Sprawdź , które pokarmy najlepiej nadają się do oczyszczania ciała z toksyn

Oczyszczanie jest ważnym procesem usuwania toksyn od wewnątrz i poprawiania ogólnego stanu zdrowia organizmu. Najbardziej właściwym sposobem na oczyszczenie organizmu jest spożywanie odpowiedniego pokarmu.

Niektóre pokarmy są idealne do detoksykacji organizmu i poprawy jego prawidłowego funkcjonowania.

Następujące pokarmy pomogą ci skutecznie oczyścić ciało:

1. Awokado

Może to być zaskakujące, ale awokado jest bardzo skuteczne w procesie detoksykacji organizmu. Awokado rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega blokowaniu tętnic przez toksyny i obniża poziom cholesterolu.

Jest bogate w glutation, który może poprawić pracę wątroby, usunąć toksyny i zapobiec uszkodzeniu organizmu przez różne rodzaje czynników rakotwórczych.

2. Pieprz Cayenne

Wraz z właściwościami zdrowotnymi może również oczyszczać organizm z różnych toksyn. Cayenne jest silnym środkiem rozpuszczającym, który może usuwać nagromadzony śluz w twoim ciele.

Śluz i kwas żołądkowy to ważne połączenie trawienia, a spożywanie cayenne zapobiegnie niestrawności.

3. Jagody

Jagody to jeden z najbardziej odpowiednich owoców do oczyszczenia organizmu. Są bogate w właściwości aspiryny, które mogą zapobiegać uszkodzeniom komórek w wyniku stanu zapalnego i usuwać ból.

Jagody mogą również zapobiegać infekcjom dróg moczowych. Ze względu na związki przeciwwirusowe mogą utrzymywać toksyny z dala od mózgu.

4. Probiotyki

Probiotyki, takie jak kefir, jogurt naturalny i kiszona kapusta promują zdrową florę jelitową i oczyszczają organizm z toksyn. Możesz wziąć jakieś suplementy probiotyczne, ale zawsze lepiej jest spożywać bezpośrednie źródło probiotyków.

5. Czosnek

Oprócz kulinarnych właściwości czosnku, obfituje on w wiele właściwości leczniczych. Może usuwać różne bakterie, pasożyty i wirusy z organizmu, szczególnie z krwi i jelit.

Czosnek usunie również wszelkie blokady w tętnicach i zapobiegnie wielu innym problemom zdrowotnym.

6. Nasiona Chia

Jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu, nasiona chia oferują wiele korzyści. Galaretka z namoczonych nasion chia może pomóc Ci pozbyć się toksyn z jelit i stymulować lepsze wypróżnianie.

Ponadto nasiona te mają wiele właściwości przeciwzapalnych i kwasów tłuszczowych omega-3, które są ważne dla zdrowia twojego serca. Możesz połączyć je z różnymi rodzajami budyniu lub po prostu dodać do szklanki wody.