niekontaktową, przewlekłą chorobą skóry, która powoduje powstawanie blaszek zgrubiałej, łuszczącej się skóry. Suche płatki skóry wynikają z nadmiernie szybkiej proliferacji komórek skóry. Łuszczyca...

Naukowiec ujawnia, że ​​brokuły odwracają uszkodzenia od cukrzycy!

Wraz ze wspaniałym smakiem brokuły są znane z niezliczonych korzyści jakie zapewniają ludzkiemu ciału. Mają mało kalorii, ale są bogate w niezbędne witaminy i...

Mniszek lekarski zabija raka – potwierdzone badania!

Mniszek lekarski na raka? Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego (DRE) bogaty w przeciwutleniacze może być łagodniejszą alternatywą dla leczenia raka, takiego jak chirurgia czy...

Jak pozbyć się kaszlu w zaledwie 1 dzień. Kliknij i zobacz.

Chociaż kaszel nie jest poważnym zagrożeniem dla naszego życia, zazwyczaj staje się irytujący w przypadkach, gdy trwa zbyt długo. Poniżej pokażemy Ci jak przygotować spektakularny naturalny środek , który pomoże pozbyć się kaszlu...

Zobacz jak uzdrowić swoje kolana, odbudować kości i stawy

Z biegiem czasu niektóre części naszego ciała stają się coraz słabsze przez co mogą pojawić się nieodwracalne uszkodzenia.  Nasze kolana zwykle cierpią najbardziej w porównaniu z innymi...