Stłuszczenie wątroby – jak się go pozbyć, a dodatkowo schudnąć

Stłuszczenie wątroby jest chorobą, w której organ ten ma tyle tłuszczu w sobie, że zwiększa swoją masę, aż o 5 do 10% całkowitej wagi.

Ta choroba otłuszczenia wątroby podzielona jest na 2 rodzaje: bezalkoholowe stłuszczenie wątroby i alkoholowe stłuszczenie wątroby.

Istnieje jeszcze jeden rodzaj stłuszczenia wątroby, który jest opisany jako intensywne stłuszczenie wątroby podczas ciąży, ale jest to dość nietypowa choroba, która może mieć miejsce, gdy istnieje nagromadzenie tłuszczu na wątrobie u ciężarnej kobiety.

Wątroba jest ważnym organem, którego główną funkcją jest oczyszczanie naszego organizmu z niebezpiecznych toksyn, a to jest bardzo istotne, gdyż może to mieć wpływ na każdy aspekt Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Główną przyczyną jest niezdrowy styl życia, który zwiększa zagrożenie wystąpienia tej choroby, na przykład: palenie papierosów, tytoniu, picie alkoholi, nadmierne i regularne spożywanie rafinowanych produktów, również przetworzonej żywności.

Choć stłuszczenie wątroby jest problemem zdrowotnym wynikającym z międzynarodowego punktu widzenia nie ma standardowego leczenia tej choroby.

Zobacz niezawodne, domowe rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na stłuczenie wątroby:

Składniki:

– 1/4 szklanki oliwy z oliwek
– 1/2 łyżki mielonego czosnku
– 1/2 łyżki startego imbiru
– 1/4 szklanki soku pomarańczowego

Przygotowanie i zastosowanie:

Wszystkie składniki umieść w misce i za pomocą na przykład blendera zmiksuj je w celu uzyskania gładkiej mieszaniny.
Powstałą miksturę należy podzielić na 3 równe części i spożyć każdego wieczoru przez 3 kolejne dni tuż przed snem. Warto też dołączyć do swojej diety takie składniki jak: marchew, buraki, winogrona, zielona herbata, jabłka.