Strona główna Zdrowie Sprawdź , które pokarmy najlepiej nadają się do oczyszczania ciała z toksyn

Sprawdź , które pokarmy najlepiej nadają się do oczyszczania ciała z toksyn

Oczyszczanie jest ważnym procesem usuwania toksyn od wewnątrz i poprawiania ogólnego stanu zdrowia organizmu. Najbardziej właściwym sposobem na oczyszczenie organizmu jest spożywanie odpowiedniego pokarmu.

Niektóre pokarmy są idealne do detoksykacji organizmu i poprawy jego prawidłowego funkcjonowania.

Następujące pokarmy pomogą ci skutecznie oczyścić ciało:

1. Awokado

Może to być zaskakujące, ale awokado jest bardzo skuteczne w procesie detoksykacji organizmu. Awokado rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega blokowaniu tętnic przez toksyny i obniża poziom cholesterolu.

Jest bogate w glutation, który może poprawić pracę wątroby, usunąć toksyny i zapobiec uszkodzeniu organizmu przez różne rodzaje czynników rakotwórczych.

2. Pieprz Cayenne

Wraz z właściwościami zdrowotnymi może również oczyszczać organizm z różnych toksyn. Cayenne jest silnym środkiem rozpuszczającym, który może usuwać nagromadzony śluz w twoim ciele.

Śluz i kwas żołądkowy to ważne połączenie trawienia, a spożywanie cayenne zapobiegnie niestrawności.

3. Jagody

Jagody to jeden z najbardziej odpowiednich owoców do oczyszczenia organizmu. Są bogate w właściwości aspiryny, które mogą zapobiegać uszkodzeniom komórek w wyniku stanu zapalnego i usuwać ból.

Jagody mogą również zapobiegać infekcjom dróg moczowych. Ze względu na związki przeciwwirusowe mogą utrzymywać toksyny z dala od mózgu.

4. Probiotyki

Probiotyki, takie jak kefir, jogurt naturalny i kiszona kapusta promują zdrową florę jelitową i oczyszczają organizm z toksyn. Możesz wziąć jakieś suplementy probiotyczne, ale zawsze lepiej jest spożywać bezpośrednie źródło probiotyków.

5. Czosnek

Oprócz kulinarnych właściwości czosnku, obfituje on w wiele właściwości leczniczych. Może usuwać różne bakterie, pasożyty i wirusy z organizmu, szczególnie z krwi i jelit.

Czosnek usunie również wszelkie blokady w tętnicach i zapobiegnie wielu innym problemom zdrowotnym.

6. Nasiona Chia

Jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu, nasiona chia oferują wiele korzyści. Galaretka z namoczonych nasion chia może pomóc Ci pozbyć się toksyn z jelit i stymulować lepsze wypróżnianie.

Ponadto nasiona te mają wiele właściwości przeciwzapalnych i kwasów tłuszczowych omega-3, które są ważne dla zdrowia twojego serca. Możesz połączyć je z różnymi rodzajami budyniu lub po prostu dodać do szklanki wody.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Jeżeli występują u Ciebie jakieś z powyższych problemów warto przeczytać poniższy artykuł w celu uzyskania odpowiedzi czego potrzeba Twojemu organizmowi. Skurcze mięśni i ból głowy...
Cynamon to wspaniała przyprawa, której właściwości lecznicze są znane ludziom od wielu lat. Często jest on kupowany w postaci proszku i w takiej postaci nie jest odpowiedni do...
Ludzie cierpiący na migrenę wiedzą, że jest to straszny ból, który może przyczynić się do tego, że dany dzień jest wycięty z życiorysu. Migreny mogą...
Polipy nosa są miękkimi, bezbolesnymi, nienowotworowymi wyrostkami na wyściółce nosa lub zatok. Zwisają jak łzy lub winogrona. Polipy nosa co to jest? Są wynikiem przewlekłego stanu zapalnego...
Otyłość jest dziś jednym z największych problemów zdrowia publicznego. Wielu ludzi na całym świecie cierpi z tego powodu, co powoduje, że szukają alternatyw, które pomogą...